DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka dla firm

Wsparcia finansowego dla firm nie trzeba szukać w banku, ponieważ rynek
propozycji pozabankowych również kieruje swoją ofertę do przedsiębiorców.
Co więcej, warunki przyznania pożyczki dla firm okazują się znacznie mniej
restrykcyjne, a formalności do spełnienia naprawdę minimalne. Trudno się
zatem dziwić, że pozabankowa pożyczka dla firm staje się coraz chętniej
wybieranym produktem finansowym.

Pożyczki dla firm jako alternatywa dla kredytów bankowych

Wsparcia finansowego firma może potrzebować zarówno na początku, jak i po jakimś czasie swojej działalności. W przypadku ofert bankowych każdy przedsiębiorca musi się liczyć z koniecznością dostarczenia wielu dokumentów, a jego kondycja finansowa nie może też budzić żadnych podejrzeń. Nowy przedsiębiorca powinien zatem przedstawić szczegółowy biznesplan, mieć odpowiednią zdolność kredytową, a jego dane osobowe nie mogą znajdować się w żadnej bazie osób zadłużonych. Z kolei firmy potrzebujące pieniędzy na swój rozwój muszą spełnić wymóg prowadzenia firmy przez określony czas (zazwyczaj 12 miesięcy) oraz wykazać braki zaległości zusowskich i w skarbówce. Pożyczka dla firm pozabankowa to uproszczone procedury, mniejsze wymogi, a także sprawniejszy proces weryfikacji. W efekcie pieniądze szybciej znajdują się na koncie firmowym - często jeszcze tego samego dnia, w którym zostaje złożony wniosek. Walory tego rozwiązania są naprawdę duże i dlatego z pozabankowych pożyczek dla firm korzysta coraz większa grupa przedsiębiorców.

Dla przedsiębiorców na start lub na rozwój

Sektor pozabankowy ma propozycje zarówno dla początkujących przedsiębiorców, jak i tych nastawionych na rozwój swojej działalności. Nie pozostaje też obojętny na los firm mających pewne problemy z płynnością finansową, co przecież jest dość powszechnym zjawiskiem w przypadku małych i średnich firm. Warto podkreślić, że pożyczkodawcy oferują pożyczki na rozpoczęcie działalności już od pierwszego dnia jej aktywności. Nie trzeba zatem czekać, ale można niemal od razu inwestować w dobrą przyszłość firmy i zakupić niezbędne urządzenia czy produkty. Nie ma też przeszkód, aby uzyskane środki przeznaczyć na zakup lub wynajem lokalu firmowego. Co ważne, nie jest konieczne przedstawienie celu wnioskowania o pożyczkę (niezbędne przy kredycie bankowym). Pożyczkodawcy oferują bardzo różnorodny przekrój propozycji. Oprócz ofert na start można także zdecydować się na pożyczkę inwestycyjną, dzięki której łatwiej realizować konkretne projekty inwestycyjne. Dzięki pożyczce obrotowej firma otrzymuje środki finansowe konieczne na pokrywanie bieżących wydatków. Z kolei pożyczka płatnicza pomaga zagwarantować płynność finansową, a pożyczka technologiczna wspomaga rozwój technologii produkcji. Widać zatem, że wnioskować o pożyczkę dla firm można bez problemu na każdym etapie działalności.

Charakterystyka produktu

Ten produkt finansowy przede wszystkim ma charakter pożyczki ratalnej. Wynika to po prostu z wysokości zaciąganych kwot, znacznie wyższych niż kwoty pożyczek krótkoterminowych na kilkaset czy kilka tysięcy złotych. W przypadku firm pożyczkowych można liczyć na kwoty wynoszące nawet 150 tys. zł, a przy pożyczkach prywatnych ta suma może być jeszcze wyższa. To już pozwala realizować naprawdę duże cele. Oczywiście okres na spłatę automatycznie ulega wydłużeniu i może wynosić 48, 72 czy wręcz 96 miesięcy. Przy pożyczkach prywatnych udaje się niekiedy wynegocjować jeszcze dłuższy termin na uregulowanie zobowiązania finansowego. Wystarczy jedynie złożyć formularz i to w wygodnej formie online. Trzeba jednak mieć świadomość, że pożyczkodawca z reguły sprawdza bazy dłużników. Niektóre podmioty wymagają też gwaranta albo zastawu. Pożyczka dla firm to niewątpliwie wyjątkowa propozycja wśród tych oferowanych przez sektor pozabankowy:

  • przeznaczona jest zarówno dla nowych firm, jak i tych istniejących od jakiegoś czasu
  • umożliwia wnioskowanie o wysokie kwoty z wydłużonym harmonogramem spłat
  • nie trzeba przedstawiać biznesplanu
  • nie ma wymogu dostarczenia zaświadczeń z ZUS i urzędu skarbowego
  • można ją wykorzystać na dowolny cel.