DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka prywatna Wrocław

Większość osób ubiegających się o zobowiązanie finansowe korzysta z oferty bankowej lub firm pozabankowych. Jednak warto sobie uświadomić, że na tym nie kończą się dostępne opcje. Pieniądze można też pożyczyć prywatnie, i niekoniecznie chodzi o najbliższą rodzinę. Istnieje inna możliwość, jaką stanowi pożyczka prywatna. Sprawdźmy, czym się zatem charakteryzuje ta forma i gdzie szukać ogłoszeń pożyczek we Wrocławiu i w województwie dolnośląskim.

W jakich sytuacjach warto korzystać z pożyczek prywatnych?

Pieniądze możemy dostać od rodziny lub znajomych. Wtedy zazwyczaj nie ponosimy już dodatkowych kosztów. Innymi słowy – oddajemy tyle, ile pożyczyliśmy. Natomiast nie zawsze najbliżsi dysponują odpowiednią kwotą i wtedy trzeba się zwrócić do instytucji finansowych. Problem w tym, że banki mają bardzo surowe reguły przyznawania kredytów, więc bez zdolności kredytowej, z negatywnymi wpisami w bazie BIK i KRD czy kłopotami z pracą i wysokością dochodów trudno liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Firmy pożyczkowe też są ostrożne. Wiele z nich weryfikuje bazy i niezbyt chętnie wierzy w wypłacalność osób mocno zadłużonych.

W takiej sytuacji pozostaje jeszcze jeden sposób na załatwienie dodatkowej gotówki. Trzeba się zwrócić do prywatnego inwestora.

Jaka jest specyfika pożyczek prywatnych, czyli społecznościowych?

To forma finansowania, jaką można otrzymać od osoby fizycznej. Co ważne, ta osoba nie ma zarejestrowanej działalności w tym zakresie. Dysponuje natomiast wolnymi środkami, na których chce zarabiać. W przypadku pożyczek prywatnych moc prawną mają zapisy znajdujące się w kodeksie cywilnym. To właśnie one regulują ewentualne kwestie sporne, a nie prawo bankowe czy ustawa o kredycie konsumenckim.

Natomiast co do istoty ta forma zobowiązania niewiele się różni od kredytów bankowych czy pożyczek zaciąganych w firmach pozabankowych. I tutaj mamy do czynienia z pożyczkodawcą i pożyczkobiorcą, a uzyskaną kwotę należy spłacać zgodnie z ustalonym harmonogramem. Wszystkie szczegóły ustalają obie strony, a w razie kwoty wyższej niż 1000 zł zostaje spisana umowa. Oczywiście nie ma też przeszkód, aby taką umowę zawrzeć nawet przy niższych pożyczkach.

Największy wyróżnik tego typu zobowiązań? Przede wszystkim niewielka liczba formalności i duża dostępność, także dla osób zadłużonych.

Gdzie szukać ofert pożyczek prywatnych?

We Wrocławiu i w województwie dolnośląskim z pewnością nie ma z tym żadnego problemu. Ogłoszenia możemy znaleźć na słupach ogłoszeniowych czy w lokalnych gazetach.

Jednak zdecydowanie bezpieczniejszym i wygodniejszym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie z serwisu pożyczkowego. Na nim wystarczy się zarejestrować, aby przeglądać dostępne oferty składane przez pożyczkodawców lub stworzyć swoje ogłoszenie z oczekiwaną kwotą oraz poziomem oprocentowania. Kiedy zgłosi się inwestor, to pozostaje omówić wszelkie szczegóły związane z harmonogramem spłat, terminami czy formami zabezpieczenia – z reguły to jest zastaw lub weksel. Gotówkowe pożyczki prywatne mogą być zarówno krótko-, jak i długoterminowe.