DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka pozabankowa Poznań

Osoby, które nie chcą lub z różnych powodów nie mogą skorzystać z oferty bankowej mają inne rozwiązanie w razie konieczności uzyskania dodatkowych pieniędzy. Mieszkańcy dużych miast z pewnością znajdą punkty stacjonarne z ofertą pożyczek pozabankowych. W Poznaniu czy innych miastach Wielkopolski każdy poradzi sobie, kiedy potrzeba szybkiego zastrzyku gotówki, tym bardziej że zawsze można przejrzeć propozycje firm działających online. To jeszcze bardziej ułatwia szukanie optymalnej propozycji, ponieważ daje oszczędności czasu, ale i pieniędzy. Brak placówki stacjonarnej oznacza po prostu niższe koszty funkcjonowania, a wtedy automatycznie wszystkie oferty mają mniejsze koszty operacyjne.

Łatwa dostępność pożyczek

Instytucje pozabankowe nie są zobowiązane do przestrzegania zapisów Prawa bankowego. W związku z tym ich kryteria weryfikacji złożonych wniosków przez potencjalnych klientów okazują się znacznie łagodniejsze w porównaniu z bankami. Dzięki temu wielu mieszkańców mniejszych i większych miasta, w tym również Poznania może liczyć na pożyczkę pozabankową, mimo odmowy przyznania kredytu bankowego.
Ważne, aby:

  • mieć ukończone co najmniej 18 lat (niektórzy pożyczkodawcy przesuwają dolną granicę wieku do 21 lat),
  • legitymować się ważnym dokumentem tożsamości,
  • być obywatelem Rzeczpospolitej Polskiej,
  • posiadać pełną zdolność do wykonywania czynności prawnych,
  • mieć numer telefonu, adres e-mail oraz aktywne, indywidualne konto bankowe (nie może ono być wspólne czy firmowe).

Warto podkreślić, że dla tych, który indywidualnego rachunku bankowego nie posiadają sektor pozabankowy również ma rozwiązanie. Niektórzy pożyczkodawcy uwzględniają opcję wypłaty za pomocą czeku GIRO albo gotówki podczas wizyty weryfikacyjnej w domu pożyczkobiorcy.
Ważne jest też, że z oferty mogą skorzystać osoby pracujące na podstawie umów cywilnoprawnych, żyjące z zasiłków, rent lub emerytur, a także o niskich dochodach, z negatywną historią kredytową czy zadłużone. W niektórych przypadkach potrzeba jedynie zabezpieczenia – najczęściej jest to forma zastawu. Z pożyczek pozabankowych w Poznaniu można skorzystać nie tylko w punktach lokalnych, ale także przez internet.

Bezpieczeństwo transakcji

Warto pamiętać, że rynek ofert pożyczkowych mimo braku regulacji Prawa bankowego również podlega pewnym zasadom. Przede wszystkim są to zapisy Ustawy o kredycie konsumenckim i Ustawy antylichwiarskiej, a ponadto Kodeksu cywilnego. To daje wysoki stopień ochrony konsumentów przed nieuczciwymi praktykami. Przed podjęciem decyzji o wybraniu konkretnej oferty należy ponadto sprawdzić, czy dana firma nie znajduje się na liście ostrzeżeń publicznych.

Zalety pożyczek pozabankowych

W Poznaniu i innych miastach Wielkopolski można liczyć na pozytywną weryfikację złożonego wniosku w bardzo wielu sytuacjach życiowych, ponieważ instytucje pozabankowe starają się podchodzić do każdego przypadku w sposób zindywidualizowany. Na tym nie kończą się zalety tego rozwiązania. Pożyczki poza tym:

  • są dostępne stacjonarnie i online – w tym drugim przypadku składać wniosek można w każdej chwili, także w nocy i w dni świąteczne,
  • mają proste i szybkie w realizacji procedury weryfikacyjne,
  • nie wymagają deklaracji, na co zostaną przeznaczone pieniądze,
  • może otrzymać nawet osoba z niską zdolnością kredytową, z zadłużeniem czy bez stałego zatrudnienia.