DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka pozabankowa Kraków

Propozycje pożyczkowe z sektora pozabankowego cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ charakteryzuje je prostota zasad. Jednocześnie łatwiej przejść proces weryfikacyjny, a wszystko przebiega szybciej i wygodniej. Z tego powodu wielu klientów decyduje się na skorzystanie z tej opcji, zamiast standardowych ofert bankowych. Oszczędność czasu zawsze mile widziana, a większe prawdopodobieństwo pozytywnego rozpatrzenia wniosku tym bardziej kusi. Co ważne, propozycje tego typu są dostępne w każdym zakątku kraju, również w Małopolsce. Instytucje pozabankowe działają na terenie całego województwa, więc z otrzymaniem pożyczki pozabankowej w Krakowie czy mniejszym mieście małopolskim problemu nie ma – tym bardziej że można skorzystać z aplikowania online.

Propozycje dla każdego klienta

O ile banki kierują swoją ofertę do ścisłe określonego spektrum klientów, o tyle sektor pozabankowy ma zdecydowanie bardziej liberalne podejście. Wynika to z obowiązujących przepisów prawnych. Banki nie tylko podlegają pod kontrolę Komisji Nadzoru Finansowego, ale także muszą przestrzegać zapisów Prawa bankowego. Z kolei sektor bankowy działa zgodnie z zapisami Ustawy o kredycie konsumenckim, przepisami Kodeksu cywilnego oraz Ustawy antylichwiarskiej, co jednak daje szersze możliwości interpretacji sytuacji finansowej potencjalnego klienta w kontekście jego wniosku o pożyczkę.
W związku z tym oferta pożyczek pozabankowych dla mieszkańców Krakowa i całej Małopolski jest tak naprawdę kierowana nawet do tych konsumentów, którzy:

  • nie mają stałego zatrudnienia lub pracują na podstawie umów cywilnoprawnych,
  • nie mogą się wykazać dobrą oceną punktową w bazie BIK,
  • nie osiągają wystarczająco wysokich (dla banków) dochodów,
  • żyją z zasiłków, emerytury lub renty,
  • mają zadłużenie (a nawet zajęcia komornicze).

Minimum formalności

W poszukiwaniu pożyczki pozabankowej w Krakowie nie trzeba kierować się do placówek stacjonarnych. Wystarczy zajrzeć na rankingi ofert, które są dostępne online. Ważne jest też to, że z propozycji mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Ma to ogromne znaczenie dla przedsiębiorców z przejściową utratą płynności finansowej bądź dla tych, którzy dopiero zaczynają swoja przygodę z biznesem – banki dość ostrożnie podchodzą do tego typu wniosków.

Jednak największą zaletą pożyczek pozabankowych wydaje się stosunkowo niewiele formalności do spełnienia. Ważne, aby mieć obywatelstwo polskie i być osobą pełnoletnią. Natomiast inne kwestie (jak sytuacja pracownicza, rodzinna czy finansowa) stają się zdecydowanie mniej istotne w kontekście ubiegania się o pozytywną weryfikację wniosku. Na pewno warto próbować nawet przy niedużym zadłużeniu, braku stałej pracy bądź niskiej zdolności kredytowej, ponieważ każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Czasami bywa i tak, że potrzebne jest dodatkowe zabezpieczenie np. w postaci zastawu, aby otrzymać konkretną kwotę pieniędzy – jednak to też należy uznać za dobre rozwiązanie.
Należy wspomnieć o jeszcze jednej ciekawej sytuacji. O pożyczki pozabankowe w Krakowie mogą się ubiegać nawet ci, którzy nie mieliby problemów z weryfikacją bankową, ale chcą oszczędzić swój czas.