Pożyczka pozabankowa

Rynek produktów finansowych nieustannie wzbogaca się o nowe propozycje. Od kilku lat nie trzeba szukać ofert idealnie dopasowanych do potrzeb wyłącznie w bankach, ponieważ dynamicznie rozwija się sektor pozabankowy. W ten sposób poszerza się zarazem grono osób korzystających z kredytów czy pożyczek. Jedną z chętniej wybieranych propozycji okazuje natomiast pożyczka pozabankowa.

Pożyczka to nie kredyt

Niektórzy stosują oba pojęcia zamiennie, jednak nie są one identyczne. Po kredyt należy udać się do banku i nie ma możliwości otrzymania tego
produktu finansowego w jednej z firm pożyczkowych czy w parabanku. Takie rozróżnienie wynika z tego, że banki prowadzą swoją działalność według odmiennych praw i regulacji. Przede wszystkim podlegają ścisłej kontroli Komisji Nadzoru Finansowego oraz regulacjom zapisanym w prawie bankowym. Kryteria udzielania kredytów są zatem precyzyjnie ustalone, a zgodnie z nimi wyłącznie banki mogą udzielić kredytu i to według określonych zasad. Osoby, które z jakichś powodów nie mogą liczyć na kredyt albo potrzebują zastrzyku gotówki niemal natychmiast, powinny złożyć wniosek o pożyczkę w jednej firm sektora pozabankowego. Na pewno łatwiej ją otrzymać niż kredyt z powodu mniej rygorystycznych warunków przyznawania. Właśnie dlatego ta forma cieszy się wyjątkowym uznaniem w przypadku niskiej zdolności kredytowej, braku stałego zatrudnienia i wystarczających dochodów. Okazuje się, że nawet zadłużenie nie stanowi czasami przeszkody w uzyskaniu pożyczki.

Sposoby ubiegania się o pożyczkę pozabankową

Przede wszystkim trzeba znaleźć pożyczkodawcę, ale z tym nie powinno być żadnych problemów. Lepiej omijać szerokim łukiem podejrzanie wyglądające ogłoszenia rozwieszone na słupach czy wrzucone do skrzynki na listy. Zdecydowanie rozsądniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z jednej z ofert zamieszczonych w internecie. Sieć dobrze weryfikuje wszystkie podmioty oferujące tego typu produkt finansowy. Można posiłkować się porównywarkami albo zajrzeć na fora, na których użytkownicy wymieniają się informacjami na temat firm lub osób pożyczających pieniądze. Pożyczka pozabankowa online jest dostępna praktycznie o każdej porze. To na pewno spore ułatwienie dla wiecznie zabieganych ludzi, którzy naprawdę nie mają czasu ani ochoty na szukanie placówki stacjonarnej. Znaczenie ma również komfort załatwiania. Wystarczy zaledwie kilka minut na załatwienie wszelkich formalności, a cała procedura nie sprawi żadnych problemów nawet tym, którzy niezbyt pewnie buszują po sieci. W końcu nie tylko młodzi mogą szukać przez internet. W każdym razie wszystko sprowadza się do wypełnienia prostego i przejrzystego formularza weryfikacyjnego, a następnie jego potwierdzenia (a w zasadzie danych w nim zawartych). Czasami odbywa się to w formie przelewu lub SMS-a weryfikacyjnego, niekiedy też w rozmowie telefonicznej.

Dla kogo jest przeznaczona oferta?

W zasadzie można powiedzieć, że dla każdej osoby pełnoletniej, która wyraża chęć uzyskania takiej pożyczki. Co więcej, o pożyczkę mogą się ubiegać nie tylko osoby prywatne, ale również firmy. W wielu przypadkach to jedyna dostępna opcja otrzymania pomocy finansowej, a powody takiego stanu bywają różne. Braki finansowe niekoniecznie przecież wynikają z zadłużenia, kłopotów z pracą czy niskiej płacy. Wiadomo, że na kredyt bankowy nie może też liczyć ktoś, kto ma kiepski wynik punktowy w bazie BIK, a ten czasami jest następstwem przejściowych problemów ze spłatą zaciągniętych wcześniej kredytów. Co ciekawe, wzięcie nawet stosunkowo niewielkiej kwoty pożyczki pozabankowej i terminowe jej spłacenie może nawet pomóc w podniesieniu zdolności kredytowej. Oferta pozabankowa bywa także interesującym rozwiązaniem dla początkujących biznesmenów albo właścicieli małych firm, którzy od czasu do czasu miewają kłopoty z płynnością finansową. Ciekawą grupę pożyczkobiorców stanowią ponadto osoby, które teoretycznie mogłyby wnioskować o kredyt, ale tego nie robią, ponieważ przeraża je ilość formalności oraz długość oczekiwania na weryfikację wniosku.

Zalety produktu:

Ten produkt finansowy należy uznać za intersującą alternatywę dla kredytów. Najważniejsze walory to:

  • możliwość załatwienia wszelkich formalności przez internet
  • bezproblemowe procedury
  • komfort wnioskowania o pożyczkę
  • szybka weryfikacja wniosku
  • elastyczna oferta i możliwość jej dopasowania do indywidualnych potrzeb
  • duża dostępność dla osób w różnym wieku, w tym także dla firm
  • możliwość uzyskania pożyczki pozabankowej przy niskim scoringu w BIK-u czy przy zadłużeniu.