DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka długoterminowa

Pożycz na długi okres spłaty

Oferty pozabankowe stanowią coraz mocniejszą konkurencję dla rynku produktów bankowych. Obecnie można liczyć nie tylko na chwilówki brane na niewysokie kwoty z krótkim terminem na spłatę, ale również na pożyczki długoterminowe. W tym przypadku można uzyskać już naprawdę poważne sumy, które spłaca się w wygodnych ratach. To z pewnością kojarzy się z typowym kredytem bankowym.

Pożyczka z długim okresem spłaty

Zobowiązanie finansowe na kilkaset złotych dość łatwo uregulować w ciągu wymaganych 30 bądź 60 dni. Jednak dla wielu potencjalnych pożyczkobiorców sumy tej wysokości nie są wystarczające i szukają ofert na kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych. O ile jeszcze kilka lat temu takie pieniądze można było dostać wyłącznie w banku, to od jakiegoś czasu również sfera pozabankowa ma tego typu propozycje dla swoich klientów.
Pożyczka długoterminowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które zamierzają wnioskować właśnie o wyższe kwoty. W związku z tym automatycznie wydłużony zostaje termin na spłatę – trudno byłoby pożyczkobiorcom uregulować zobowiązanie finansowe w miesiąc. Dlatego harmonogram rat wynosi co najmniej 48 miesięcy, a zdarzają się nawet propozycje na okres spłaty przedłużony do 72-120 miesięcy. Można zatem powiedzieć, że odpowiednio długi harmonogram spłat pozwala na bezpieczne wzięcie większej pożyczki.

Pożyczki długoterminowe – dla tych, którzy cenią wygodę

Popularność pożyczek ratalnych wynika z kilku rzeczy. Na pewno to interesująca konkurencja dla kredytów bankowych ze względu na szybkość otrzymania pieniędzy oraz mniejsze wymogi formalne. Pożyczkobiorca nie ma obowiązku dostarczenia różnego rodzaju zaświadczeń z pracy. Wystarczy zazwyczaj deklaracja o wysokości otrzymywanych dochodów. Komfort załatwiania pożyczki wynika również z możliwości wnioskowania przez internet. To nie tylko bardzo wygodne, ale również pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Raty są ponadto zdecydowanie łatwiejszym sposobem na spłatę niż jednorazowa regulacja zobowiązania finansowego.

Nawet z wpisami do baz!

Opcja w zasadzie niedostępna w przypadku ofert bankowych. Banki, zgodnie z prawem, nie mają możliwości udzielenia pożyczek czy kredytów osobom zadłużonym bądź z niską oceną punktową w bazie BIK. Jednak rynek produktów pozabankowych jest dostępny dla takich osób. Pożyczki długoterminowe bez BIK i KRD można otrzymać nie tylko w firmach pożyczkowych. Warto również przyjrzeć się propozycjom prywatnych inwestorów z sektora pożyczek social lending. To zarazem idealny sposób na uzyskanie naprawdę wysokiej kwoty pożyczki i wynegocjowania korzystnego harmonogramu spłat. O ile firmy pożyczkowe z reguły weryfikują wiarygodność potencjalnego pożyczkobiorcy w bazach, to przy pożyczkach prywatnych stosuje się najczęściej wygodniejsze i w sumie pewniejsze zabezpieczenia w postaci weksla bądź zastawu. Ta pierwsza opcja oznacza, że pożyczka zostaje zabezpieczona specjalnym papierem wartościowym, natomiast zastawem może być jakikolwiek wartościowy przedmiot – zazwyczaj jest to samochód lub nieruchomość. Wysokość pożyczki zależy wtedy od wartości tegoż przedmiotu. Dzięki temu pożyczki długoterminowe okazują się dostępne także dla osób z negatywnymi wpisami w bazach gospodarczych lub niską zdolnością kredytową w bazie BIK. Podczas podejmowania decyzji należy jednak kierować się zdrowym rozsądkiem i pamiętać, że długi harmonogram spłat oznacza dodatkowe obciążenie dla budżetu domowego na co najmniej kilka miesięcy.

Dlaczego warto?

Warto podkreślić, że tego typu pożyczka ma sporo zalet i dlatego coraz więcej osób na nią się decyduje. Pożyczka długoterminowa:
 

  • charakteryzuje się wydłużonym terminem spłaty, nawet do kilku lat
  • pozwala na wnioskowanie o wysokie kwoty, kilku lub nawet kilkuset tysięcy złotych
  • możliwość załatwienie formalności przez internet (zalżne od ofety)
  • oznacza nieskomplikowane procedury
  • dostępna jest także dla osób zadłużonych i z niskim scoringiem w bazie BIK