DOBIERZ PARAMETRY TWOJEJ OFERTY


KWOTA POŻYCZKI
pln
OKRES SPŁATY
mc
OPROCENTOWANIE
%
RATA MIESIĘCZNA

W życiu spotyka nas wiele nieprzewidzianych i niestety nie rzadko, nieprzyjemnych sytuacji. Wypadek, choroba, mniejsza, bądź większa awaria w domu - takie sytuacje najczęściej wiążą się z nieplanowanymi wydatkami. Kiedy mamy oszczędności sprawę można dość szybko załatwić. Niestety większość Polaków nie posiada oszczędności. Jeśli jesteśmy w tym gronie to rodzi się problem.

Kredyt to szybki zastrzyk gotówki

W sytuacjach opisanych powyżej, osoby niemające oszczędności, szukają pomocy na zewnątrz. Czasem zwracają się do rodziny lub przyjaciół, aby pożyczyć pieniądze na zażegnanie sytuacji kryzysowej. Niestety takie rozwiązanie jest mało komfortowe. Raczej nie lubimy zwracać się o pożyczkę do osób bliskich. Rodzi to wiele wątpliwości. Jak rozłożyć spłatę takiej pożyczki (rzadko bliscy będą chcieli, abyśmy dług oddawali im przez długie miesiące)? Co jeśli nie będziemy w stanie spłacić należności w umówionym terminie? Zdarzają się też sytuacje ekstremalne, o których warto pomyśleć, jak np. co w przypadku, kiedy nas zabraknie?

Kto wtedy ma spłacić dług?

Takie wątpliwości powodują, że nasze oczy zwracają się ku kredytom i pożyczkom, których zaciągnięcie jest jasno uregulowane poprzez podpisaną przez nas umowę.  Jeśli mamy stałe dochody, wcześniej lub obecnie nie mamy zaległości w spłacie zobowiązań, nie powinno być większego problemu z uzyskaniem kredytu, nawet na większe kwoty czy dłuższy okres kredytowania. A co jeśli widniejemy w bazach dłużników?

Do baz typu BIK czy KRD można łatwo trafić...

Wbrew pozorom nietrudno trafić do baz takich, jak Biuro Informacji Kredytowej czy Krajowy Rejestr Długów. Banki i większość instytucji pożyczkowych przekazuje dane o zadłużeniach raz na miesiąc. Oznacza to, że w najlepszym przypadku nasza zaległość trafi do BIK już po miesiącu zwłoki w słacie raty. Wpis do KRD jest nieco bardziej skomplikowany. Kwota nieuregulowanego zobowiązania musi wynosić co najmniej 200 zł (w przypadku osoby fizycznej) lub 500 zł (w przypadku przedsiębiorcy) a termin musi być przekroczony o minimum 60 dni. Najpierw wierzyciel musi wysłać do dłużnika listem poleconym, wezwanie do zapłaty z informacją o zamiarze wpisania długu do KRD. Brak wpłaty spowoduje wpis do bazy.

Kredyt bez BIK i KRD czy to możliwe?

Wszystkie banki udzielają kredytów w oparciu o Prawo Bankowe. Wiąże się to zawsze ze sprawdzeniem baz dłużników. Przede wszystkim BIK, ponieważ według wpisów w BIK bank ocenia zdolność kredytową, na którą wpływ ma to czy wcześniej mieliśmy kredyty, czy spłacaliśmy je regularnie, na jakie były one kwoty czy okres kredytowania.

Dlatego też jedyną możliwością, aby otrzymać dodatkową gotówkę bez sprawdzania BIK i KRD jest zwrócenie się do instytucji, która udziela pożyczek pozabankowych. Jednak uwaga! Nie każda firma pożyczkowa nie sprawdza baz. Zdecydowana większość to robi, aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami w spłacie udzielonych pożyczek. Jednak na rynku polskim jest  przynajmniej kilka firm, które baz nie sprawdzają.

Jak otrzymać kredyt bez baz?

W pierwszej kolejności musimy poszukać firmy, która baz nie sprawdza. Można w tym celu skorzystać z licznych porównywarek pożyczkowych dostępnych w Internecie. Można też skorzystać z usługi firmy, która w swojej ofercie ma wszystkie możliwe rodzaje pożyczek i kredytów (również te bez baz). To zaoszczędzi nam przede wszystkim czas, ponieważ złożymy jeden wniosek, a firma pośrednicząca znajdzie dla nas najlepszą ofertę. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy od razu porównać, np. koszty poszczególnych pożyczek.

