DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka prywatna Białystok

W wielu przypadkach ostatnią deską ratunku i szansą na uzyskanie dodatkowej gotówki jest pożyczka prywatna. Ta forma zobowiązania finansowego może nie cieszy się aż tak dużą popularnością jak kredyty bankowe czy pożyczki pozabankowe z firm pożyczkowych, ale ma z roku na rok coraz większe grono zwolenników. Warto zatem przyjrzeć się jej walorom i sprawdzić, na co zwrócić uwagę, kiedy szuka się wygodnej pożyczki prywatnej w Białymstoku i województwie podlaskim.

Idealna pożyczka dla zadłużonych

Bez wątpienia pożyczki prywatne okazują się dostępne dla osób w każdej sytuacji finansowej. To rzeczywiście pożyczki bez BIK i KRD, ponieważ bazy nie są sprawdzane. Pozytywnie weryfikowane są również wnioski osób zadłużonych, które mają nawet zajęcia komornicze. Oczywiście to nie kwestia wyjątkowo dobrej woli pożyczkodawców, ale odpowiedniej formy zabezpieczenia. W tym wypadku jest to weksel, mający charakter papieru wartościowego lub zastaw w postaci wartościowego przedmiotu – zazwyczaj to nieruchomość lub samochód. Przy okazji należy podkreślić, że wartość zastawu przekłada się na dopuszczalną wysokość pożyczki.
Inna kwestia, że oprócz weksla lub zastawu obowiązują także odmienne zapisy norm prawnych. Transakcji nie „patronuje” prawo bankowe czy przepisy zawarte w ustawie o kredycie konsumenckim oraz ustawie antylichwiarskiej. Liczy się kodeks cywilny i stąd właśnie większa dowolność oraz elastyczność w kwestii warunków przyznawania pożyczek prywatnych – nie tylko względem produktów bankowych, ale nawet tych otrzymywanych w firmach pożyczkowych.

Wygodne pożyczki prywatne przez internet w Białymstoku

W stolicy województwa podlaskiego nie trzeba szukać ofert pożyczki na słupach ogłoszeniowych czy w lokalnych gazetach. Zdecydowanie szybszym, skuteczniejszym, a przy tym także bezpieczniejszym sposobem okazują się specjalne serwisy internetowe, które łączą pożyczkodawców z pożyczkobiorcami. Możliwość znalezienia propozycji pożyczki online sprawia, że wszystkie formalności przeprowadza się w dowolnym momencie i miejscu – wystarczy chwila wolnego czasu oraz urządzenie z dostępem do internetu.

Co ważne, pożyczki prywatne online pozwalają uzyskać nie tylko mniejsze, ale i większe kwoty. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jak wysokimi środkami dysponuje dany inwestor. Tu ważna rzecz – w przeciwieństwie do banków i firm pożyczkowych - podmiotem udzielającym pożyczek nie jest jednostka prowadzącą działalność gospodarczą w tej branży, ale osoba fizyczna. Warunek jest taki, że musi ona realnie posiadać pożyczaną kwotę. To wymóg narzucony przez kodeks cywilny.

Czy każdy może dostać pożyczkę prywatną?

W zasadzie tak, ale są pewne ograniczenia. Przede wszystkim osoba ubiegająca się o pożyczkę musi posiadać zdolność do czynności prawnych. Oznacza to zatem pełnoletność, polskie obywatelstwo i ważny dokument tożsamości.
Do wyboru są natomiast zarówno szybkie pożyczki prywatne krótkoterminowe, a więc na niewysokie kwoty rzędu kilkuset złotych, jak i pożyczki prywatne długoterminowe, czyli na wyższe kwoty do spłaty.