DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka na emeryturę

Ludzie na emeryturze nie chcą rezygnować ze swoich pasji i z dotychczasowego stylu życia. Problemem jednak często okazuje się brak wystarczających środków finansowych. Dla banków zaawansowany wiek zazwyczaj stanowi zbyt dużą przeszkodę, aby udzielić seniorowi kredytu. Jednak firmy pożyczkowe i prywatni inwestorzy oferujący pożyczki prywatne przychylniejszym wzrokiem patrzą na tę grupę wiekową i dlatego wśród propozycji sektora pozabankowego pojawiła się pożyczka na emeryturę.

Wzięcie pożyczki na emeryturę jest proste!

Emeryci bardzo częstą mogą się pochwalić dość stabilną sytuacją finansową na takim podstawowym poziomie. Rzadko mają zadłużenie, ale
jednocześnie wysokość emerytury trochę ogranicza możliwości naprawdę aktywnego życia. Przecież przejście na emeryturę nie musi, a nawet nie powinno oznaczać siedzenia w domu przed telewizorem. Nareszcie jest trochę więcej wolnych chwil na zwiedzanie świata, chodzenie do teatru czy do restauracji. Jeżeli brakuje nieco pieniędzy na oddawanie się swoim pasjom, to warto skorzystać z propozycji firm pożyczkowych pozabankowych lub prywatnych inwestorów. Pożyczka na emeryturę to oferta wręcz skrojona na miarę osób starszych. Sektor pozabankowy chętnie udziela pożyczek emerytom, widząc w nich naprawdę solidnych pożyczkobiorców. Nic w tym dziwnego, skoro osoby będące na emeryturze co miesiąc otrzymują określoną ilość pieniędzy i nie grozi im nagła utrata pracy oraz dochodów. W przypadku stosunkowo niewielkich kwot, rzędu kilkuset albo kilku tysięcy złotych, nawet zaawansowany wiek nie stanowi żadnej przeszkody. Poziom ryzyka może być wręcz niższy w porównaniu z młodymi osobami, które niemal toną w długach.

Pożyczka dla emeryta może być darmowa

Sektor pożyczkowy wyróżnia zdecydowanie bardziej elastyczne podejście w kwestii pożyczania pieniędzy, także osobom na emeryturze. Wyjaśnienie tego jest proste – banki muszą przestrzegać zapisów prawa bankowego, natomiast firmy pożyczkowe czy prywatni inwestorzy dający pożyczki z korzystnym oprocentowaniem już nie. To pozwala na większą tolerancję wobec potencjalnych pożyczkobiorców i przede wszystkim indywidualne podejście do każdego przypadku. Ważne jest to, że produkty finansowe przygotowane z myślą o emerytach nie są wcale droższe. Bywa i tak, że seniorzy mogą nawet liczyć na jakieś dodatkowe promocje bądź nieco niższe oprocentowanie. Co więcej, pierwsza pożyczka na emeryturę może być całkowicie darmowa! To niewątpliwie kusząca propozycja, z której korzysta naprawdę sporo osób. Oczywiście dotyczy to niezbyt wysokich kwot, ale przecież czasami właśnie tych kilkuset złotych brakuje, aby sprawić sobie albo swoim najbliższym (np. wnukom) radość. Dlatego warto przeglądać propozycje pożyczek dla seniorów i być na bieżąco z nowościami.

Bez ograniczeń wiekowych?

Dla banków górną granicą wieku do otrzymania kredytu jest najczęściej 65-70 lat, a to niezbyt dobra wiadomość dla seniorów. Na szczęście sektor pożyczkowy uwzględnia przede wszystkim systematyczność wpływów na konto – przecież emerytura, nawet ta najniższa, co miesiąc zasila konto osoby na emeryturze. To sprawia, że zdecydowana większość firm pożyczkowych nie ustala maksymalnego limitu wieku. Dodatkowym plusem są wyjątkowo uproszczone formalności, które należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę. Wystarczy sama deklaracja o uzyskiwanych świadczeniach emerytalnych i zazwyczaj nie ma potrzeby podawania wysokości emerytury. Z tak kuszącej opcji trudno zrezygnować. Propozycję pożyczki na emeryturę najłatwiej znaleźć w internecie. Czy to stanowi jakiś problem dla seniorów? Niekoniecznie, ponieważ znajomość obsługi komputerów czy smartfonów wśród osób starszych staje się coraz powszechniejsza – a przynajmniej na takim podstawowym poziomie, który wystarcza do skorzystania z oferty. Pożyczka na emeryturę jest zatem ciekawą ofertą dla wielu tysięcy seniorów, którzy pragną żyć pełnią życia i się nie ograniczać, ponieważ:

  • Zazwyczaj nie ma górnej granicy wieku do otrzymania pożyczki
  • Emerytura nie musi być wysoka
  • Nie trzeba podawać celu wzięcia pożyczki
  • Można liczyć na ciekawe promocje dla seniorów, a nawet na pierwszą pożyczkę darmową
  • Procedury są przejrzyste, a formalności bardzo uproszczone.