DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Kredyt Konsolidacyjny

Coraz więcej ludzi w Polsce jest zadłużonych. Sporo osób ma zaciągniętych po kilka kredytów/pożyczek w różnych bankach i w firmach pożyczkowych. W momencie, kiedy posiada się kilka kredytów, pamiętanie co miesiąc o spłacaniu kilku rat, w kilku różnych bankach, w różnych kwotach - staje się coraz bardziej uciążliwe, aczkolwiek to i tak jeszcze nic, jeśli tylko radzimy sobie z tym finansowo. Znacznie gorzej wygląda sytuacja, jak te miesięczne koszty stają się na tyle uciążliwe, że nie jest się wstanie spłacać swoich zobowiązań w terminach, zgodnie z harmonogramami spłat... i to jest ten moment, kiedy trzeba sięgnąć po jakieś dodatkowe, inne rozwiązanie, które pozwoli nam sobie z tym poradzić. Taką ciekawą alternatywą, może być tutaj kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu można sobie znacznie obniżyć miesięczne zobowiązania wynikające z zaciągniętych wcześniej kredytów.

Jak konsolidaja długów może pomóc?

W zasadzie jest to bardzo proste rozwiązanie, na przejrzystych zasadach. Chodzi tutaj o to, że wszystkie swoje zobowiązania finansowe pochodzące z banków, można połączyć (zamienić) w jeden produkt finansowy (kredyt konsolidacyjny) na korzystniejszych warunkach - z niższym oprocentowaniem itd. Czyli na przykład cztery kredyty lub pożyczki z różnych banków, można zamienić na jeden kredyt, w jednym banku, z jedną miesięczną ratą.

W przypadku tego produktu finansowego, z reguły istnieje tutaj możliwość rozłożenia tego zobowiązania na raty na dłuższy okres czasu. Tak więc jeśli np. posiada się kredyty w kilku bankach na 3, 4, 5 lat itp., to po powiązaniu tych wszystkich kredytów w jeden - można spłatę zobowiązania ustalić sobie na przykład na 10 lat, dzięki czemu zmniejsza się miesięczne koszty czasem dość znacznie, a dzięki temu o wiele łatwiej jest funkcjonować kredytobiorcy.

Wygląda to w ten sposób, że nawiązuje się współpracę z instytucją/bankiem posiadającym w swojej ofercie kredyt konsolidacyjny. Po ustaleniu szczegółów oraz po podpisaniu umowy - bank ten spłaca zobowiązania kredytobiorcy wobec wszystkich banków, u których jest on zadłużony i których umowa dotyczy (bank przelewa im takie kwoty, aby spłacić całkowicie długi swojego nowego klienta), natomiast od swojego klienta żąda comiesięcznych spłat zgodnie z harmonogramem i ustalonymi zasadami.

Konsolidacją mogą zostać objęte różnego typu zobowiązania finansowe. Co prawda zależy to od banku, z którym podejmuje się współpracę, aczkolwiek ogólnie można konsolidować pożyczki, kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, a nawet długi wynikające z używania karty kredytowej.

To rozwiązanie znajduje największe uznanie wśród osób, które zwyczajnie nie radzą już sobie ze spłacaniem obecnie posiadanych kredytów i pożyczek, a przede wszystkim jest ono o wiele korzystniejszą opcją, niż branie tzw. "chwilówki" na spłatę obecnych rat.

Gdzie szukać ofert kredytów konsolidacyjnych?

Oczywiście Internet jest tutaj najlepszym rozwiązaniem, ponieważ w łatwy sposób można znaleźć i porównać oferty wielu banków, czy też finansowych instytucji pozabankowych. Jeżdżenie od banku do banku byłoby bardzo uciążliwe i wiązałoby się ze stratą mnóstwa czasu, natomiast za pośrednictwem Internetu można to zrobić znacznie szybciej i przede wszystkim w wygodny sposób.

Po znalezieniu najlepszego dla siebie rozwiązania, wniosek można złożyć online w ciągu kilku chwil. W niektórych przypadkach, wszelkich formalności można dokonać w 100% za pośrednictwem Internetu i/lub telefonu, a czasem po złożeniu wniosku, trzeba będzie wybrać się do konkretnej, najbliższej placówki danego banku, aby dopełnić czynności prawnych (np. dostarczyć jakiś dokument, podpisać umowę itp.). Kredyty konsolidacyjne w wielu przypadkach w bardzo łatwy sposób można uzyskać i wszelkie potrzebne formalności bez trudu załatwić.

Na co patrzeć szukając kredytu konsolidacyjnego?

Podstawową kwestią jest rozwaga, jeśli chodzi o ważne decyzje dotyczące finansów. Przy pomocy tej opcji, kredytobiorca powinien sobie pomóc, aby w łatwiejszy sposób funkcjonować na co dzień oraz w łagodniejszy sposób wyjść z swoich finansowych zobowiązań wobec kredytodawców. Dlatego też istotnym punktem jest tutaj zwrócenie uwagi na warunki umowy, którą planuje się zawrzeć. Wielu ludzi nie lubi czytać umów/warunków, natomiast jest to bardzo ważne, aby mieć świadomość tego, na jakie warunki decyduje się zawierając umowę. Czyli warto tutaj zwrócić uwagę na koszty związane z uruchomieniem kredytu konsolidacyjnego (jeśli takowe będą) - na oprocentowanie, czy też prowizję od udzielanego kredytu. Dla większości osób decydujących się na konsolidację swoich zadłużeń, bardzo istotnym (jeśli nie najważniejszym) elementem jest harmonogram spłat - czyli głównie wysokość rat miesięcznych, bo od tego tak naprawdę zależy, czy kredytobiorca będzie mógł w końcu "złapać oddech", czy nadal będzie żyć w nerwach, pod presją, że nie poradzi sobie ze spłatą.

Ważną kwestią są tutaj również takie szczegóły jak maksymalny czas, na jaki można rozłożyć sobie spłatę swojego kredytu oraz maksymalna kwota konsolidacji. Na im więcej lat można rozłożyć sobie spłatę zadłużenia, tym niższe raty miesięczne będzie można uzyskać... natomiast maksymalna kwota konsolidacji, oczywiście daje znać kredytobiorcy, czy będzie wstanie skonsolidować (połączyć) wszystkie swoje obecne zadłużenia, czy tylko część z nich.

Co zyskuje klient?

To rozwiązanie ma taki główny cel - odciążyć finansowo dłużnika, poprawić jego sytuację finansową oraz komfort życia i tak rzeczywiście się dzieje, ponieważ:

  • spłaca się tylko jedną ratę miesięczną zamiast kilku
  • obniża się wysokość miesięcznych zobowiązań
  • optymalizuje się czas spłaty zadłużenia
  • minimalizuje się liczbę zobowiązań
  • odciąża się domowe finanse w wyniku czego, o wiele łatwiej jest funkcjonować