DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczki bez BIK i KRD

Uzyskanie kredytu bankowego czasami jest niemożliwe. W takiej sytuacji znajdują się osoby z zadłużeniami odnotowanymi w bazach gospodarczych albo ze złą historią kredytową. Pozostaje wtedy szukanie jakiejś alternatywy, a taką stanowi pożyczka bez BIK i KRD udzielona przez instytucję pozabankową.

Pożyczki bez BIK i KRD na miarę oczekiwań

W błędzie są ci, którzy uważają, że niska zdolność kredytowa wynikająca z kiepskiej oceny punktowej w Biurze Informacji Kredytowej całkowicie przekreśla szansę na pozytywną weryfikację złożonego wniosku o pożyczkę. Oczywiście na kredyt bankowy nie ma wtedy co marzyć, ale na tym przecież nie kończą się dostępne opcje. Podobnie przedstawia się kwestia w przypadku zaległości finansowych odnotowanych w Krajowym Rejestrze Długów (bądź w innych bazach gospodarczych). Jednocześnie należy podkreślić, że w równie niekorzystnej sytuacji pozostają także osoby nieposiadające jeszcze swojej historii BIK. Jak to możliwe? Wystarczy, że nie skorzystało się nigdy z żadnej oferty o charakterze kredytowym czy pożyczkowym. Dla banków tego typu osoby to wielkie ryzyko, ale dla instytucji pozabankowych już niekoniecznie.  Problem dotyczy zatem wielu Polaków i stąd popularność pożyczek bez baz. Na takie można liczyć w firmach pozabankowych, które nie są zobligowane do przestrzegania przepisów prawa bankowego oraz zaleceń Komisji Nadzoru Finansowego. Dlatego mogą spojrzeć nieco przychylniejszym wzrokiem na klientów niekoniecznie wiarygodnych dla instytucji bankowych. W ocenie rzetelności potencjalnych pożyczkobiorców zostają zatem uwzględnione ewentualne możliwości na terminową regulację bieżących zobowiązań finansowych. Oznacza to zarazem, że historyczne zaszłości nie mają decydującego znaczenia, a pożyczka bez BIK i KRD jest potencjalnie dostępna dla tych, którzy doświadczyli już odmowy przyznania kredytu albo nawet się o niego nie ubiegali po wcześniejszym sprawdzeniu baz.

Komfortowo i wygodnie!

W związku z tym, że od kilku lat coraz więcej ważnych rzeczy załatwia się przez internet, to ten trend ma też swoje przełożenie na kwestię pożyczek. Wygodniej i łatwiej znaleźć idealnie dopasowaną do konkretnych potrzeb ofertę online. Można nawet porównać parametry kilku propozycji czy też poczytać opinie innych internautów na temat jakiegoś produktu finansowego. To nie tylko duży komfort załatwiania, ale przede wszystkim naprawdę spora oszczędność czasu, a tego z reguły brakuje. Pożyczkę można załatwić dosłownie w kilkanaście minut – w domu albo w drodze do pracy. Aplikowanie przez internet pozwala też na pewną anonimowość, ponieważ unika się konieczności tłumaczenia pracownikowi powodów wnioskowania o tego typu pomoc finansową. Często instytucje pozabankowe nie wnikają w powody wzięcia pożyczki oraz jej celu. Pożyczka bez BIK i KRD to również absolutnie minimum formalności do spełnienia. Przy niewielkich kwotach czasami wystarczy dowód tożsamości, numer telefonu kontaktowego oraz konta bankowego. W zasadzie nie praktykuje się sprawdzania  statusu zatrudnienia. Niekiedy ewentualnie należy podać informacje o wysokości uzyskiwanych dochodów. To naprawdę niewiele w porównaniu z wymogami bankowymi.

Walory tego rozwiązania

  • Dostępność dla klientów z brakiem zdolności kredytowej z powodu niskiej oceny punktowej w BIK lub informacjami o zadłużeniu znajdującymi się w KRD
  • Nieskomplikowane i szybkie procedury załatwiania
  • Wyjątkowo przejrzyste warunki uzyskania pożyczki
  • Wygodne aplikowanie o pożyczkę przez internet
  • Ciekawe warianty, czyli zarówno pożyczka krótkoterminowa, jak i długoterminowa
  • Możliwość skorzystania z pożyczki społecznościowe

Warto jednocześnie pamiętać, że niektórzy pożyczkodawcy sprawdzają bazy BIK i KRD. Jednak niekoniecznie musi to oznaczać automatyczną odmowę przyznania pożyczki. Każdy przypadek jest traktowany indywidualnie. Czasami wystarczy w takiej sytuacji wnioskować o ustanowienie zastawu albo po prostu przedstawić dowody na to, że trzymanie się ustalonego harmonogramu spłat nie powinno sprawić większych problemów.