DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka na świadczenia

Stałe źródło dochodu może mieć tak naprawdę różny charakter. Niekoniecznie chodzi tylko o pieniądze otrzymywane z tytułu o pracę, ale także o wszelkiego typu zapomogi, jak świadczenia rodzinne i socjalne czy alimenty. Właśnie dlatego pożyczka na świadczenia znajduje się w stałej ofercie wielu firm pożyczkowych oraz inwestorów oferujących pożyczki prywatne.

Pożyczki na świadczenia – jakie wymagania?

Ta oferta instytucji pozabankowych jest dedykowana tym wszystkim, których wyłącznym poświadczonym dochodem jest jeden z rodzajów świadczeń rodzinnych lub socjalnych. Mogą to być alimenty, ale również zasiłek dla bezrobotnych, zasiłek pielęgnacyjny, zasiłek macierzyński albo tak popularne świadczenie w ostatnim czasie, jakim jest 500+. Są to stałe comiesięczne dochody, więc sektor pozabankowy patrzy na nie dość przychylnym wzrokiem. W wielu przypadkach jest tak, że nawet nieco mniejsze dochody mają większą wartość w stosunku do tych wyższych, ale otrzymywanych raczej sporadycznie. Jedyny problem może wynikać z wysokości owych świadczeń, a ta z reguły bywa niewysoka. Jednak nie oznacza to odmowy pozytywnej weryfikacji złożonego wniosku o pożyczkę, a jedynie kwestią sporną bywa wysokość pożyczki na świadczenia. Dlatego każdy inny dochód zawsze będzie czynnikiem dodającym wiarygodności pożyczkobiorcy, co przekłada się na możliwości wzięcia większej kwoty. Warto natomiast pamiętać, że zachowanie płynności finansowej przy niewielkim dochodzie oraz jednoczesnym zobowiązaniu finansowym jest zadaniem trudnym, ale wykonalnym. Trzeba jednak dokładnie przeanalizować swój budżet domowy, a w razie pojawienia się jakichkolwiek problemów ze spłatą od razu zwrócić się do pożyczkodawcy z prośbą o mniejsze raty. Zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji.

Pożyczka na 500+, świadczenia rodzinne oraz alimenty

Najlepszych propozycji pożyczek na świadczenia należy szukać oczywiście w internecie. Łatwo też je porównać, aby wybrać optymalną dla własnych potrzeb, przede wszystkim pod względem warunków. Dlatego przy tak niskich dochodach warto zwrócić uwagę na ewentualne oferty promocyjne, maksymalnie obniżające koszt całej pożyczki. Kuszą propozycją jest także darmowa pierwsza pożyczka, która staje się powoli standardem. Dotyczy oczywiście tylko tych klientów, którzy po raz pierwszy korzystają z usług danego pożyczkodawcy. Jej wyjątkową zaletą okazują się natomiast zerowe koszty – tak naprawdę oddaje się tyle, ile się bierze. Warto również zainteresować się pożyczkami społecznościowymi udzielanymi przez prywatnych inwestorów, ponieważ czasami można wynegocjować bardzo dobre warunki spłaty. Pożyczka przez internet oznacza nie tylko większy wybór ofert i możliwość ich porównania, ale także komfortowy sposób załatwiania. Wniosek składać można w dowolnej chwili, kiedy pojawia się kilka minut wolnych. Wystarczy dostęp do internetu. Co ważne, wypełnienie formularza nie tylko jest bardzo szybkie, ale i bezproblemowe. To zaledwie kilkanaście pól do wypełnienia, wpisanie przede wszystkim danych potencjalnego pożyczkobiorcy, określenie kwoty oraz okresu spłaty. Trzeba jeszcze zadeklarować swoje dochody uzyskiwane właśnie ze świadczeń. Jeżeli zdarzają się i to nawet sporadycznie, jakieś inne wpływy na konto, to warto też o tym wspomnieć.

Korzystne rozwiązanie dla wielu osób

Firmy pożyczkowe bądź prywatni inwestorzy starają się wychodzić naprzeciw różnym potrzebom. Dlatego mają oferty również dla tych osób, których jedynym źródłem dochodu okazują się różnego typu świadczenia rodzinne czy socjalne. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro 500+, zasiłek pielęgnacyjny czy nawet alimenty to stały, mimo że dość niewysoki, dochód. Produkt finansowy, jakim jest pożyczka naświadczenia, charakteryzuje się tym, że:

  • Formalności ograniczają się do niezbędnego minimum
  • Czasami może wystarczyć nawet oświadczenie woli o źródle dochodu
  • Nie ma potrzeby deklarowania celu wzięcia pożyczki
  • Wszystko załatwia się w wygodnej formie, a więc online i w dowolnej chwili
  • Kwota pożyczki szybko wpływa na konto pożyczkobiorcy.