DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Darmowa pierwsza pożyczka jest możliwa?

Darmowa pierwsza pożyczka jeszcze kilka lat temu była równie abstrakcyjna, jak upały trzydziestostopniowe w naszym kraju w okresie zimowym. Obecnie to drugie nadal się nie zdarza, natomiast pierwszą pożyczkę całkowicie darmową możemy już dostać. Ba, staje się wręcz standardem dla zdecydowanej większości pożyczkodawców, tych ze sfery pozabankowej rzecz jasna. Na darmową pożyczkę w banku nadal nie ma co liczyć.

Ale, jak to darmowa pierwsza pożyczka?

Na pierwszy rzut oka wygląda to nieprawdopodobnie i wiele osób skłonnych jest doszukiwać się jakichś haczyków. No dobrze, jeden haczyk można znaleźć, ale o tym za chwilę. Kiedy mowa o pożyczce darmowej, to chodzi o propozycję skierowaną wyłącznie do nowych klientów danej firmy pożyczkowej. Teoretycznie więc ma charakter jednorazowy, ale jeżeli skorzystamy z oferty firmy X, to przecież następnym razem możemy  skorzystać z darmowej pożyczki firmy konkurencyjnej. Wystarczy tylko poszukać, a z tym problemów być nie powinno. Pomocne są rankingi prezentujące wszystkich pożyczkodawców mających w ofercie pożyczkę darmową. Jak zatem darmowa jest ta pierwsza pożyczka? Całkowicie, czyli pożyczamy określoną kwotę i dokładnie tyle oddajemy. Przykładowo, pożyczka na 1 000 zł wymaga oddania 1 000 zł i ani grosza więcej – po prostu żadnych opłat wynikających z oprocentowania, prowizji czy opłat przygotowawczych. A gdzie ten haczyk? O tym, czy pierwsza darmowa pożyczka jest rzeczywiście darmowa, decyduje przestrzeganie zapisów umowy zawartej pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą. W szczególności dotyczy to oczywiście kwestii ostatecznego terminu na spłatę. Jeżeli spłata ma nastąpić w ciągu 30 dni, to nie możemy uregulować tego zobowiązania finansowego w dniu 31. To znaczy, w zasadzie możemy, ale wtedy zostaną nam naliczone zwykłe koszty pożyczki i przestanie ona mieć charakter darmowej. W każdym razie harmonogramu spłat zawsze należy przestrzegać, jednak w przypadku darmowej pierwszej pożyczki jest to wyjątkowo istotne i wręcz niezbędne, o ile chcemy skorzystać właśnie z tej opcji.

Jaka kwota jest osiągalna w ramach darmowej pierwszej pożyczki?

Na zbyt dużo liczyć nie możemy. U większości pożyczkodawców limit wynosi 2 000 zł, aczkolwiek zdarzają się propozycje nawet 3 000 zł. Trzeba jednak mieć świadomość dość krótkiego terminu na spłatę tego zobowiązania. Najczęściej jest to tylko 30 dni i zaledwie kilka firm pozabankowych zdecydowało się na wydłużenie harmonogramu spłat do 60 dni. Każda prolongata wiąże się jednak z dodatkowymi opłatami, więc automatycznie pożyczka przestaje być darmowa. Dlatego przed wysłaniem wniosku o pożyczkę powinniśmy dokładnie przyjrzeć się swoim możliwościom finansowym. Jeżeli szanse na szybką spłatę są niewielkie, to trudno znaleźć sens brania darmowej pożyczki – ewentualnie należy rozważyć wzięcie mniejszej kwoty, którą łatwiej spłacić.

Kto może skorzystać z oferty darmowej pierwszej pożyczki?

W zasadzie każdy, kto może wykazać się jakimś dochodem. Niekoniecznie musi to być stała umowa o pracę, ponieważ niekiedy pożyczkodawcy patrzą nieco przychylniejszym wzrokiem na osoby utrzymujące się np. ze świadczeń. O ile banki muszą przestrzegać zapisów prawa bankowego, to sfera pozabankowa ma większą swobodę w tej kwestii. Dlatego też darmowa pierwsza pożyczka okazuje się dostępna nawet dla osób utrzymujących się z:

  • Z różnego rodzaju zasiłków, w tym 500+
  • Świadczeń rentowych bądź emerytalnych
  • Umów kontraktowych, na zlecenie lub dzieło
  • Pracy dorywczej w czasie studiów (stosunkowo rzadkie oferty)
  • Jednoosobowej działalności gospodarczej albo rolniczej

Oczywiście jest też wymóg wieku. Coraz więcej pożyczkodawców rozszerza ofertę darmowych pożyczek na osoby, które dopiero ukończyły 18 lat. Nie ma w tym przypadku, ponieważ ludzie młodzi, dopiero wkraczający w dorosłość, okazują się bardzo znaczącą grupą pożyczkobiorców. W każdym razie pożyczkę mogą otrzymać osoby pełnoletnie, które mają jakieś dochody, są obywatelami naszego kraju, dysponują osobistym rachunkiem bankowym oraz numerem telefonu kontaktowego. Niektóre firmy pozabankowe sprawdzają też bazę BIK, ale nawet niezbyt dobra historia kredytowa nie musi przekreślać marzeń o dostaniu wnioskowanej kwoty.

Darmowa pierwsza pożyczka – opłacalna tylko dla pożyczkobiorcy?

Powiedzmy sobie szczerze – żaden pożyczkodawca nie jest organizacją charytatywną. Tak, korzystają obie strony, mimo że na pierwszy rzut oka wyłącznie osoba pożyczająca ma z tego tytułu jakiś zysk. Jednak dla firm pożyczkowych to idealny sposób na reklamę. Po co wydawać pieniądze na banery czy spoty, jeżeli znacznie lepszym wabikiem na klientów jest oferta darmowej pożyczki? Wystarczy, że jedna osoba weźmie darmową pożyczkę i poleci ją kilku znajomym, ci z kolei następnym i tak z polecenia można zbudować naprawdę potężną bazę klientów. Spora ilość tych, którzy skorzystali z pierwszej darmowej pożyczki i ją spłacili, pozostanie w gronie stałych klientów. Najbardziej wiarygodne osoby mogą spodziewać się później promocyjnych ofert właśnie im dedykowanych. Z kolei sam pożyczkobiorca nie tylko zostaje zwolniony z wszelkich opłat dodatkowych, ale w ten sposób może też budować pozytywną historię kredytową. Wniosek? Pożyczka na 0% naprawdę się opłaca i to zarówno pożyczkobiorcy, jak i pożyczkodawcy.

Cenimy Twój czas!

Każdy z nas nie przepada za stertą formalności, wiemy to i staramy się być również w tej kwesti wyrozumiali. Wysłanie aplikacji trwa dosłownie kilka minut!

Wypełnij wniosek