DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Kredyt bez zaświadczeń

Kredyty są często jedyną drogą do realizacji planów i marzeń. I tych większych i tych całkiem niedużych. Dlatego też wciąż cieszą się one sporą popularnością. Również banki prześcigają się w rozmaitych promocjach w celu przyciągnięcia Klienta.

Decydując się na zaciągnięcie zobowiązania masz do wyboru kilka możliwości.  Jedną z nich jest kredyt bez zaświadczeń. To bardzo wygodna forma głównie ze względu na uproszczone procedury.

Ale czym tak naprawdę wyróżnia się kredyt bez zaświadczeń? 

Jest to kredyt przyznawany na tzw. oświadczenie o zatrudnieniu i dochodach. Nie oznacza to jednak, że Twoje oświadczenie jest wystarczająco wiarygodnym dla banku dokumentem na podstawie którego bank pozytywnie rozpatrzy Twój wniosek.

Konkludując oznacza to tylko, że bank nie będzie od Ciebie wymagał dostarczenia takiego dokumentu od pracodawcy. W zamian za potwierdzenie o zatrudnieniu i dochodach wystawionym przez pracodawcę bank może poprosić Cię np. o wyciągi bankowe z udokumentowanymi przelewami wynagrodzenia albo kopię deklaracji podatkowej PIT. Natomiast w przypadku, gdy starasz się o taki kredyt w  banku, którego już jesteś Klientem i w którym masz główne konto osobiste na które otrzymujesz wynagrodzenie, wystarczy jedynie dowód osobisty i oświadczenie. Ponadto należy pamiętać, że złożenie nieprawdy w takim oświadczeniu może się wiązać nawet z odpowiedzialnością karną.

Kredyt bez zaświadczeń - kto może o niego wnioskować? 

Ten rodzaj kredytu przeznaczony jest dla osób, które posiadają dochody z innych źródeł niż umowa o pracę. Także dla tych, którym zależy na minimalnych formalnościach i uzyskaniu środków finansowych w krótkim czasie. Warunkiem jednak jest wiarygodne źródło dochodu,  regularność otrzymywanych wynagrodzeń i pozytywna historia w BIK czyli Biurze Informacji Kredytowej. Zatem, jeżeli miałeś wcześniej problemy ze spłatą rat w terminie Twój wniosek zostanie z pewnością odrzucony. Natomiast jeśli dotychczas rzetelnie i terminowo spłacałeś swoje zobowiązania, masz odpowiednio wysoką punktację w BIK jesteś dla banku wiarygodnym kredytobiorcą i z powodzeniem możesz wnioskować o kredyt na uproszczonych procedurach weryfikacji. 

Gdzie mogę otrzymać kredyt bez zaświadczeń?

Niegdyś możliwość uzyskania środków finansowych bez konieczności dostarczania zaświadczeń o zatrudnieniu i dochodach była rzadkością. Dzisiaj poszukując takiego kredytu masz do wyboru sporą paletę ofert. W obecnej dobie wybór propozycji zależy bardziej od twoich predyspozycji i kalkulacji opłacalności. Sporo banków posiada w swojej ofercie kredyty w takiej formie. Ważne, jest, aby skupić się na tych ofertach, która mają stosunkowo niskie koszta.

Zalety kredytu bez zaświadczeń - podsumowanie

Z pewnością do zalet kredytów bez zaświadczeń możemy zaliczyć:

  • Łatwość i dostępność takiego kredytu, 
  • minimum formalności związanych z wnioskowaniem,
  • spory na dzień dzisiejszy wybór ofert, w tym również online, 
  • w przypadku decyzji pozytywnej, krótki okres wypłaty środków na konto bankowe.

Starając się o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń należy wziąć pod uwagę fakt, że dużo łatwiej jest uzyskać takie finansowanie na mniejszą kwotę. Przed podjęciem decyzji wskazanym jest też przeprowadzenie symulacji wysokości spłacanych rat. Warto też przemyśleć sprawę skorzystania z usług profesjonalnego doradcy kredytowego, by w późniejszym terminie nie narobić sobie zbyt dużej ilości zapytań w BIK kolejnymi wnioskami o kredyt. Niestety zbyt dużą ilością takich zapytań możesz doprowadzić do obniżenia swojego scoringu, czyli punktacji w Biurze Informacji Kredytowej. To z kolei wiąże się ze zmniejszeniem Twojej wiarygodności  jako kredytobiorcy. Reasumując przez składanie zbyt dużej ilości wniosków, w zbyt krótkim czasie i w różnych bankach możesz wręcz zablokować sobie dostęp do jakiejkolwiek pożyczki lub kredytu i to na kilka miesięcy.

Każda decyzja o zaciągnięciu zobowiązania powinna być dobrze przemyślana zarówno pod kątem wysokości rat jak i terminu spłaty. Jest to jednak obciążenie dla domowego budżetu na kilka miesięcy.