DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka pozabankowa Katowice

Instytucje pozabankowe wyróżniają się naprawdę szybkimi procedurami weryfikującymi wnioski złożone przez potencjalnych pożyczkobiorców. W porównaniu z bankiem cały proces nie tylko zajmuje zdecydowanie mniej czasu, ale także generuje znacznie mniej problemów. Przede wszystkim nie trzeba przedstawiać tylu dokumentów – przy niewysokich kwotach rzędu kilkuset złotych wystarczy nawet sam dowód tożsamości. Sprawdzenie danych może nastąpić poprzez przelew weryfikacyjny, który polega na przelaniu na konto pożyczkodawcy jednego grosza z indywidualnego rachunku pożyczkobiorcy. Jeżeli klient ma konto wspólne (np. z współmałżonkiem) albo dysponuje wyłącznie kontem firmowym, to powinien skorzystać z innej opcji, jaką jest czek GIRO. Warto podkreślić, że w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się specjalne aplikacje, poprzez które można załatwić pożyczkę pozabankową od A do Z.

Bank mówi „nie”? Możliwe jest inne rozwiązanie!

Prawo bankowe narzuca dość rygorystyczne traktowanie wniosków o kredyt. Dlatego wiele osób spotyka się z negatywną. Jednak nie oznacza to, że można pożegnać się z zasileniem portfela dodatkowymi pieniędzmi, i nie chodzi tutaj o pomoc rodziny czy znajomych. Od kilkunastu lat w naszym kraju działają firmy pożyczkowe, które nie muszą przestrzegać zapisów Prawa bankowego, a jedynie te zawarte w Ustawie o kredycie konsumenckim oraz Ustawie antylichwiarskiej. Co to oznacza w praktyce? Łatwiej przejść proces sprawdzania wniosku o pożyczkę pozabankową. W Katowicach i innych miastach województwa śląskiego można tym samym ubiegać się o tego typu zobowiązanie finansowe mimo przejściowych trudności z pracą bądź finansami. Pożyczki dostępne są bowiem dla tych, którzy:

  • są bezrobotni,
  • pracują dorywczo lub nie na umowę o pracę, ale na umowy cywilnoprawne,
  • nie mają innych dochodów oprócz zasiłków lub renty,
  • są w zaawansowanym wieku,
  • mają negatywne wpisy w bazach gospodarczych z powodu zadłużenia,
  • ich historia kredytowa nie daje podstaw do przyznania kredytu w banku.

Warto od razu podkreślić, że nie każda osoba zadłużona lub bezrobotna zostanie zweryfikowana pozytywnie przez instytucję pozabankową. Jednak prawdopodobieństwo dostania pożyczki okazuje się zdecydowanie większe niż w przypadku banku.

Pożyczka to nic skomplikowanego!

Osoby, które zastanawiają się, jak otrzymać pożyczkę pozabankową w Katowicach nie muszą się obawiać skomplikowanych procedur. Po pierwsze, należy wybrać optymalną ofertę. Z pewnością przyda się ranking, w którym można porównać wszystkie parametry. Następny krok to wejście na stronę pożyczkodawcy i wypełnienie formularza pożyczkowego, co jest naprawdę łatwym zadaniem. Wystarczy wpisać odpowiednie dane (przede wszystkim z dowodu osobistego) oraz kwotę pożyczki, po czym zatwierdzić wniosek i wysłać. Czekanie na decyzję zazwyczaj zajmuje kilkanaście minut – czasami trochę dłużej, jak trzeba zweryfikować więcej danych albo dopytać o coś klienta. Pozytywna odpowiedź oznacza automatyczne przelanie pieniędzy na wskazany przez pożyczkobiorcę rachunek bankowy.