DOBIERZ PARAMETRY TWOJEJ OFERTY


KWOTA POŻYCZKI
pln
OKRES SPŁATY
mc
OPROCENTOWANIE
%
RATA MIESIĘCZNA

Gdzie szukać pożyczki dla seniora powyżej 80 lat?

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że osoby po 80 roku życia nie mają żadnych szans na uzyskanie pomocy finansowej w postaci kredytu czy pożyczki. Jednak sytuacja zdecydowanie się zmieniła, i to z kilku powodów. Obecnie nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe uznają seniorów za bardzo wiarygodnych klientów. Dlatego warto się zorientować, gdzie szukać pożyczki dla seniora powyżej 80 lat.

Emeryt? To naprawdę sumienny pożyczkobiorca!

Wbrew pozorom to właśnie starsi ludzie bywają bardziej wiarygodni w kwestiach finansowych niż ci w wieku produkcyjnym. Co więcej, średnia wieku życia nieustannie wzrasta, więc prawdopodobnie każdy zna co najmniej kilka osób po osiemdziesiątce, które całkiem nieźle sobie radzą w codziennej egzystencji – chodzą na zakupy, do kina i teatru, a nawet wyjeżdżają na wakacje zagraniczne. Mocno zaawansowane lata życia nie muszą przecież oznaczać konieczności odrzucenia wszelkich przyjemności. Wręcz przeciwnie, ponieważ czasu więcej, a codziennych obowiązków mniej.

Jedynym problemem bywają nieco ograniczone środki finansowe. Jak powszechnie wiadomo wysokość polskich emerytur i rent szczęścia z reguły nie daje, a raczej stanowi źródło pewnych problemów. Nawet gdy starcza na pokrycie comiesięcznych zobowiązań i zakupy żywnościowe, to przecież jeszcze trzeba pomyśleć o wydatkach na lekarstwa, ale i na rozrywkę. W końcu radość z życia można, a nawet należy czerpać pełnymi garściami nawet w mocno zaawansowanym wieku.

W każdym razie osoby starsze okazują się bardzo solidnymi klientami, którym warto udzielić pożyczki dla seniora powyżej 80 lat. Skąd to zaufanie?

 

  • Po pierwsze – seniorzy mają stały dochód z ZUS lub KRUS, który nie zmniejszy się z powodu zwolnienia z pracy czy zamknięcia działalności. Emeryt też nagle nie rzuci wszystkiego, aby wyjechać za granicę. Nie pojawi się również gromadka dzieci na utrzymaniu. Stałość i niezmienność dochodu (z wyjątkiem corocznej waloryzacji) to niezwykle silny argument.
  • Po drugie – osoby po 80 roku są z reguły bardzo sumienne. Dlatego starają się w terminie spłacać swoje zobowiązania finansowe, i to nawet w przypadku stosunkowo niewysokich dochodów.
  • Po trzecie – seniorzy naprawdę rzadko wnioskują o duże pożyczki. Z reguły kwoty są na tyle niewielkie, że dla instytucji pożyczkowej ryzyko okazuje się dość znikome.
  • Po czwarte – starsi mają stosunkowo małe wymagania wobec pożyczkodawcy. Ma być jedynie jasno, przejrzyście i bez skomplikowanych procedur.

Pożyczki bez ograniczeń wiekowych

Pozytywne rozpatrzenie wniosku o zobowiązanie finansowe w konkretnej wysokości zależy w zasadzie od trzech głównych czynników – wieku potencjalnego pożyczkobiorcy, wysokości i regularnego dochodu oraz historii kredytowej. Te kwestie okazują się kluczowe w przypadku produktów bankowych.

Z kolei firmy pożyczkowe prezentują znacznie bardziej liberalne podejście do swoich klientów. Stąd też możliwość uzyskania pożyczki dla seniora powyżej 80 lat bez BIK, czyli bez weryfikacji zdolności kredytowej. Również zaawansowany wiek rzadziej staje się przeszkodą, ponieważ coraz większa grupa pożyczkodawców znosi górne limity. A w przypadku regularności dochodu to właśnie emeryci i renciści są – jak już wspomniano – zdecydowanie najbardziej wiarygodni. Dlatego seniorzy stają się rzeczywiście pożądaną grupą potencjalnych klientów. A ryzyko zawsze można zmniejszyć poprzez specjalne zabezpieczenia.

Inna kwestia, że nikt nie da gwarancji, że osoba młodsza nie zginie np. w wypadku albo z powodu ciężkiej choroby. Z kolei dbający o swoje zdrowie osiemdziesięciolatek może jeszcze przez kilka lat cieszyć się życiem. Nie ma tutaj reguły.

Skąd seniorzy mogą pożyczyć pieniądze?

Jeżeli banki odmówią przyznania nawet niewysokiego kredytu gotówkowego, to pożyczki dla seniora powyżej 80 lat są dostępne w firmach pozabankowych. Wniosek o ten produkt finansowy można złożyć online. Na szczęście sam proces aplikowania okazuje się na tyle prosty, że nawet ktoś niezbyt biegły w obsłudze komputera czy smartfonu dobrze sobie z tym zadaniem poradzi. Wszystko tak naprawdę ma charakter bardzo intuicyjny. W razie jakichkolwiek kłopotów emeryci i renciści mogą też liczyć na pożyczki z obsługą domową, czy też telefoniczną, co pozwala dopełnić wszelkich formalności w innej formie niż online.

W każdym razie pożyczkodawcy są naprawdę przychylnie nastawieni do klientów w każdym wieku, stąd coraz częstsze decyzje o zniesieniu górnego limitu wiekowego. To zresztą zgodne z zasadą indywidualnego podejścia do każdego przypadku. Co ważne, osoby starsze zazwyczaj nie wnioskują o wyjątkowo wysokie kwoty – najczęściej pożyczki dla seniora powyżej 80 lat wynoszą kilkaset złotych, czasami 2-3 tysiące złotych. Są zatem dopasowane do możliwości finansowych, ale także potrzeb emerytów i rencistów.

Znaczenie ma oczywiście też termin spłaty, który z reguły wynosi od miesiąca (w przypadku chwilówek) do 48 lub 72 miesięcy (w przypadku pożyczek ratalnych). Przy aplikowaniu warto zorientować się, czy pożyczkodawca wymaga dodatkowych zabezpieczeń, które jednak nie są regułą.