DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Czym jest porównywarka / ranking pożyczek?

Porównywarka pożyczek i kredytów - czym jest?

Szukanie optymalnej oferty pożyczki może sprawić nieco kłopotu., ponieważ propozycji jest naprawdę sporo. Dlatego pożyczkobiorcy szukają usilnie rozwiązań, dzięki którym łatwiej o podjęcie rzeczywiście trafnej decyzji. Kwestie finansowe wymagają przecież rozwagi. W ostatnim czasie optymalną odpowiedzią na tego typu potrzeby okazuje się porównywarka pożyczek. Dzięki niej bezproblemowo można przyjrzeć się różnym ofertom pod kątem ich opłacalności. Sprawdźmy zatem, czym są porównywarki pożyczek i na jakich zasadach działają.

Pożyczki są różne – warto je porównać

W internecie możemy znaleźć coraz więcej propozycji pożyczek oferowanych przez sektor pozabankowy. Takie oferty mają zarówno firmy pożyczkowe, jak i serwisy online z pożyczkami prywatnymi. W momencie, kiedy podejmujemy decyzję o wzięciu pożyczki zawsze pojawia się pewien problem związany z wyborem konkretnej propozycji. Żmudne wpisywanie kolejnych zapytań w wyszukiwarkę, a później wchodzenie na poszczególne strony zabiera sporo czasu i często jest mało skuteczne. W efekcie dochodzi do takiej sytuacji, że decydujemy się na pierwszą ofertę, jaką uda się nam znaleźć i już nie zagłębiamy się w tajniki innych propozycji. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że taka strategia zbyt rozsądna nie jest.

Rzadko się zdarza trafić od razu na optymalną pożyczkę. Dlatego lepiej skorzystać z nowoczesnego narzędzia, które pozwala na szybkie i wygodne porównanie pożyczek.  Chodzi oczywiście o porównywarkę pożyczek. Dzięki niej w jednym miejscu mamy do dyspozycji przegląd wszystkich kluczowych parametrów co najmniej kilkunastu ofert pożyczek. Możemy dokładnie przeanalizować szczegóły i w ten sposób jak najlepiej dopasować propozycję do własnych potrzeb czy możliwości spłaty. Każda porównywarka pożyczek umożliwia analizę kilku istotnych czynników takich jak:

  • maksymalna wysokość pożyczki,
  • maksymalny czas na spłatę,
  • metody spłaty,
  • wysokość oprocentowania, w tym rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO),
  • wysokość ewentualnej prowizji za udzielenie pożyczki,
  • wymagane dokumenty.

 
Korzystanie z porównywarek pożyczek jest zatem naprawdę łatwe. Pierwsza rzecz – trzeba znaleźć porównywarkę, ale z tym nie ma żadnych problemów. Następnie należy przejrzeć wszystkie proponowane oferty bądź dokładnie sprecyzować parametry pożyczki, jaka nas interesuje. Większość porównywarek ułatwia wybór dzięki specjalnym filtrom.

Nie warto się spieszyć

Podejmowanie jakichkolwiek decyzji związanych z finansami nie powinno przebiegać w nerwowej atmosferze i pośpiechu. W ten sposób nie da się dokonać odpowiedniego wyboru. Lepiej poświęcić chwilkę więcej, aby później nie żałować. Wśród naprawdę ważnych parametrów trzeba zwrócić uwagę na wysokość pożyczki. Porównywarka pożyczek od razu prezentuje propozycje na określoną kwotę. Warto przy tym pamiętać, że stali klienci mogą często liczyć na nieco lepsze warunki i tym samym na wyższą kwotę. Z kolei dla nowych klientów niektóre firmy pożyczkowe mają propozycję w postaci pierwszej darmowej pożyczki. Natomiast pożyczki prywatne to możliwość uzyskania na preferencyjnych warunkach naprawdę wysokiej sumy pożyczki. Dzięki porównywarce pożyczek można bardzo szybko te parametry porównać, podobnie jak okres spłaty. W zależności od wybranego produktu finansowego, to będzie kilkanaście dni albo kilkadziesiąt miesięcy.
Warto też zwrócić uwagę na dostępne opcje spłaty. Pożyczki na niewysoką kwotę bardzo szybko można spłacić w jednej racie pod koniec miesiąca. Przy wyższych kwotach takie rozwiązanie niekoniecznie się sprawdzi. Dlatego warto przyjrzeć się liczbie proponowanych rat. Ogromne znaczenie ma również całkowity koszt danej pożyczki, i tego parametru na pewno nie możemy przegapić. Dzięki temu wiemy, ile realnie zapłacimy za pożyczkę.

Zalety porównywarek pożyczek

Podstawowa kwestia to oczywiście duża oszczędność czasu. W jednym miejscu mamy wszelkie ważne informacje z punktu widzenia podejmowanego wyboru. Co więcej, te kluczowe są na bieżąco aktualizowane. To sprawia, że widzimy wyłącznie to, co rzeczywiście jest oferowane przez podmioty pożyczkowe. Nie musimy krążyć po różnych stronach, ale wystarczy przejrzeć tylko jeden ranking pożyczek lub porównywarkę kredytów i wybrać najlepszą ofertę dla siebie.
Wygoda to kolejna zaleta. Trudno byłoby podejmować decyzję, kiedy porównuje się propozycje na kilku stronach. Konieczność przełączania kart przeglądarki sprawia, że szybko można się zniechęcić. Łatwiej też pogubić się w parametrach, aby dopasować je do rzeczywistych potrzeb. W konsekwencji często ostateczna decyzja wynika nie tyle z dobrego wyboru, co ze zniechęcenia i braku chęci na dalsze szukanie.

To się naprawdę opłaca!

Każde rozwiązanie, które pozwala na określone oszczędności jest zdecydowanie warte rozważenia. Właśnie dlatego porównywarka pożyczek jest tak chętnie wykorzystywana przez potencjalnych pożyczkobiorców. Dzięki niej proces szukania najlepiej dopasowanej do określonych potrzeb oferty okazuje się nad wyraz prosty, szybki i przyjemny. Pamiętajmy jednak, żeby zawsze podejmować decyzję po namyśle i nigdy nie spieszyć się w kwestiach dotyczących finansów osobistych.

Cenimy Twój czas!

Każdy z nas nie przepada za stertą formalności, wiemy to i staramy się być również w tej kwesti wyrozumiali. Wysłanie aplikacji trwa dosłownie kilka minut!

Wypełnij wniosek