DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka prywatna Toruń

Osoby zadłużone mają niewiele opcji, jeżeli potrzebują zastrzyku gotówki. W zasadzie pozostaje im jedna – pożyczka prywatna (społecznościowa). Udziela jej prywatny inwestor na zasadach ustalonych pomiędzy nim a pożyczkobiorcą. Warto przyjrzeć się tej opcji i dowiedzieć się, jak można uzyskać pożyczkę prywatną w Toruniu i województwie kujawsko-pomorskim.

Szybki sposób na zastrzyk gotówki – pożyczka prywatna online


Rynek produktów finansowych stale się rozrasta. Kiedyś poza ofertami bankowymi nie było żadnej alternatywy. Obecnie do wyboru są różne propozycje firm pozabankowych, a także możliwość skorzystania z pożyczki prywatnej. Ta ostania opcja nie cieszy się jeszcze tak wielką popularnością jak chwilówki czy pożyczki pozabankowe długoterminowe, ale grono osób patrzących przychylnym okiem właśnie na tę propozycję stopniowo się poszerza. Wynika to przede wszystkim z dużej dostępności, niewielkiej ilości formalności do spełniania oraz łatwości załatwienia transakcji.

Warto pamiętać, że w tym wypadku podstawę prawną nie stanowią reguły zapisane w prawie bankowym jak to ma miejsce przy ubieganiu się o kredyt bankowy. Co więcej, nie obowiązują również przepisy zawarte w dwóch ustawach – o kredycie konsumenckim i antylichwiarskiej, które są istotne w funkcjonowaniu firm pożyczkowych. Nie ma też żadnej instytucji nadzorującej. Dlatego tak ważne, aby domagać się od pożyczkodawcy spisania umowy, jako dokumentu wiążącego, który precyzyjnie przedstawia wszystkie parametry zobowiązania.

Jak starać się o pożyczkę prywatną?

W Toruniu i całym województwie kujawsko-pomorskim bardzo łatwo skontaktować się z prywatnym inwestorem. I wbrew pozorom nie wiąże się to z koniecznością jeżdżenia przez pół miasta lub kilkudziesięciu kilometrów ze swojej wioski do jakiegoś punktu stacjonarnego. Trzeba sobie ułatwiać życie. W internecie ofert pożyczek nie brakuje – pożyczka prywatna dla osób z zajęciem komorniczym, pożyczka prywatna dla zadłużonych, pożyczka prywatna bez BIK i KRD – takie propozycje bez problemu można znaleźć na forach tematycznych.

Natomiast najbardziej atrakcyjne i najbezpieczniejsze oferty pojawiają się na serwisach internetowych social lending. To miejsce, które łączy inwestorów i ich potencjalnych klientów. Co więcej – zarówno pożyczkodawcy, jak i pożyczkobiorcy mają prawo do przedstawienia swojej oferty, oczywiście po wcześniejszej rejestracji na platformie.

Osoby ubiegające się o pożyczkę, którym szczególnie zależy na czasie powinny zatem szukać gotowych propozycji inwestorów. A jeżeli zależy im przede wszystkim na warunkach idealnie dopasowanych do potrzeb i możliwości, to mogą przedstawić swoją ofertę.

Pod zastaw, pod weksel – formy zabezpieczenia

Każdy potencjalny pożyczkobiorca musi być przygotowany na to, że pożyczka społecznościowa online wymaga pewnego zabezpieczenia. W końcu pożyczkodawcy też ponoszą jakieś ryzyko w związku z tym, że nie znają dokładnie sytuacji finansowej swojego klienta. Dlatego powszechnie stosuje się dwa rodzaje ochrony interesów – weksel lub zastaw.