DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka pozabankowa Sosnowiec

Każdy chętnie korzysta z rozwiązań, które zdecydowanie ułatwiają życie. Dotyczy to również kwestii finansów. Dlatego charakteryzujące się prostymi i szybkimi procedurami weryfikacyjnymi firmy pożyczkowe podbiły serca Polaków, ponieważ pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu, ale i nerwów. Ich sztandarowy produkt to pożyczka pozabankowa. Sosnowiec (jak i inne miasta województwa śląskiego) jest miejscem, w którym potencjalni klienci mogą szukać najciekawszych propozycji – zarówno chwilówek na niewysokie kwoty i branych na krótki czas, jak i pożyczek długoterminowych, spłacanych w wygodnych ratach. Co istotne w aspekcie komfortu załatwiania, poza placówkami działającymi stacjonarnie można również składać wniosek przez internet, w dowolnym momencie – nie trzeba czekać na otwarcie punktu, ani umawiać się na spotkanie. Natomiast w szukaniu optymalnej oferty pomagają rankingi online.

Kiedy bank odmawia przyznania kredytu, to…

Są także inne rozwiązania, więc nie trzeba się tym faktem martwić. Mimo że wiele osób myśli o firmach pożyczkowych, to jeszcze jest druga opcja, czyli pożyczki prywatne. Wbrew pozorom nie chodzi tutaj o uśmiechanie się o pomoc do rodziny lub znajomych (choć i taka sposobność przecież istnieje), ale o prywatnych inwestorów, którzy przeznaczają swoje wolne środki na udzielanie pożyczek.

Ogromną zaletą sektora pozabankowego okazuje się brak konieczności przedstawiania stosu dokumentów i zaświadczeń z pracy. W przypadku niewysokich kwot wystarczy nawet dowód osobisty. Dane sprawdzane są najczęściej poprzez przelew weryfikacyjny, więc potrzebny jest aktywny indywidualny rachunek bankowy. Osoby, które takiego nie posiadają (korzystają np. ze wspólnego konta albo firmowego), to mają też inne opcje. Jedną z nich jest czek GIRO, a ostatnio coraz popularniejsze okazują się dedykowane aplikacje, dzięki którym wszystkie formalności można załatwić za pomocą smartfona.

Nie tylko duża dostępność, ale i proste procedury

Sektor pozabankowy nie podlega zapisom Prawa bankowego, stąd właśnie mniej rygorystyczne zasady przyznawania pożyczek w Sosnowcu i okolicznych miastach. Tego typu zobowiązanie finansowe jest dostępne nawet dla tych osób, które:

  • nie mają stałej pracy,
  • są zarejestrowane jako bezrobotne,
  • otrzymują niskie bądź nieregularne dochody,
  • żyją z zasiłków,
  • mają niską zdolność kredytową (za niską na otrzymanie kredytu bankowego),
  • mają zadłużenie, w tym także zajęcia komornicze.

Oczywiście bywają i takie sytuacje, kiedy ktoś zostaje zweryfikowany negatywnie przez firmę pożyczkową. Wtedy jedynym wyjściem okazuje się pożyczka prywatna z zastawem lub wekslem. Taki krok wymaga jednak solidnego przemyślenia, aby nie wpaść w jeszcze większe problemy.
Warto podkreślić, że nie trzeba długo czekać na sprawdzenie wniosku. Najczęściej wystarczy kilkanaście bądź kilkadziesiąt minut. Przy pozytywnym rozpatrzeniu trzeba jeszcze podpisać umowę i można cieszyć się pieniędzmi na wskazanym przez pożyczkobiorcę rachunku bankowym. Wszystkie formalności okazują się zatem proste, a także szybkie w realizacji.