DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pierwsza pożyczka

Pierwsza pożyczka przez internet

Osoby, które dotychczas nigdy nie korzystały z oferty pożyczek, zastanawiają się nad tym, czym charakteryzuje się pierwsza pożyczka. Wątpliwości dotyczą tego, kto może się o nią ubiegać, jakie trzeba spełnić kryteria, na jaką kwotę można liczyć oraz ile ona kosztuje.

Czym jest pierwsza pożyczka?

Ten produkt finansowy oznacza pożyczkę, która jest brana po raz pierwszy od danego pożyczkodawcy. Można ją uzyskać po złożeniu wniosku w firmie pożyczkowej. Istnieje również opcja otrzymania pierwszej pożyczki prywatnej na jednym z serwisów social lending.
Co ważne, załatwienie pożyczki jest niezwykle wygodne i szybkie, ponieważ wszystko można wykonać online. Osoba, pragnąca dostać tego typu pożyczkę, powinna przede wszystkim zarejestrować się na wybranym portalu pożyczkowym – może to być strona konkretnego pożyczkodawcy albo witryna porównująca kilku pożyczkodawców. Rejestracja służy do weryfikacji potencjalnych pożyczkobiorców, a więc sprawdzenia zgodności danych z rzeczywistością. Jednocześnie czasami należy wykonać tzw. przelew weryfikacyjny na symboliczną kwotę (najczęściej złotówkę). Niektóre firmy proponują przeprowadzenie procesu weryfikacyjnego poprzez specjalną aplikację.
Pierwszą pożyczkę można przeznaczyć na dowolny cel. Ważne, aby spłacić ją w terminie uzgodnionym z pożyczkodawcą.

Na jaką kwotę można liczyć?

To zależy od pożyczkodawcy oraz sytuacji finansowej pożyczkobiorcy. Jednak najczęściej nie są to wysokie kwoty – od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych. Każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie. Trzeba mieć na uwadze, że wbrew obiegowej opinii niektórzy pożyczkodawcy sprawdzają bazę BIK czy też bazy gospodarcze (czasami nawet i BIK, i KRD).  Nie oznacza to, że zła historia kredytowa lub odnotowane zadłużenie automatycznie przekreśla szansę na otrzymanie pożyczki, ale może to utrudnić. Warto zatem dokładnie przeczytać regulamin obowiązujący w danej firmie, aby później nie było zdziwienia. W niektórych sytuacjach tego typu szybciej dostanie się gotówkę od prywatnego inwestora na jednym z portali social lending. To możliwe dzięki zabezpieczeniom w postaci weksla lub zastawu.
Pierwsza pożyczka może zostać przyznana na wyższą kwotę, jeżeli potencjalny pożyczkobiorca ma stały i dość wysoki dochód, a jednocześnie czystą kartę w bazach. Większe prawdopodobieństwo tego jest przy produktach prywatnych. W przypadku firm pożyczkowych z reguły pierwsza pożyczka ma charakter chwilówki, a więc niewysokiej kwoty na krótki okres spłaty. Najczęściej jest to 30-60 dni z płatnością jednorazową.

Jakie są koszta pierwszej pożyczki?

Doskonałą wiadomością dla wszystkich osób myślących o pożyczce jest możliwość uzyskania pierwszej darmowej pożyczki. Oznacza to, że należy oddać dokładnie tyle, ile zostało pożyczone. Jeżeli ktoś pożycza 1000 zł, to musi oddać 1000 zł i nie ponosi żadnych kosztów dodatkowych – jest zerowe oprocentowanie i zerowa prowizja za udzielenie. Trzeba jednak podkreślić, że taka promocyjna oferta ma swoje obwarowania w postaci niższej kwoty maksymalnej do uzyskania. Najczęściej jest to kilkaset złotych, rzadziej 1000 – 1500 zł. Natomiast ta opcja warta jest rozważenia, nawet dla budowy pozytywnej historii kredytowej lub podkreślenia swojej wiarygodności jako uczciwego klienta. Osoby, które spłacą w terminie pierwszą pożyczkę mogą liczyć na wyższą kwotę kolejnej, o ile zechcą z takiej propozycji skorzystać. 

Największe zalety tego rozwiązania

Produkt finansowy, jakim jest pierwsza pożyczka, ma szereg walorów i dlatego tak chętnie z tej opcji korzystają osoby w różnym wieku. Przyjrzyjmy się, czym wyróżnia się pierwsza pożyczka:

  • wszystkie formalności można załatwić przez internet
  • procedury przyznawania nie są skomplikowane, a przede wszystkim bardzo szybkie w realizacji
  • nie trzeba podawać celu wzięcia pożyczki
  • na pożyczkę może też liczyć osoba z kiepską historią kredytową lub zadłużeniem
  • pożyczka dostępna jest niemal od ręki, także dla firm
  • pożyczkodawcy oferują promocję w postaci pierwszej darmowej pożyczki