DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka prywatna Warszawa

Pożyczka pozabankowa to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych zobowiązań zawieranych w bankach. Można wybierać spośród wielu propozycji, niekoniecznie tych oferowanych przez firmy pożyczkowe. W ostatnich latach coraz więcej osób docenia szybkość i wygodę zaciągania pożyczek prywatnych. Warto zatem przyjrzeć się tej formie zobowiązania i sprawdzić, na czym polega pożyczka prywatna i jak szukać ofert pożyczek prywatnych w Warszawie.

Pożyczki pozabankowe nie tylko z firm pożyczkowych

 
Mimo że wiele osób kojarzy wyłącznie zobowiązania bankowe i uzyskane w instytucjach pozabankowych, to istnieje jeszcze jedna opcja ubiegania się o wsparcie finansowe w trudnej sytuacji. Rozwiązanie szczególnie popularne w krajach anglosaskich, ale i na naszym rynku staje się coraz powszechniejsze. To właśnie pożyczka prywatna, znana także jako pożyczka społecznościowa.

Już sama nazwa wskazuje na charakter takiego wsparcia pieniężnego. W tym przypadku podmiotem udzielającym zobowiązania jest osoba, która nie prowadzi działalności gospodarczej w zakresie tego typu operacji finansowych. Nie może to być zatem ani bank, ani też firma pożyczkowa. Nie chodzi również o pomoc od rodziny, ale o pożyczki od prywatnego inwestora, który dysponuje wolnymi funduszami i w ten sposób na nich zarabia. Oczywiście wszystko zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. 

Na czym polegają pożyczki prywatne?

To zobowiązanie zaciągnięte od osoby fizycznej. Dlatego nie obowiązują limity kwot wyznaczone przez instytucje bankowe i pozabankowe, ani też zasady, jakimi się kierują. Ważne natomiast są zapisy kodeksu cywilnego. Warunki ustalają między sobą pożyczkodawca z pożyczkobiorcą. Warto tylko pamiętać, że w razie kwoty wyższej niż 1000 zł konieczne jest spisanie umowy. W niej zawarte są podstawowe dane jak:

  • kwota pożyczki,
  • wysokość oprocentowania,
  • wysokość i liczba rat do spłaty,
  • termin na spłatę,
  • rodzaj zabezpieczenia (często to weksel lub zastaw),
  • kary umowne.

Warto podkreślić, że pożyczki prywatne w Warszawie przeznaczone są również dla tych klientów, którzy dostali odmowę zarówno w banku, jak i instytucji pozabankowej. Często to osoby zadłużone, nawet z zajęciem komorniczym.