DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka prywatna Poznań

Osoby, które starają się o dodatkowe pieniądze i mają odmowy z banku lub instytucji pożyczkowej nie stoją na straconej pozycji. Ciekawą alternatywą okazują się pożyczki prywatne, a więc od inwestorów dysponujących odpowiednimi środkami finansowymi. Przyjrzyjmy się zatem temu rozwiązaniu i sprawdźmy, gdzie najłatwiej i najszybciej znaleźć pożyczki prywatne w Poznaniu i województwie wielkopolskim.

Na czym polega pożyczka prywatna?

Pierwsze, co przychodzi do głowy, to z pewnością transakcja zawierana pomiędzy członkami rodziny lub przyjaciółmi. Rzeczywiście w takim wypadku mamy też do czynienia z formą pożyczki prywatnej. Jednak trudno przypuszczać, że np. dziadek dający jakąś kwotę wnuczce będzie chciał na tym zarobić. Z reguły to zatem zobowiązania nieoprocentowane.

Natomiast w świecie finansów istnieje prywatna pożyczka udzielana przez osobę fizyczną, zwaną inwestorem, która na takiej transakcji po prostu zarabia – z pewnością więcej niż na lokacie bankowej.

Podstawą prawną jest kodeks cywilny, więc nie obowiązują zapisy znajdujące się w prawie bankowym lub poszczególnych ustawach regulujących działalność firm pożyczkowych.  Obie strony – zarówno pożyczkodawca, jak i pożyczkobiorca – określają samodzielne wszystkie warunki przyznania pożyczki oraz jej spłaty.

Kto może skorzystać z oferty pożyczki prywatnej?

W Poznaniu istnieje wiele instytucji pożyczkowych. Natomiast nie każdy ma szansę na pozytywną weryfikację. W razie niskich dochodów, braku stałej pracy i kłopotów ze zdolnością kredytową nie ma co liczyć na bank. Z kolei wysoki poziom zadłużenia czy zajęcia komornicze mogą oznaczać odmowę nawet ze strony instytucji pozabankowych.

Jeżeli ktoś obawia się sprawdzenia baz ze względu na niekorzystne w nich wpisy albo już jego wniosek został odrzucony, to jedynym ratunkiem pozostaje social lending, a więc pożyczki społecznościowe (prywatne).

O czym trzeba pamiętać?

W województwie wielkopolskim pożyczki prywatne dla zadłużonych i bez baz mogą mieć różne kwoty. Może to być kilkaset złotych, ale i kilkadziesiąt tysięcy, o ile oczywiście znajdzie się inwestora dysponującego taką sumą. Kiedy zobowiązanie nie przekracza 1000 zł, to nie ma nawet konieczności spisania umowy. Z drugiej strony opłaca się ją sporządzić, ponieważ to doskonała ochrona interesów obu stron.

Warto też zwrócić uwagę na inne formy zabezpieczenia. W razie wyższych kwot prywatni inwestorzy często wymagają zastawu lub weksla. To stwarza określone zagrożenie dla pożyczkobiorcy, który nie wywiązuje się z harmonogramu. Zaleganie ze spłatą może oznaczać utratę zastawu – najczęściej to nieruchomość. Z kolei weksel jest papierem wartościowym i wszelkie zapisy w nim zawarte obowiązują. Dlatego lepiej przypilnować, aby na nim znalazła się konkretna kwota spłaty oraz by weksel nie mógł zostać puszczony w obieg. 

Pożyczki pod zastaw i pożyczki pod weksel wymagają zatem ostrożności i sprawdzenia wszystkich aspektów. Dzięki temu nie grozi wpadnięcie w jeszcze większe długi i kłopoty.