Wniosek kredytowy najczęściej składa się z informacji o naszych danych osobowych, statusie materialnym i wykształceniu, osiąganych dochodach. Tę ostatnią informację podajemy najczęściej w formie oświadczenia samodzielnie wpisując gdzie pracujemy, w jakiej formie i ile zarabiamy. W pożyczkach bez BIK i KRD rzadko wymagane jest zaświadczenie od pracodawcy.

Rozpatrywanie wniosku trwa od kilku do kilkunastu minut. Czasem dłużej, ale to raczej w odosobnionych przypadkach. Cały proces odbywa się online. Niektóre firmy weryfikują naszą chęć wzięcia kredytu przez wykonanie do nas telefonu (praktyka stosowana rzadko). Po pozytywnej decyzji zostaje od razu zlecony przelew na nasze konto. Jeśli firma pożyczkowa korzysta z tzw. przelewów ekspresowych to pieniądze na naszym koncie znajdą się od razu. Jeśli zlecono przelew tradycyjny pieniądze dostaniemy wg sesji wychodzących o przychodzących banków.

Korzystając z kredytu bez BIK i KRD zyskujemy:

  • spokój o to, że nas wniosek zostanie odrzucony z powodu jakiejkolwiek zaległości
  • prosty i bardzo przejrzysty wniosek
  • łatwość w dostępności i wygodę (wszystko załatwiamy przez Internet)
  • możliwość wyboru okresu trwania kredytu (chwilówka czy pożyczka ratalna)

Należy pamiętać, że każdy klient jest przez firmy pożyczkowe traktowany indywidualnie. To, ze nas znajomy nie dostał kredytu nie oznacza, że my go nie dostaniemy. Warto również przemyśleć sprawę skorzystania z firmy pośredniczącej, ponieważ to daje nam jeszcze większe korzyści w postaci choćby możliwości wybrania najkorzystaniejszej oferty w jednym miejscu.

Piotr Maj
2021-02-15
2.00 / 5.0
Witam.Jestem zainteresowany pozyczka na kwotę 10 tys zl.Mam negatywny wpis w bazie BIK, ale komornika nie mam i nie jestem wpisany do bazy dłużników czy KRD.Jakie są szanse że dostanę jakikolwiek kredyt? Pozdrawiam
Wygodnepozyczki.pl
2021-02-10
5.00 / 5.0
Dzień dobry, Pani Anno, dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. W naszym serwisie posiadamy dwie usługi związane z następującymi formami pożyczek: 1. Pożyczka pozabankowa - jest to usługa polegająca na pośrednictwie, w której po złożeniu wniosku oferta trafia do naszej bazy, a następnie jest przekazywana do wybranych serwisów z sekcji ofert pozabankowych, dzięki czemu klient ma do dyspozycji wybór najatrakcyjniejszej z potencjalnych dostępnych rozwiązań - wszystko w jednym miejscu. Oczywiście ilość ofert jest zależna od sytuacji klienta (zdolności kredytowej ocenianej indywidualnie). 2. Pożyczka prywatna - jest to dodatkowa usługa odpłatna, kierowana wyłącznie dla osób: - Wpisanych do rejestrów BIK oraz KRD - Posiadających zadłużenie - Z zajęciem komorniczym Cała procedura polega na dodaniu oferty do Strefy Inwestora w naszym serwisie, gdzie ogłoszenie będzie prezentowana w wyznaczonej sekcji dla potencjalnych inwestorów prywatnych, którzy pomimo niestandardowej sytuacji mogą dokonać inwestycję w daną ofertę na wynegocjowanych indywidualnie warunkach. Koszt skorzystania z tej usługi wynosi 79,00 zł. Wniosek niezależnie od wybranej usługi, można złożyć na naszej stronie internetowej pod adresem: https://wygodnepozyczki.pl/ Życzymy miłego dnia! Twój zespół Wygodnepozyczki.pl
Agnieszka Duszyńska
2021-02-10
5.00 / 5.0
Witam, czy pożyczki prywatne bez baz też są u Państwa dostępne?

Sekcja komentarzy