DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka na rentę

Osobom otrzymującym rentę z tytułu renty rodzinnej lub niezdolności do pracy raczej trudno żyć na wysokim poziomie. Wysokość tego świadczenia do wysokich nie należy, więc w razie jakichś nieprzewidzianych wydatków zazwyczaj ciężko znaleźć w budżecie domowym stosowne środki. Ratunkiem w takiej sytuacji może się zatem okazać pożyczka na rentę udzielona przez firmę pożyczkową albo prywatnego inwestora w ramach pożyczki prywatnej.

Pożyczki na rentę, czyli szybka pomoc dla rencisty

Osoby będące na rencie, które potrzebują szybko pożyczyć pieniądze, mogą skorzystać z propozycji sektora pozabankowego. Wystarczy wybrać optymalną ofertę dla siebie, przygotować potwierdzenie pobierania renty (tzw. odcinek albo wyciąg z konta) oraz dowód tożsamości, a następnie wypełnić wniosek o pożyczkę zamieszczony na stronie pożyczkodawcy. Do wyboru są pożyczki krótkoterminowe albo pożyczki długoterminowe regulowane w ratach. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb oraz możliwości spłaty. Wygląda to prosto i takie rzeczywiście tak bywa. Jeżeli ktoś potrzebuje pożyczki na rentę, to nie powinien długo się zastanawiać, tym bardziej że banki, kierujące się podczas weryfikacji złożonych wniosków zdolnością kredytową i wysokość dochodów, raczej niechętnie udzielają kredytów rencistom. Wynika to głównie z ich niewielkich dochodów. Renty są nie tylko niższe od przeciętnego wynagrodzenia, ale nawet od emerytury. Co więcej, niektóre świadczenia rentowe mają charakter terminowy. Banki uwzględniają również wiek osoby ubiegającej się o kredyt i ustalają górną granicę wieku. W związku z tym, to właśnie pożyczka na rentę okazuje się zazwyczaj jedynym ratunkiem w sytuacji, kiedy potrzeba zastrzyku finansowego.

Różne opcje pożyczania na rentę

Rencista ma do wyboru kilka propozycji. Na pewno niezwykle kusząco wygląda oferty z darmowa pożyczką, która powoli staje się standardem w niektórych instytucji pozabankowych. To pierwsza pożyczka udzielona przez danego pożyczkodawcę, na stosunkowo niewysoką kwotę. Maksymalnie będzie to kilkaset złotych. W tym przypadku trzeba oddać kwotę, jaka została pożyczona. Nie ponosi się zatem żadnych kosztów pożyczki, czyli prowizji i odsetek. Warunek jest jeden – pieniądze muszą zostać zwrócone w terminie podanym w umowie oraz dana firma musi brać pod uwagę renty. Nawet najmniejszy poślizg oznacza, że promocja przestaje działać. Taka kwota bywa jednak potrzebna, kiedy rencista chciałby kupić nowy telewizor, zapłacić za wyjątkowo drogie lekarstwa albo po prostu pojechać na jakieś wakacje. W przypadku większych potrzeb finansowych należy zwrócić uwagę na pożyczkę długoterminową. Może się okazać, że zacznie przeciekać dach albo konieczna jest wymiana okien – z samej renty trudno byłoby sfinansować tego typu przedsięwzięcia. Pożyczka na rentę często wtedy bywa jedynym sensownym rozwiązaniem. O ile jakoś można się obyć bez nowego telewizora, to już z przeciekającym dachem niekoniecznie.

Korzyści jest wiele!

Instytucje pozabankowe czy osoby udzielające pożyczek prywatnych wychodzą naprzeciw różnym potrzebom, a przede wszystkim mają propozycje dla różnych osób. Ich oferta skierowana jest nie tylko do osób aktywnych zawodowo, ale i dla tych, którzy często mają nawet problem z wyjściem z domu. Dlatego niektórzy dają pożyczki na rentę, ponieważ świadczenie rentowe to stały dochód. Dzięki temu renciści uważani są bardziej wiarygodną grupę klientów niż ci, którzy pracują dorywczo albo mają ogromne zadłużenie. Warto przy tym pamiętać, że każdy dodatkowy dochód dodatkowo zwiększa możliwości uzyskania wyższej kwoty pożyczki. Ofert pożyczek dla rencistów należy szukać przede wszystkim na stronach pożyczkodawców lub serwisach prezentujących propozycje różnych firm i osób. Wszystkie formalności nie zajmują dużo czasu, więc załatwienie okazuje się proste i szybkie. Pożyczka na rentę to z pewnością ciekawy produkt finansowy, ponieważ:

  • Dostępny jest online i to całodobowo
  • Nie wymaga poświadczenia zdolności kredytowej
  • Umożliwia szybkie załatwienie pożyczki
  • Wyróżnia się prostymi zasadami
  • Pozwala uzyskać dowolną kwotę na własne potrzeby.