DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka prywatna Bydgoszcz

Czy pożyczkodawcą zawsze musi być podmiot gospodarczy, zawodowo trudniący się udzielaniem zobowiązań finansowych? Wbrew pozorom nie, ponieważ oprócz propozycji banków i firm pozabankowych w ofercie rynkowej są pożyczki prywatne, czyli od osób fizycznych. Sprawdźmy, czym się charakteryzują i jak otrzymać pożyczkę prywatną w Bydgoszczy i w województwie kujawsko-pomorskim.

Co wyróżnia pożyczki prywatne?


Przede wszystkim produkt ten nie jest udzielany przez bank lub firmę pozabankową, ale przez prywatnych pożyczkodawców. Często nazywa się ich inwestorami, ponieważ to ich sposób na zarobek na własnych środkach finansowych. Oprocentowanie, jakie proponują zdecydowanie na to pozwala w przeciwieństwie np. do lokat bankowych, na których w ostatnich latach ciągle się traci.

W szerokim znaczeniu zobowiązania tego rodzaju oznaczają również pożyczki od członków rodziny albo znajomych. Jednak nie o to tu chodzi, ponieważ osoby najbliższe raczej nie chcą zarabiać na finansowaniu córki czy wnuczka.

Kto najczęściej korzysta z ofert pożyczek społecznościowych (prywatnych)?

Oferta skierowana jest de facto do każdej osoby, która potrzebuje wsparcia finansowego. Natomiast nie ma przypadku w tym, że w przeważającej części są to konsumenci, którzy z różnych powodów zostali negatywnie zweryfikowani przez banki i firmy pożyczkowe. Dlaczego tak się dzieje?
Wynika to przede wszystkim z tego, że prywatni inwestorzy nie sprawdzają żadnych baz. W związku z tym dostępne są pożyczki prywatne bez BIK i KRD. Co więcej, nawet osoby z dużym zadłużeniem oraz z zajęciem komorniczym mogą otrzymać pożyczkę. Muszą się jednak liczyć z koniecznością specjalnego zabezpieczenia zobowiązania ze strony pożyczkodawcy.

Inwestorzy z reguły decydują się na udzielanie pożyczki pod weksel lub zastaw. Trzeba mieć zatem świadomość, czym grozi niewywiązywanie się harmonogramu spłat. Konsekwencje tego bywają naprawdę przykre np. utrata mieszkania.

Jak zadbać o bezpieczeństwo transakcji?


Ten typ zobowiązania cieszy się wyjątkową popularnością w krajach anglosaskich. U nas nadal więcej osób korzysta z propozycji bankowych i firm pożyczkowych. Problemem jest także to, że w niektórych sytuacjach osoby ogłaszające się jako prywatni inwestorzy okazują się de facto oszustami – mogą wyłudzać dane osobowe, naciągać na opłatę wstępną przed podpisaniem umowy albo stosować lichwiarskie praktyki w celu przejęcia majątku pożyczkobiorcy.

Dlatego tak ważne jest, aby z chłodną głową czytać oferty. Z pewnością warto sobie darować ogłoszenia pojawiające się na słupach, tym bardziej gdy ktoś nie chce podawać swoich danych. Podobnie jest z propozycjami znajdującymi się na popularnych portalach ogłoszeniowych.
Szukasz szybkiej pożyczki prywatnej w Bydgoszczy i innych miastach województwa kujawsko-pomorskiego? Najbezpieczniejszym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie z pomocy pożyczkowego serwisu internetowego. Taki pośrednik weryfikuje osoby dające swoje oferty poprzez konieczność rejestracji. Przynajmniej znane są dane osobowe i kontaktowe.