DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka prywatna Radom

Nie trzeba mieć zdolności kredytowej i stałych dochodów. Można za to być osobą zadłużoną, aby otrzymać pożyczkę prywatną. Sprawdźmy, jak to w ogóle możliwe i gdzie szukać ogłoszeń pożyczek prywatnych w Radomiu i w województwie mazowieckim.

Pożyczki prywatne dla zadłużonych – więcej niż dobra alternatywa dla banków i firm pozabankowych

Mimo że niektóre instytucje pożyczkowe chętnie kuszą potencjalnych klientów hasłami typu proste pożyczki pozabankowe dla zadłużonych, szybkie pożyczki z zajęciem komorniczym lub pożyczki bez BIK i KRD, to jednak w praktyce wiele osób nie zostaje pozytywnie zweryfikowanych. To z pewnością spore ryzyko, aby finansować kogoś, kto ma niewiele atutów w rękawie. Dlaczego zatem decydują się na to prywatni inwestorzy?
Przyczyna jest prosta do wyjaśnienia. Mianowicie, każda pożyczka prywatna ma jakieś zabezpieczenie. Opcje są dwie.

  • Pożyczka prywatna pod weksel – weksel jest rodzajem papieru wartościowego, który daje pożyczkodawcy gwarancję spłaty zobowiązania przez pożyczkobiorcę. Musi zostać sporządzony na piśmie i zawierać kilka elementów (nazwę, termin i miejsce płatności, datę i miejsce wystawienia, dane osoby, na rzecz której ma być dokonana zapłata, bezwarunkowe przyrzeczenie zapłaty konkretnej sumy). Obowiązkowy jest też podpis wystawcy weksla, aby był ważny w świetle prawa. Ważna kwestia – jeżeli wystawiony zostaje weksel in blanco (bez wpisanej kwoty transakcji), to w interesie pożyczkobiorcy konieczne jest sporządzenie deklaracji wekslowej. Poza tym niezbędne jest umieszczenie tekstu „na rzecz”, aby zapobiec puszczeniu weksla w obieg.
  • Pożyczka prywatna pod zastaw – w tym wypadku zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy jest zastaw, czyli z reguły nieruchomość będąca w posiadaniu pożyczkobiorcy. Co ważne, ona nadal pozostaje do jego użytku, a problemy zaczynają się wyłącznie wtedy, gdy zaniecha się spłaty zobowiązania.

Gdzie można znaleźć oferty pożyczek prywatnych?

W Radomiu i innych miastach województwa mazowieckiego to naprawdę bardzo proste. I wbrew pozorom nie trzeba przemierzać miasta wzdłuż i wszerz w celu szukania wywieszonych ogłoszeń. Szkoda swojego czasu i energii, a poza tym to dość ryzykowny ruch. W ten sposób szybciej można się natknąć na wyłudzacza danych niż realnego inwestora.

Dlatego lepiej przejrzeć zasoby internetu. Mogą to być fora pożyczkowe, na których ogłaszają się pożyczkodawcy albo pożyczkowe serwisy internetowe. Ta druga opcja wydaje się zdecydowanie rozsądniejsza ze względu na konieczność rejestracji. Dzięki temu znane są dane pożyczkodawcy i można na jego temat poczytać opinie innych klientów. To pozwala podjąć decyzję rozważnie.

Kto może skorzystać z oferty pożyczek społecznościowych?

W wielu wypadkach to jedyna dostępna opcja dla osób zadłużonych i z komornikiem. Nie trzeba drżeć o to, że firma pożyczkowa sprawdzi wpisy w bazach gospodarczych, a bank odrzuci wniosek z powodu niskiej oceny punktowej w bazie BIK. Szybkie pożyczki prywatne online są również często wybierane przez osoby pracujące „na czarno” albo bez stałych dochodów.