DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka pozabankowa Kielce

Proste i przejrzyste zasady, a także wygoda załatwiania – takie czynniki sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na pożyczki pozabankowe. W Kielcach, ale i w całym województwie świętokrzyskim ich dostępność okazuje się na tyle duża, że niemal każdy zainteresowany tym produktem finansowym bez problemu może znaleźć namiary na ofertę odpowiadającą potrzebom oraz możliwościom terminowej spłaty. Warto podkreślić, że dostępność propozycji pozabankowych jest zdecydowanie większa w stosunku do tych z sektora bankowego. Wynika to z odmiennych kryteriów weryfikacji potencjalnych klientów. Szansę na pozytywną odpowiedź mają nawet ci, którzy dostali odmowę w banku.

Oferta dla szerokiego grona

Pożyczkodawcy pozabankowi przede wszystkim nie podlegają pod rygorystyczne zapisy Prawa bankowego, ale działają według norm zawartych w Ustawie o kredycie konsumenckim oraz Ustawie antylichwiarskiej. Jednocześnie obowiązują ich przepisy Kodeksu cywilnego. Właśnie dlatego kryteria weryfikacyjne składanych wniosków okazują się znacznie łagodniejsze. Oznacza to jedno – oferta pożyczek pozabankowych dla mieszkańców Kielc może być zdecydowanie bogatsza i skierowania do szerszego grona osób. Dlatego o pożyczkę ubiegają się także ci klienci, którzy:

  • zostali negatywnie zweryfikowani przez bank,
  • nie mogą się pochwalić dobrą historią kredytową,
  • mają negatywne wpisy w bazach gospodarczych,
  • pracują nieregularnie albo na podstawie umów cywilnoprawnych,
  • zakładają pierwszą firmę i potrzebują pieniędzy na start,
  • nie osiągają wysokich dochodów,
  • żyją ze świadczeń socjalnych,
  • mają zajęcia komornicze.

Proste i wygodne formalności

Szukanie najlepszej pożyczki pozabankowej w Kielcach można zacząć od placówek stacjonarnych, ale nie trzeba. Warto ułatwiać sobie życie, więc korzystniejszym rozwiązaniem okazuje się przejrzenie ofert online. Bardzo pomocnym narzędziem są niewątpliwie internetowe rankingi propozycji pozabankowych – w jednym miejscu znajduje się zestawienie różnorodnych produktów finansowych poszczególnych pożyczkodawców, i to w formie łatwej do przejrzenia oraz porównania parametrów. W związku z tym naprawdę bez problemu można dopasować optymalną ofertę dla siebie.
Ważne jest też podkreślić, że propozycje pozabankowe kierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i firmowych. Nieważne, jak dugi staż ma firma, ponieważ nawet startupy mogą ubiegać się o pomoc finansową, co bywa z reguły mocno utrudnione w instytucjach bankowych. To również dobra wiadomość dla przedsiębiorstw cierpiących z powodu utraty płynności finansowej. W wielu przypadkach szybki zastrzyk finansowy ratuje firmę przed bankructwem, tym bardziej że często problemy wynikają z nierzetelności kontrahentów, którzy zwlekają z zapłatą za wykonaną usługę lub kupiony towar.

Klientami firm pozabankowych są nawet ci, którzy mogliby przejść bez większych problemów weryfikację bankową, jednak nie mają czasu na długie czekanie na decyzję albo chcą uniknąć zbędnych formalności. Właśnie ta krótka lista wymagań okazuje się jednym z największych atutów sektora pozabankowego. Potencjalni pożyczkodawcy nie są tak gruntownie prześwietlani pod kątem sytuacji pracowniczej, finansowej czy rodzinnej, jak właśnie ma to miejsce w przypadku instytucji bankowych.