DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka na Black Friday – czy to dobre rozwiązanie?

Black Friday już na dobre wpisał się w zwyczaje zakupowe Polaków. Kiedy tylko zbliża się ten wyjątkowy dzień, to wiele osób zaczyna się zastanawiać, jakie rabaty będą na wymarzone produkty albo usługi. W ten sposób można sporo zaoszczędzić np. na prezentach świątecznych. Dlatego niektórzy szukają propozycji pożyczki na Black Friday, aby skorzystać z naprawdę dużych upustów.

Szaleństwo zakupowe, czyli Black Friday w pigułce


Tradycja Black Friday wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i oznacza dzień największych rabatów w roku, a zarazem początek sprzedaży przedświątecznej. Czarny Piątek (jak należy tłumaczyć ten termin) zawsze jest w ostatni piątek listopada – w USA następuje bezpośrednio po Święcie Dziękczynienia, które obchodzi się co roku w czwarty czwartek listopada jako upamiętnienie pierwszych dożynek w kolonii Plymouth z roku 1621.
W ostatnich latach Black Friday na dobre zadomowił się w naszym kraju. Dotarł zresztą do wielu innych państw, ponieważ to świetny sposób na wzrost zysków dla sprzedawców produktów i usług. Wielu konsumentów z utęsknieniem wyczekuje też tego dnia, licząc oczywiście na duże promocje. Co jednak zrobić, kiedy brakuje trochę wolnych środków, aby skorzystać z dnia rabatów? Rozwiązaniem jest np. pożyczka na Black Friday online. Dzięki temu z pewnością uda się kupić świąteczne prezenty w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Rozsądne przygotowanie na Czarny Piątek

Zanim jeszcze złożysz wniosek o pożyczkę na Black Friday, dobrze przemyśl, ile tak naprawdę chcesz (i możesz) pożyczyć. Warto zachować zdrowy rozsądek, i dlatego:

Po pierwsze – dokładnie przyjrzyj się swojemu budżetowi domowemu, który przecież z gumy nie jest. Mówiąc wprost, pożyczka na Black Friday wyłącznie wtedy ma sens, gdy nie prowadzi do poważnych problemów finansowych. Szaleństwo zakupowe to jedno, ale przecież każde zobowiązanie trzeba spłacić zgodnie z podpisaną umową. Jeżeli od razu wiesz, że wysokość pożyczki nie umożliwi trzymania się harmonogramu, to lepiej sobie odpuścić (albo po prostu zdecydować się na niższą kwotę zobowiązania);

Po drugie – zastanów się, jakie produkty są rzeczywiście niezbędne. Nowy smartfon może się okazać konieczny, kiedy stary zaczyna szwankować. Natomiast nie trzeba od razu porywać się na model z najwyższej półki cenowej, skoro nawet przy rabacie jego koszt przyprawia o zawrót głowy. W ten sam sposób należy analizować także inne zakupy.

Po trzecie – jak już masz ustaloną listę zakupów, to zorientuj się, w jakich sklepach możesz liczyć na największe rabaty. Sprzedawcy często już wcześniej informują o swoich promocjach. Dzięki temu łatwo dowiesz się, w jakiej wysokości wziąć pożyczkę na Black Friday.

Jakie pożyczki na Black Friday są optymalnym rozwiązaniem?

Rynek produktów finansowych jest na tyle bogaty, że z pewnością każdy znajdzie ofertę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb, ale i możliwości. Z pewnością dobrym pomysłem okazuje się spisanie wszystkich wydatków stałych, ponieważ to pozwala sprawdzić, ile pozostaje wolnych środków, które przecież trzeba będzie przeznaczyć na spłatę pożyczki.

Druga kwestia, na którą należy zwrócić uwagę dotyczy kosztów pożyczki na Black Friday. Propozycje są bardzo różne, a niekoniecznie oferta z najniższym oprocentowaniem najbardziej się opłaca. Za kluczowy parametr uważa się RRSO (rzeczywistą roczną stopę oprocentowania), ponieważ to on w pełni przedstawia realne koszt pożyczki. Dlatego opłaca się zaciągać zobowiązanie z jak najniższym RRSO, nawet gdy oprocentowanie nominalne nie jest tak niskie jak w innej ofercie, ale z wyższym RRSO.

Co więcej, może się też okazać, że uda się znaleźć propozycję darmowej pożyczki. W takiej sytuacji w ogóle nie trzeba się martwić oprocentowaniem i dodatkowymi kosztami, ponieważ spłaca się dokładnie tyle, ile się pożycza. Gdzie tkwi haczyk? Tego typu oferty są coraz rzadziej spotykane, a zarazem są przeznaczone wyłącznie dla nowych klientów firmy pozabankowej. Nie można też liczyć na wysoką kwotę pożyczki.
Na koniec należy się zastanowić, czy lepszym rozwiązaniem będzie chwilówka czy pożyczka ratalna. W podjęciu decyzji z pewnością pomoże artykuł Pożyczka długoterminowa czy krótkoterminowa? Jaka opcja jest korzystniejsza?

Cenimy Twój czas!

Każdy z nas nie przepada za stertą formalności, wiemy to i staramy się być również w tej kwesti wyrozumiali. Wysłanie aplikacji trwa dosłownie kilka minut!

Wypełnij wniosek