DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka pozabankowa Gdańsk

Sektor pozabankowy ma się całkiem dobrze od wielu lat. Nie inaczej jest w województwo pomorskim. W Gdańsku pożyczki pozabankowe można otrzymać bez większych problemów – zarówno w formie stacjonarnej, jak i online. W zasadzie każdym mniejszym czy większym mieście znajdują się firmy oferujące tego typu zobowiązania finansowe na rzeczywiście atrakcyjnych warunkach. Jeszcze więcej osób korzysta z wygodnych aplikacji, dzięki którym skorzystanie z optymalnej oferty okazuje się bajecznie proste, a przy tym szybkie. Pomocne w znalezieniu najbardziej dopasowanej do potrzeb propozycji okazują się porównywarki oraz rankingi internetowe. W każdym razie już nikt nie jest skazany na łaskę (a w zasadzie często niełaskę) banku, kiedy zajdzie konieczność ubiegania się o zastrzyk finansowy.

Nie tylko banki

Wyliczanie zdolności kredytowej zawsze zajmuje dużo czasu, a liczba niezbędnych dla banku dokumentów przyprawia o ból głowy. Inna kwestia, że wystarczą jakieś przejściowe problemy finansowe, aby praktycznie uniemożliwić sobie pozytywną weryfikację wniosku o kredyt. Mało tego, warunki regulaminu bankowego bywają zmienne, podobnie jak wysokość stóp procentowych. W efekcie nawet jak otrzyma się wymarzony kredyt, to i tak nigdy nie wiadomo, ile trzeba będzie spłacać.
W przypadku pożyczek pozabankowych sytuacja przedstawia się zgoła inaczej. Po pierwsze, kryteria weryfikacyjne dla potencjalnych pożyczkobiorców są zdecydowanie bardziej liberalne. Po drugie, oprocentowanie nigdy się zmieni, więc klient od razu dokładnie wie, w jakiej wysokości będą raty do spłaty (w razie wzięcia pożyczki długoterminowej) albo ile musi uregulować i w jakim terminie (przy chwilówkach). Takie przejrzyste zasady to duży plus, ponieważ nikt nie lubi być zaskakiwany, szczególnie w kwestiach finansowych.

Na co zwrócić uwagę?

Jeżeli ktoś decyduje się na pożyczkę pozabankową w Gdańsku, to nie musi korzystać z placówek stacjonarnych. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okazują się oferty online, które łatwiej i szybciej można uzyskać. Warto z pewnością przyjrzeć się kosztom całkowitym, a więc RRSO. To właśnie rzeczywista roczna stopa oprocentowania informuje o tym, ile tak naprawdę trzeba spłacić. Czasami zdarzają się specjalne propozycje darmowych pożyczek. W takiej sytuacji oddaje się tylko tyle, ile zostało pożyczone.
Należy podkreślić, że pożyczka pozabankowa jest dostępna niemal dla każdego, kto się o nią stara. Liczba ograniczeń okazuje się znacznie mniejsza niż ma to miejsce w przypadku banków. Co jest zatem istotne?

  • Kryterium wieku – wniosek może złożyć osoba pełnoletnia, aczkolwiek niektóre firmy mają ofertę dla osób od 21. roku życia.
  • Narodowość – pożyczki są dostępne dla obywateli polskich.
  • Posiadanie własnego rachunku bankowego – chodzi o konto indywidualne, a nie wspólne czy firmowe. W przypadku jego braku trzeba szukać instytucji dających opcję weryfikacji przez czek GIRO.

Natomiast nie trzeba martwić się o negatywną historię kredytową, ponieważ ten fakt nie przekreśla szans na otrzymanie pożyczki. Również negatywne wpisy w bazach gospodarczych nie muszą oznaczać odrzucenia wniosku.