Ranking Kredyty gotówkowe
na Maj 2024

Osoby szukające najlepszej oferty kredytu bankowego często skupiają uwagę na propozycjach banku, w którym aktualnie mają swoje konto. To błąd, ponieważ w wielu przypadkach korzystniejsze warunki jest w stanie zadeklarować inny bank. Problem w tym, że trzeba byłoby przeznaczyć sporo czasu na przejrzenie innych propozycji. Dlatego warto skorzystać z przydatnych narzędzi finansowych, aby ułatwić sobie i przyspieszyć proces szukania. Doskonałym rozwiązaniem jest poniższy ranking kredytów bankowych, który w jasny i przystępny sposób pozwala sprawdzić warunki ofert różnych instytucji bankowych. Jeżeli planujesz zaciągnięcie kredytu, to nie trać czasu na otwieranie kolejnych stron bankowych. Dzięki naszemu rankingowi wszystkie najważniejsze informacje masz w jednym miejscu.

Santander Consumer Bank

Nasza ocena:

5.00 / 5.0

Kwota

Kwota:

1 000 zł - 100 000 zł

Okres spłaty

Okres spłaty:

3 miesiące - 10 lat

Konsolidacja wielu zobowiązań w jedno z niższą ratą!

Pożyczka w Santander Consumer Bank:

WYPEŁNIJ WNIOSEK
Alior Bank

Nasza ocena:

4.50 / 5.0

Kwota

Kwota:

500 zł - 136 000 zł

Okres spłaty

Okres spłaty:

2 lata - 5 lat

Bez wychodzenia z domu!

Pożyczka w Alior Bank:

WYPEŁNIJ WNIOSEK

Oszczędzaj z porównywarką kredytów bankowych

Kiedy potrzebujesz kredytu, to na pewno zastanawiasz się, gdzie najlepiej starać się o rzeczywiście korzystną ofertę kredytową. Trudno byłoby przebrnąć przez wszystkie strony banków, tym bardziej że z reguły na jednej propozycji się nie kończy. Ciężko też porównywać konkretne parametry krążąc pomiędzy poszczególnymi witrynami. Łatwo wtedy pogubić się we wszystkich danych, co skutkuje podjęciem nieodpowiedniej decyzji. Konsekwencje tego mogą się okazać naprawdę przykre, ponieważ różnice w kosztach związanych z obsługą kredytów sięgają nawet kilkuset złotych. Musisz pamiętać, że każdy kredyt bankowy generuje określone koszty dodatkowe jak:

  • prowizja banku, czyli kwota dla kredytodawcy za udzielenie kredytu:
  • oprocentowanie nominalne, które określa wysokość odsetek koniecznych do zapłaty za to zobowiązanie finansowe;
  • inne opłaty, które mogą (choć nie muszą) występować – to przede wszystkim kwestia ubezpieczenia kredytu, co zdarza się w przypadku wyższych wnioskowanych kwot. Ponadto wśród innych opłat występuje niekiedy polisa na życie. Należy też wziąć pod uwagę odsetki karne za ewentualne opóźnienia w terminowej spłacie.

Oczywiście warto pamiętać o tym, że kluczowym elementem jest wskaźnik RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. To właśnie dzięki temu parametrowi dokładnie wiesz, ile tak naprawdę zapłacisz za pożyczone od banku pieniądze. Innymi słowy, znasz realne koszty kredytu. Sytuacja jest zatem dość prosta – im niższe RRSO, tym korzystniejsza dla Ciebie oferta. Pamiętaj jednak, że dobry wybór oferty kredytowej to prawdziwe oszczędności.

Zwróć uwagę na różne parametry

Mimo że RRSO jest naprawdę ważne, to nie możesz zapominać o innych elementach. Wzięcie kredytu uzależnione jest przecież od bardzo ściśle określonych czynników. Instytucje bankowe działają zgodnie z prawem bankowym i pod ścisłym nadzorem KNF. Dlatego w naszym rankingu uwzględniamy też kwestie związane z możliwością przyznania kredytu, czyli określonymi wymaganiami wobec potencjalnych kredytobiorców. One są dość podobne (ze względu na obowiązujące przepisy prawne), jednak w detalach występują pewne różnice.


Ranking kredytów bankowych pozwala na błyskawiczną weryfikację wielu ofert. Dzięki temu naprawdę łatwo jesteś w stanie określić, o jaką propozycję możesz się ubiegać. Jednocześnie wiesz, która oferta umożliwi zaoszczędzenie pieniędzy w trakcie spłaty. Jednak przede wszystkim możesz w prosty i czytelny sposób porównać wszystkie propozycje kredytów bankowych, aby wybrać tę najbardziej dopasowaną do potrzeb.


