DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

W jakich sytuacjach warto prosić o pomoc doradcę kredytowego?

Uzyskanie kredytu hipotecznego nie należy do zadań łatwych, a w ostatnim czasie jeszcze bardziej zaostrzyły się kryteria przyzwania. Z reguły trudno samodzielnie wyliczyć swoją zdolność kredytową, a liczba i różnorodność dostępnych ofert kredytów nieco przeraża. W takiej sytuacji dobry doradca kredytowy może okazać się najlepszym rozwiązaniem, aby wybrać rozsądnie i nie dostać odmowy.

Kredyt mieszkaniowy samodzielnie czy z doradcą?

Ubieganie się o kredyt hipoteczny wymaga nie tylko czasu, ale przede wszystkim dużej wiedzy. Oferty poszczególnych banków dość mocno różnią się proponowanymi warunkami, często w detalach. Czasami też pojawiają się ciekawe promocje, które jednak łatwo przegapić. W związku z tym osoba, która na co dzień nie zajmuje się kwestiami dotyczącymi ofert kredytowych może mieć problem ze znalezieniem kredytu idealnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Bywa i tak, że w ogóle nie udaje się uzyskać kredytu hipotecznego, ponieważ składa się wnioski do banków zupełnie nieodpowiednich dla swojej sytuacji finansowej.
To właśnie doradca kredytowy jest osobą najlepiej zorientowaną w aktualnie obowiązujących ofertach, dlatego warto skorzystać z jego pomocy. Oto zalety takiego rozwiązania.

  • Oszczędność czasu

Aktualnie w naszym kraju działa ponad 20 banków uniwersalnych, pomijając banki spółdzielcze czy też oddziały banków komercyjnych. Przynajmniej pobieżne zapoznanie się z ofertą nawet połowy z nich zajęłoby naprawdę dużo czasu, a trzeba sobie uświadomić, że propozycje ogólne stanowią jedynie wstęp do konkretnych negocjacji oraz ustaleń. Trudno byłoby umówić się na liczne spotkania, aby dowiedzieć się szczegółów.
Dobry doradca kredytowy przedstawi dokładnie oferty wybranych banków – ale co istotne – wyłącznie te, które dają realną podstawę do ubiegania się o kredyt hipoteczny w konkretnym przypadku i są perfekcyjnie dopasowane do oczekiwań klientów. Doradcy kredytowi są również dobrze zorientowani w aktualnych promocjach, które zazwyczaj mają charakter krótkotrwały, a mogą być najbardziej odpowiednie w konkretnym przypadku. Warto przy tym pamiętać, że niekoniecznie oferta banku, w którym ma się otwarte konto okazuje się optymalna.

  • Realna ocena możliwości

To niezwykle istotna kwestia, zwłaszcza w kontekście podwyższonych w ostatnich latach wymogów wobec osób, które ubiegają się o kredyt hipoteczny. Obliczenie zdolności kredytowej nie jest sprawą prostą, tym bardziej że trzeba to zrobić pod kątem konkretnych oczekiwań banku, a te bywają bardzo różne. Każdy bank ma swoją własną politykę przyznawania kredytów mieszkaniowych ze względu na nastawienie się na ściśle określoną grupę klientów. Innymi słowy, nie w każdym banku zostanie pozytywnie zweryfikowany wniosek kredytowy przy stosunkowo niewysokich zarobkach albo zaawansowanym wieku potencjalnego kredytobiorcy.
Co ważne, doradca kredytowy może też podpowiedzieć, jak zwiększyć swoją zdolność kredytową w krótkim czasie i przykładowo, jak wyczyścić negatywne wpisy w bazie BIK. Niekiedy wystarczy niewiele np. zamknięcie otwartej linii debetowej bądź pozbycie się karty kredytowej, aby stać się osobą bardziej wiarygodną dla banku w kontekście otrzymania kredytu. Nawet złożenie zbyt dużej liczby wniosków kredytowych okazuje się działaniem niekorzystnym z punktu widzenia zdolności kredytowej, o czym jednak nie wszyscy wiedzą.

  • Korzystne warunki

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że doradcy kredytowi są w stanie wynegocjować atrakcyjniejsze warunki w stosunku do tych proponowanych przez bank. Wynika to zazwyczaj z faktu ścisłej współpracy doradców kredytowych z konkretnymi instytucjami bankowymi. Często będzie to niższa prowizja za udzielenie kredytu albo zmniejszenie marży banku. To są konkretne kwoty, dzięki którym można uzyskać mniejszą ratę miesięczną do spłaty, a to przekłada się na mniejsze obciążenie budżetu domowego.

  • Złożenie odpowiedniego wniosku

Uzyskanie kredytu hipotecznego wiąże się z koniecznością zgromadzenia wielu dokumentów, przede wszystkim zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości zarobków czy też całej dokumentacji związanej z nieruchomością, którą chce się nabyć. Wszystko należy uczynić we właściwym czasie oraz w narzuconej przez dany bank formie. To również może sprawić sporo problemów, a należy pamiętać, że niepoprawnie wypełniony wniosek kredytowy bądź brak jednego z wymaganych dokumentów znacznie wydłuży czas oczekiwania na weryfikację wniosku. W przypadku skorzystania z pomocy doradcy kredytowego nie trzeba martwić się, że coś zostanie pominięte albo zrobi się to niewłaściwie.

  • Pomoc na każdym etapie

Dobry doradca kredytowy służy swoją wiedzą i pomocą nie tylko w samym procesie ubiegania się o kredyt, ale także w trakcie jego spłaty. Po kilku latach może okazać się, że istnieje opcja korzystniejszych warunków kredytowania albo nawet zmiana starego kredytu na nową, lepszą ofertę. Warto zatem skorzystać z usług doradcy kredytowego, aby zaoszczędzić sobie nerwów związanych z wysokim stopniem skomplikowania całej procedury ubiegania się o kredyt hipoteczny.

Cenimy Twój czas!

Każdy z nas nie przepada za stertą formalności, wiemy to i staramy się być również w tej kwesti wyrozumiali. Wysłanie aplikacji trwa dosłownie kilka minut!

Wypełnij wniosek