DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka pozabankowa Szczecin

Im mniej formalności, tym lepiej. Ta zasada sprawdza się praktycznie w każdej dziedzinie życia. Nie inaczej jest w przypadku produktów finansowych. Załatwianie czegoś w banku wymaga dużej cierpliwości, a liczba niezbędnych dokumentów do dostarczenia sprawia, że coraz więcej osób szuka alternatywy. I od kilkunastu lat taką ma. Zdobycie szybkiej pożyczki pozabankowej w Szczecinie nie powinno być zbyt trudne, ponieważ do wyboru są zarówno placówki stacjonarne, jak i jeszcze wygodniejsze w obsłudze podmioty online. Dlatego popularność sektora pozabankowego nieustannie rośnie. Wpływ na to mają również regulacje, jakie zostały wprowadzone. Dzięki temu nie trzeba się już obawiać nieuczciwych pożyczkodawców.

Sektor pozabankowy patrzy przychylniejszym okiem

Uzyskanie kredytu bankowego czasami jest niemożliwe. Problemy z tym mogą mieć osoby, które:

  • pracują dorywczo,
  • nie mają umowy o pracę na czas nieokreślony,
  • zaczynają swoją przygodę z biznesem i tworzą pierwszą firmę,
  • ich jedynym dochodem jest zasiłek,
  • są emerytami lub rencistami,
  • studiują i nie mają stałych dochodów.

Dla nich właśnie sektor pozabankowy okazuje się jedynym ratunkiem, kiedy potrzeba zastrzyku finansowego. Jednak na tym nie koniec, ponieważ dla banku niewiarygodne okazują się również osoby z niską oceną punktową w bazie BIK. Jeszcze gorzej mają zadłużeni czy z zajęciami komorniczymi. Zobligowane do przestrzegania Prawa bankowego instytucje bankowe nie mogą w dowolny sposób interpretować jego zapisów. Właśnie dlatego w powyższych przypadkach szansa na otrzymanie kredytu jest niewielka, a często wręcz zerowa.

Natomiast przy pożyczkach pozabankowych sytuacja wygląda inaczej. Zasady Prawa bankowego nie obowiązują, więc każdy wniosek rozpatrywany jest w sposób zindywidualizowany, a przede wszystkim nie tak bardzo rygorystyczny. Dlatego na pożyczkę można liczyć nawet wtedy, gdy bank odmówi kredytu.

Zalety tego produktu finansowego

Pożyczki pozabankowe w Szczecinie i całym województwo zachodniopomorskim są dostępne zarówno w formie online, jak i w punktach stacjonarnych. Jednak nie da się ukryć, że zdecydowana większość potencjalnych klientów chętniej korzysta z możliwości załatwienia wszystkich formalności przez internet. Można w ten sposób zaoszczędzić czas, a poza tym z pewnością wygodniej przejrzeć i porównać wszystkie propozycje w dowolnej chwili – bez presji, że kolejni potencjalni pożyczkobiorcy czekają w kolejce. Spokój zwiększa też poziom bezpieczeństwa transakcji, ponieważ jest czas na dokładne przeczytanie całej umowy. To niezwykle ważne, ponieważ nieznajomość zawartych w niej zapisów nie zwalnia z odpowiedzialności – nikt nie przyjmie tłumaczenia, że czegoś się nie wiedziało, gdyż nie doczytało.

Na tym nie kończą się zalety tego rozwiązania. Osoby decydujące się na pożyczki pozabankowe doceniają również:

  • różnorodność dostępnych wariantów (chwilówki, ratalne),
  • nieskomplikowane procedury załatwiania,
  • dostępność dla klientów o niskich dochodach, bez stałego zatrudnienia, z brakiem zdolności kredytowej lub zadłużeniem.