Dzięki temu narzędziu finansowemu możesz zatem zaoszczędzić czas, ponieważ wszystkie oferty sprawdzisz w ciągu zaledwie kilku minut. Nie musisz nawet wychodzić z domu. Co ważne, możesz to zrobić również w drodze do pracy – w tramwaju czy autobusie. Wystarczy przecież, że masz telefon z dostępem do internetu. Oszczędność nie dotyczy jednak wyłącznie czasu na sprawdzenie parametrów. W ten sposób możesz uniknąć niepotrzebnego wnioskowania o kredyt do instytucji bankowej, które ma zbyt wygórowane wymogi formalne. Jednocześnie oszczędzasz pieniądze. Dlatego nie zastanawiaj się, czy warto korzystać z rankingu kredytów bankowych, ponieważ odpowiedź jest oczywista. Jeżeli naprawdę chcesz szybko i bezproblemowo znaleźć optymalną ofertę dla siebie, to nie trać czasu na mozolne przeglądanie wszystkich stron bankowych. Nasza porównywarka da odpowiedź na wszelkie wątpliwości.

Najlepszy kredyt? Przejrzyj nasz ranking kredytów bankowych!

Wybór optymalnej oferty, które spełni wszelkie wymagania i potrzeby nie jest prostą sprawą. Właśnie dlatego polecamy zapoznanie się z naszym rankingiem. W jednym miejscu masz porównanie najciekawszych propozycji. Masz zatem dostęp do łatwego przeglądania wszystkich kluczowych parametrów. W ten sposób możesz dostosować konkretną ofertę do swoich możliwości finansowych, ale i konkretnych potrzeb. To kwestia wyboru zarówno odpowiedniej kwoty kredytu, jak i harmonogramu spłat. Przecież od tego zależy koszt comiesięcznej raty, co jest przecież wyjątkowo ważne w kontekście ustalania budżetu domowego. Jeżeli od razu widzisz wszystkie kluczowe szczegóły oferty, to nie masz problemu z jej dostosowaniem do swoich indywidualnych wymagań.


Po wybraniu najlepszej oferty możesz od razu nawiązać kontakt z konkretnym bankiem. Wystarczy, że klikniesz w szczegóły propozycji, aby przejść na stronę, na której złożysz wniosek o kredyt. Cała procedura w wygodnej formie online, a więc szybko i bez zbędnych formalności.


Sprawdź nasz ranking kredytów, ponieważ prezentowane oferty są całkowicie wiarygodne. Pochodzą bezpośrednio od instytucji bankowych. Oczywiście pamiętaj, że ostateczne warunki zawsze zależą od cech indywidualnych potencjalnego kredytobiorcy – wysokości otrzymywanych dochodów, historii kredytowej czy też formy zatrudnienia.

[komentarze]


RRSO:

1) Santander Bank: Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi: 30,06% i dotyczy kredytu rozłożonego na 3 raty. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,16%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 71 400 zł, całkowita kwota do zapłaty 93 443,04 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 7,84% (stanowi sumę wartości stopy referencyjnej NBP, która na dzień 15.04.2020 r. wynosi 0,5% i marży banku w wysokości 7,34 p.p.), całkowity koszt kredytu 23 739,61 zł (w tym: prowizja 2 142,00 zł, odsetki 21 597,61 zł), umowa zawarta na okres 84 miesięcy, 83 miesięcznych rat równych w kwocie 1107,17 zł, ostatnia rata 1102,50 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 15.04.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

2) Alior Bank:Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla Pożyczki z Mikrokosztami IV wynosi 13,19%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 11 984 zł, całkowita kwota do zapłaty: 15 652,72 zł, oprocentowanie stałe: 7,49%, całkowity koszt pożyczki: 3668,72 zł (w tym prowizja: 1306,26 zł (10,9%), odsetki: 2362,46 zł), 51 miesięcznych rat (w tym 50 równych rat w wysokości 306,92 zł, ostatnia rata: 306,72 zł). Kalkulacja została dokonana na 10.04.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie. Okres kredytowania: minimalny 24 miesiące, maksymalny 60 miesięcy. Średni miesięczny koszt pożyczki za każdy pożyczony 1000 zł wynosi nie więcej niż 6 zł dla pożyczek zaciągniętych na okres od 51 miesięcy. Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej klienta, daty wypłaty pożyczki, długości okresu kredytowania oraz daty płatności pierwszej raty. Szczegóły oferty oraz Taryfa opłat i prowizji w placówkach Alior Banku SA i na www.aliorbank.pl. Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 23,6%.

Cenimy Twój czas!

Każdy z nas nie przepada za stertą formalności, wiemy to i staramy się być również w tej kwesti wyrozumiali. Wysłanie aplikacji trwa dosłownie kilka minut!

Wypełnij wniosek