DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Kredyt z komornikiem

 

Czasami życie układa się inaczej, niż byśmy chcieli. Dochodzi do sytuacji, kiedy nie jesteśmy w stanie spłacać zobowiązań i konto zajmuje komornik. To przykra sytuacja, która czasem wynika z jakiegoś nagłego zdarzenia, choroby, czasem jest wynikiem zapomnienia i lekkomyślności. Przyczyną wkroczenia w nasze życie komornika może być niespłacony kredyty, chwilówki, alimenty itp. Co zrobić w sytuacji, kiedy na konto wkracza komornik i przejmuje naszą pensję czy świadczenia? Warto rozważyć "kredyt z komornikiem", który czasami jest jedynym rozwiązaniem i dzięki któremu można uregulować pozostałe zobowiązania.

Co to jest kredyt z komornikiem?

Kredyt z komornikiem, czyli pożyczka z zajęciem komorniczym, nie jest dostępny w bankach, które do udzielenia pożyczki wymagają szeregu formalności, dokumentów, a przede wszystkim pozytywnej historii w BIKu oraz KRD. Niestety, zobowiązania komornicze powodują, że banki odmawiają pomocy. W takiej sytuacji należy skorzystać z pożyczki dla osób z komornikiem, która oferują instytucje pozabankowe. Oczywiście nie jest to również takie proste i nie każda osoba dostanie upragniony kredyt. Mimo że niektóre instytucje nie sprowadzają zdolności kredytowej, to komornik jest często przyczyną, z powodu której pożyczka nie zostanie udzielona. Należy poszukać firmy pożyczkowej, dla której zadłużenie komornicze nie będzie przeszkodą i udzieli pożyczki. Najlepiej wybrać firmę pożyczkową, która działa online.

Kto może skorzystać z tego produktu?

Z kredytu z komornikiem mogą skorzystać osoby, które posiadają inne zadłużenia, mają negatywną  historię w BIKu, a ich konto zajął komornik. Banki nie udzielą kredytu takim osobom, ponieważ będą bały się braku spłaty długu. Jedynie w pojedynczych sytuacjach, gdy dług u komornika nie przekracza 2000 zł, wynika np. z niezapłaconych mandatów, można spróbować negocjacji z bankiem, czasami zdarza się, że wniosek może zostać rozpatrzony pozytywnie. Firmy pożyczkowe nie mają takich przeszkód i często udzielają pożyczki zadłużonym osobom. Dzięki uzyskanym środkom będzie można spłacić długi i poprawić swoją sytuację finansową. Z kredytu z komornikiem może skorzystać osoba, która ukończyła 18 lat, posiada dowód osobisty oraz konto w banku. Czasami może być potrzebne zaświadczenie o dochodach.

Oferta kredytów z komornikiem

Starając się o pożyczkę, najczęściej na myśl przychodzi skorzystanie z pomocy banku. Niestety w sytuacji osób posiadających komornika, nie jest to takie oczywiste i banki należy raczej wykluczyć. Rozwiązaniem są niektóre firmy pożyczkowe, które nie wymagają czystej karty w BIKu. Na rynku istnieją również firmy pożyczkowe, które specjalizują się w udzielaniu kredytów dla osób z zajęciem komorniczym. Udzielają one pożyczek nawet do 200 000 zł. Większość pożyczek, o których mowa, dostępna jest przez internet, do otrzymania pieniędzy niepotrzebna jest wizyta w placówce. Umowę pożyczki możemy zawrzeć w dowolnym miejscu na terenie kraju, wszystkie formalności związane z otrzymaniem pożyczki załatwiane są drogą mailową i telefoniczną.

Większość pożyczek na spłatę komornika można otrzymać bardzo szybko. Wystarczy złożyć wniosek online, podać swój numer telefonu, numer dowodu, a pieniądze mogą znaleźć się na koncie jeszcze w tym samym dniu, w którym był złożony wniosek. Pieniądze można otrzymać również w gotówce, w takiej sytuacji przywozi je przedstawiciel firmy. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ uniemożliwia przejęcie pieniędzy przez komornika.

Kredyt z komornikiem spłacany jest w miesięcznych ratach, najczęściej udzielany jest na okres do 120 miesięcy. Czasami firmy pożyczkowe udzielają pożyczki na spłatę długów i komornika sądowego w zastaw nieruchomości. Jest to dość ryzykowne rozwiązanie, bo w przypadku spłaty długu grozi nam utrata mieszkania czy domu. Zastawem pożyczki może być również samochód, antyki czy inne wartościowe przedmioty. Niektóre firmy proponuję pożyczkę z komornikiem, w której niezbędne będzie posiadanie gwaranta. W przypadku braku spłaty długu, zobowiązania przejmuje gwarant. Zaciągając kredyt z komornikiem, warto dokładnie zapoznać się z umową, bo czasami firmy pożyczkowe działają nieuczciwie i zamiast pomóc wyjść z długu, powoduję kolejne zadłużenia.

Czy warto decydować się na kredyt z komornikiem?

Kredyt z komornikiem jest czasami jedynym wyjściem i kołem ratunkowym, w sytuacji, gdy nie mamy środków finansowych na spłatę długu oraz podstawowe utrzymanie. Firmy pożyczkowe często nie przywiązują wagi do sytuacji materialnej i kredytowej swoich klientów, więc czasami tylko w ten sposób można otrzymać potrzebną sumę pieniędzy. Warto jednak pamiętać, żeby w określonym czasie spłacić pożyczkę, ponieważ nawet kilkudniowe opóźnienie może wiązać się z bardzo wysokimi odsetkami. Pożyczki z komornikiem mają szereg zalet, najważniejsze z nich to:

  • Minimum formalności,
  • Nie jest wymagane zaświadczenie o dochodach,
  • Jest ogólnodostępna,
  • Można ją uzyskać przez internet, w bardzo krótkim czasie,
  • Pożyczka udzielana jest na maksymalnie 36 miesięcy,
  • Mogą z niej skorzystać osoby bez stałego zatrudniania oraz emeryci i renciści.

Firmy pożyczkowe oferują często promocje dla nowych klientów, mniejsze oprocentowanie lub darmową pożyczkę. Warto sprawdzić ofertę wielu firm i wybrać optymalną dla siebie. Trzeba tylko pamiętać, że każdą pożyczkę trzeba spłacić, w przeciwnym razie można wpaść w spiralę zadłużenia.