DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka prywatna Lublin

Duża dostępność, także dla osób zadłużonych i możliwość negocjacji warunków – to z pewnością wyróżniki pożyczek prywatnych. Dlatego te produkty finansowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród konsumentów. Sprawdźmy, jak ubiegać się o pożyczki prywatne w Lublinie i województwie lubelskim.

Pożyczki prywatne w świetle prawa


W skrócie można ująć, że z pożyczką prywatną mamy do czynienia, kiedy pożyczkodawcą jest osoba fizyczna, a nie reprezentant instytucji bankowej lub pozabankowej. W związku z tym nie obowiązują też limity kosztów i inne obostrzenia narzucone przez prawo bankowe, ustawę o kredycie konsumenckim i ustawę antylichwiarską.
Pewne zasady dotyczące udzielania tego typu zobowiązań regulują natomiast przepisy znajdujące się w kodeksie cywilnym, aczkolwiek nie są one zbyt szczegółowe.

  • Po pierwsze – pożyczkodawca musi dysponować wyłącznie swoimi środkami pieniężnymi.
  • Po drugie – istnieje obowiązek zachowania formy dokumentowej przy wartości pożyczki przekraczającej 1000 zł. Inna kwestia, że każdy pożyczkobiorca powinien domagać się spisania umowy, ponieważ to zabezpiecza jego prawa.  
  • Po trzecie – nie ma instytucji sprawującej bezpośrednią kontrolę nad rynkiem pożyczek prywatnych. Właśnie dlatego tak ważne, aby dokładnie zapoznać się z wszystkimi punktami umowy i sprawdzać, co de facto się podpisuje. W razie jakichkolwiek wątpliwości lepiej pytać i wyjaśniać niż później żałować podjętej decyzji.

Pożyczki prywatne przez internet – najszybciej i najwygodniej


Nikt nie powinien mieć żadnych problemów ze znalezieniem ogłoszeń pożyczek prywatnych w Lublinie. Na pewno nie należy korzystać z propozycji znajdujących się na słupach ogłoszeniowych, ponieważ ryzyko oszustwa okazuje się zbyt duże. Mało prawdopodobne, że uczciwy inwestor będzie wywieszał swoją ofertę na ulicy. Dlatego optymalną opcją na uzyskanie dodatkowych środków jest internet. Jednak i w tym przypadku trzeba wiedzieć, gdzie szukać.

Mimo że wiele ofert pożyczek od osób prywatnych jest na popularnych serwisach z ogłoszeniami, to i tutaj jest duże niebezpieczeństwo trafienia na wyłudzacza danych lub osobę chcącą naciągnąć na opłaty wstępne. Ciekawa opcja to serwisy z lokalnymi ogłoszeniami, szczególnie gdy inwestor wymaga bezpośredniego spotkania przed udzieleniem pożyczki.

Natomiast najlepszym sposobem wydaje się skorzystanie z serwisu pożyczkowego online, który łączy pożyczkodawców z pożyczkobiorcami. Konieczność weryfikacji danych sprawia, że osoby nieuczciwe omijają takie serwisy szerokim łukiem.

A dla kogo są szybkie pożyczki społecznościowe?

Przede wszystkim dla osób, które nie mają żadnych szans na pozytywne rozpatrzenie wniosku w banku i firmie pożyczkowej. Tak się dzieje, gdy potencjalny pożyczkobiorca nie może się pochwalić zdolnością kredytową, ma negatywne wpisy w bazie BIK lub KRD. Dla banków nawet brak stałych dochodów albo ich za niska wartość to poważna przeszkoda, aby udzielić kredytu.

Wbrew pozorom również instytucje pozabankowe niechętnie współpracują z osobami, które np. mają zbyt duże zadłużenie albo zajęcia komornicze. W takiej sytuacji z reguły pozostaje opcja ubiegania się o pożyczkę prywatną.