DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka prywatna Łódź

Finansowanie społecznościowe znane jest w naszym kraju od 2008 roku. Jednak nadal zdecydowanie więcej osób korzysta z produktów bankowych i oferowanych przez instytucje pozabankowe. Do poziomu krajów anglosaskich w kwestii powszechności pożyczek prywatnych ciągle nam daleko, mimo że z roku na rok ten rynek się rozrasta. Warto zatem uściślić, czym charakteryzują się zobowiązania tego typu i gdzie najszybciej uzyskać pożyczkę prywatną w Łodzi i województwie łódzkim.

Social lending, czyli pożyczki od prywatnych inwestorów


Pożyczki prywatne zwane są także pożyczkami społecznościowymi. Nazwa nieprzypadkowa, ponieważ stronami są dwie osoby fizyczne. Innymi słowy – podmiotem udzielającym pożyczki jest prywatna osoba, a nie podmiot gospodarczy.

Natomiast zawarcie umowy często występuje na dedykowanych serwisach internetowych. Zresztą to zdecydowanie najbezpieczniejszy sposób. Trzeba podkreślić, że owe portale są wyłącznie pośrednikami, a nie uczestnikami całego procesu. Jednak znacznie ułatwiają przeprowadzenie transakcji. Pożyczkodawcy bez problemu mogą znaleźć pożyczkobiorców (i odwrotnie), a ponadto nie muszą w ogóle troszczyć się o kwestie prawne tego przedsięwzięcia.

Istnieją w zasadzie dwa mechanizmy działania:

  • Po pierwsze – potencjalny pożyczkobiorca umieszcza na danym serwisie ogłoszenie, w którym przedstawia chęć uzyskania pożyczki. Jednocześnie określa podstawowe parametry, jak kwotę, okres spłaty oraz koszty (oprocentowanie). W takiej sytuacji musi zatem czekać na odzew inwestora, który zechce udzielić zobowiązania na podanych warunkach.
  • Po drugie – pożyczkobiorca wybiera spośród dostępnych ofert o parametrach określonych wcześniej przez pożyczkodawcę.

Należy jednocześnie podkreślić, że zawsze istnieje opcja negocjacji. Warto z niej skorzystać, aby osiągnąć jak najkorzystniejsze warunki.

Pożyczki prywatne bez weryfikacji zdolności kredytowej

Co więcej, inwestor nie sprawdza też baz gospodarczych. Nie prosi potencjalnego pożyczkobiorcy o dostarczenie dokumentów potwierdzających status zatrudnienia bądź wysokość zarobków. Dlatego możliwe są pożyczki prywatne dla zadłużonych czy pożyczki społecznościowe z komornikiem. Spektrum okazuje się naprawdę szerokie, ponieważ o takie zobowiązanie mogą się ubiegać osoby bez stałych dochodów i pracujące „na czarno”. Wystarczy być osobą pełnoletnią i mieć dowód osobisty.
 
Na co trzeba uważać?
 
Z pewnością na to, od kogo się pożycza, ponieważ zdarzają się oszuści, którzy wyłudzają dane lub domagają się opłaty wstępnej przed podpisaniem umowy, po czym znikają. Dlatego lepiej nie korzystać z przypadkowych ofert, które można znaleźć na słupach ogłoszeniowych. Specjalne serwisy pożyczkowe to zdecydowanie rozsądniejsza opcja.

Gdzie szukać ogłoszeń pożyczek prywatnych?


W Łodzi czy województwie łódzkim wiele jest miejsc z ofertami tego typu. Jednak, jak już wcześniej wspomniano, optymalne rozwiązanie to ubieganie się o pożyczkę online na jednym z funkcjonujących serwisów. Tak jest szybciej, wygodniej i bezpieczniej.