DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Gdzie szukać pożyczki prywatnej?

Pożyczki prywatne w ostatnich czasach stały się dość popularne, ponieważ można je zaciągnąć bez pośrednika. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób oferuje tego typu możliwość zobowiązania finansowego. Pożyczki prywatne polegają na tym, że zostają oferowane przez osoby fizyczne. Natomiast pożyczkobiorcą może być zarówno osoba fizyczna, przedsiębiorca, jak i organizacja. Z takiej możliwość wsparcia finansowego mogą skorzystać również osoby zadłużone. Bowiem pożyczkobiorca nie zostaje weryfikowany w bazie Biura Informacji Kredytowej (BIK), jak również w Krajowym Rejestrze Dłużników (KRD).

Gdzie szukać pożyczki prywatnej?

Oferty pożyczek prywatnych są ogólnodostępne w internecie. Aby wyszukać pożyczki prywatnej wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę frazę "pożyczka prywatna", a ilość aktualnych ofert wyświetli się natychmiastowo. Oczywiście należy zaznaczyć, że decydując się na wzięcie takiego zobowiązania finansowego warto najpierw zapoznać się z opiniami innych klientów na temat danego pożyczkodawcy. Opinie takie można znaleźć na wielu forach internetowych. Oczywiście należy brać pod uwagę również to, że wiele z takich opinii jest pisanych rzeczywiście przez byłych lub obecnych klientów, a reszta przez samego pożyczkodawcę. W związku z tym należy należy utrzymać pewną dozę dystansu odnośnie tego co jest napisane w internecie. Aczkolwiek z pewnością opinie takie mogą być dla wielu osób pomocne.

W sytuacji, gdy już zdecydujemy się na wybranie odpowiedniej pożyczki prywatnej, należy pamiętać, że zapisy umowy powinny zostać jasno sprecyzowane, aby nie narazić się na oszustwo. Należy także zaznaczyć, że mimo tego, iż pożyczki prywatne są dostępne dla każdego - nawet dla osób zadłużonych - to pożyczkodawca może, ale nie musi żądać zaświadczeń o dochodach. Oczywiście zdarza się to w niewielkiej ilości przypadków, aczkolwiek trzeba się z tym liczyć. Bowiem służy to zabezpieczeniu interesów finansowych podmiotu udzielającego danej pożyczki. W niektórych przypadkach może się zdarzyć również tak, że pożyczkodawca będzie żądał od pożyczkobiorcy weksla, bądź zabezpieczenia w postaci hipoteki. Dane działania są zależne od tego, na jaką sumę udzielana zostaje dana pożyczka oraz od tego, jaki zostaje określony termin jej spłaty.

Co należy zaliczyć do zalet pożyczek prywatnych?

Otóż, jeżeli chodzi o zalety związane z pożyczkami prywatnymi to należy tutaj zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak:

 • szybkość otrzymania pożyczki
 • minimum formalności
 • obie strony mają możliwość dowolnego kształtowania umowy
 • obie strony mają możliwość określenia zasad uregulowania zobowiązania
 • ubiegać się o pożyczkę prywatną może każdy - nawet osoba zadłużona

Pożyczki takie są bezpieczne. Oczywiście pod warunkiem, że pożyczkobiorca bierze je z zaufanych źródeł oraz jest zabezpieczony odpowiednimi dokumentami.

Jak w odpowiedni sposób powinna zostać sporządzona umowa odnośnie pożyczki prywatnej?

Osoby, które decydują się na wzięcia zobowiązania finansowego w postaci pożyczki prywatnej często zastanawiają się czy umowa przez nich podpisywana jest zgodna z prawem. Otóż umowa taka powinna przede wszystkim zawierać elementy takie jak:

 • datę zawarcia umowy pożyczki
 • miejsce, w którym umowa pożyczki została zawarta
 • precyzyjne wskazanie stron umowy pożyczki prywatnej, a więc podmiotu udzielającego pożyczki oraz pożyczkobiorcy
 • precyzyjne wskazanie przedmiotu umowy pożyczki prywatnej
 • określenie warunków zwrotu zobowiązania finansowego
 • oświadczenie o sytuacji majątkowej pożyczkobiorcy
 • precyzyjne określenie warunków dotyczących kwestii wypowiedzenia umowy
 • podpisy jednej i drugiej strony

Umowa jest podstawą każdej pożyczki, nawet tej prywatnej. Bowiem zabezpiecza ona interesy zarówno pożyczkodawcy, jak i pożyczkobiorcy. Sporządzenie umowy chroni w szczególności interesy osoby pobierającej pożyczkę, ponieważ daje ona możliwość uchronienia się od tego, aby nie dochodziło do sytuacji, gdy pożyczkodawca będzie chciał dochodzić spłaty zobowiązania w krótszym terminie, niż ten, który był przewidziany, jak również zapobiega temu, aby kwota spłacenia danego zobowiązania nie była znacznie wyższa od tej, na którą się umawiano. 

Trzeba także zaznaczyć to, iż podmiot dający pożyczkę ma prawo odstąpienia od zawartej umowy w sytuacji, gdy jej zwrot wyda się wątpliwy z powodu złego stanu majątkowego osoby, która pobrała świadczenie pieniężne. Aczkolwiek uprawnienie owe przysługuje, jeżeli pożyczkodawca dowiedział się o złym stanie majątkowym pożyczkobiorcy po podpisaniu umowy, gdy informacja taka została w jakikolwiek sposób zatajona przez osobę pożyczającą. W tej sytuacji za stan majątkowy należy rozumieć całokształt sytuacji materialnej, aczkolwiek przede wszystkim kwestię związaną z interakcją między aktywami, a pasywami. Trzeba również pamiętać o tym, że w sytuacji, gdy osoba dająca pożyczkę nie zobowiąże się do wydania przedmiotu umowy to roszczenie osoby pobierającą pożyczkę ulega przedawnieniu, które wynosi sześć miesięcy od momentu, gdy przedmiot powinien zostać wydany. 

Podsumowując kwestię pożyczek prywatnych należy stwierdzić, iż nie są one takie straszne, jakby się to mogło większości osób wydawać. Bowiem udzielane są one na indywidualnych warunkach. Mogą być one także udzielane na różne kwoty z różnym terminem spłaty. 

Cenimy Twój czas!

Każdy z nas nie przepada za stertą formalności, wiemy to i staramy się być również w tej kwesti wyrozumiali. Wysłanie aplikacji trwa dosłownie kilka minut!

Wypełnij wniosek