DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka pozabankowa Lublin

Rynek produktów finansowych nieustannie się poszerza. Obecnie nie trzeba drżeć o to, czy bank przychylnym okiem spojrzy na wniosek o kredyt, ponieważ są dostępne inne opcje. W wielu przypadkach optymalnym rozwiązaniem okazują się pożyczki pozabankowe. W Lublinie, a także w wielu innych miastach można bez żadnych problemów skorzystać z propozycji przeznaczonych nawet dla tych, którzy nie mogą się pochwalić stabilnością zatrudnienia, pozytywną historią kredytową czy odpowiednim poziomem uzyskiwanych dochodów.

Sektor pozabankowy działa na nieco innych, bardziej liberalnych, zasadach w porównaniu do banków. Nie musi przestrzegać zapisów Prawa bankowego, więc kryteria przyznawania pożyczek okazują się zdecydowanie łagodniejsze. Ma to oczywiście przełożenie na większą dostępność tego typu produktów finansowych – również dla osób, którym banki odmawiają przyznania kredytu.

Dla kogo oferta instytucji pozabankowych?

Dodatkowy zastrzyk gotówki bywa niezbędny w wielu sytuacjach życiowych. Kiedy nie można liczyć na pomoc rodziny, przyjaciół i banku, to warto przyjrzeć się propozycjom firm pożyczkowych. Obecnie to rynek usług o bardzo transparentnych zasadach, ponieważ uregulowany przez Ustawę antylichwiarską oraz Ustawę o kredycie konsumenckim. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do rzetelności danego pożyczkodawcy należy też sprawdzić opinie na jego temat, nie tylko na forach i portalach internetowych, ale także na stronach KNF z ostrzeżeniami publicznymi. Ostrożności nigdy za wiele.

Warto sobie uświadomić, że grono potencjalnych pożyczkobiorców jest naprawdę szerokie, ponieważ obejmuje osoby:

  • bez stałego zatrudnienia,
  • pracujące na podstawie umów cywilnoprawnych,
  • osiągające nieregularne albo niewysokie dochody,
  • żyjące z zasiłków i innego typu świadczeń socjalnych,
  • w zaawansowanym wieku,
  • utrzymujące się z emerytury lub renty,
  • z zadłużeniem odnotowanym w bazie gospodarczej,
  • z niskim scoringiem w bazie BIK,
  • z zajęciami komorniczymi.

Mieszkańcy Lublina mogą zatem ubiegać się o pożyczki pozabankowe dla osób indywidualnych, ale i dla firm. Z takiej opcji z pewnością cieszą się początkujący przedsiębiorcy potrzebujący środków na start, a nie są w stanie ich uzyskać w bankach. To również doskonała opcja dla małych i średnich firm borykających się z płynnością finansową, co przecież czasami się zdarza. Wystarczy niedługa zwłoka w zapłacie na wykonaną usługę lub za zakupiony towar, aby firma wpadła w kłopoty.

Minimum formalności – maksymalny zysk

Z propozycji pożyczek pozabankowych coraz chętniej korzystają nawet osoby, które nie miałyby większych problemów z uzyskaniem kredytu bankowego. To przede wszystkim zasługa znacznie uproszczonych formalności, dzięki czemu proces załatwiania przebiega sprawniej. Jeżeli komuś zależy na czasie, na pewno powinien zwrócić się do instytucji pozabankowych, ponieważ nie ma konieczności dostarczania dokumentów poświadczających wysokość uzyskiwanych dochodów czy zatrudnienie na umowę o pracę. Nie trzeba też przedstawiać celu wzięcia pożyczki. Wystarczy okazać dowód tożsamości, podać numer rachunku bankowego i numer telefonu, aby jeszcze tego samego dnia mieć pieniądze przelane na konto. Szybko i bez wielu wymagań.