DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka konsolidacyjna

 

Sytuacja, kiedy do spłacenia zostają raty kilku kredytów lub pożyczek, na pewno do komfortowych nie należy. Łatwo przeoczyć jakiś termin, ale jeszcze większe zagrożenie stanowi problem z wypłacalnością. Jeżeli wysokość zaciągniętych zobowiązań przekracza możliwości trzymania się harmonogramu spłat, to sygnał na szukanie jakiegoś nowego rozwiązania. Optymalnym sposobem na obniżenie comiesięcznych rat okazuje się pożyczka konsolidacyjna.

Czym jest pożyczka konsolidacyjna?

Wytłumaczenie tego pojęcia jest banalnie proste. To produkt finansowy łączący kilka zobowiązań w jedno. W ramach konsolidacji otrzymane środki
przekazuje się na spłacenie wszystkich dotychczasowych wierzycieli, a w zamian pozostaje wyłącznie jedno zobowiązanie wobec pożyczkodawcy udzielającego pożyczkę konsolidacyjną. Wysoka opłacalność tego sposobu wynika przede wszystkim z możliwości obniżenia comiesięcznej raty. Dzięki temu zyskuje się oddech finansowy, a proces uregulowana zadłużenia okazuje się znacznie łatwiejszy w realizacji. Pożyczki konsolidacyjne pozwalają jednocześnie na negocjację w zakresie ustalenia jak najbardziej dogodnego harmonogramu spłat zadłużenia. Wiąże się to zazwyczaj z wydłużeniem okresu spłaty, ale to właśnie optymalna metoda na zmniejszenie wysokości rat. Warto pamiętać, że im większe koszty pożyczek, tym szybciej wpada się w spiralę zadłużenia. Jedna pożyczka konsolidacyjna zdecydowanie poprawia sytuację. Na pewno prościej trzymać się harmonogramu spłat i nie przeoczyć zbliżającego się terminu. Konsolidacją można objąć bardzo różne rodzaje zobowiązań. Przede wszystkim dotyczy to kredytów gotówkowych, kredytów hipotecznych i pożyczek, ale również zadłużenia wynikającego z niewłaściwego korzystania z karty kredytowej. Jeżeli wysokość rat przekracza możliwości finansowe albo trudno ogarnąć, kiedy i co należy spłacić, to wyraźny znak, że konieczne jest rozważenie oferty pożyczki konsolidacyjnej. To lepsze rozwiązanie niż zaciągnięcie kolejnej chwilówki.

Gdzie szukać takich ofert?

Na pożyczki konsolidacyjne można liczyć w instytucjach finansowych pozabankowych albo u prywatnych inwestorów udzielających pożyczek prywatnych. W obu przypadkach podstawowym źródłem informacji okazuje się internet i to właśnie online najszybciej znajdzie się optymalną propozycję konsolidacji. Później wystarczy złożyć wniosek, co zajmie zaledwie kilka minut i nie jest szczególnie skomplikowane. Załatwianie wszelkich formalności online nie tylko pozwala zaoszczędzić sporo czasu, ale też jest po prostu bardzo wygodne. Można to zrobić w domu, na spacerze w parku albo jadąc tramwajem. Nie ma konieczności dostarczania wielu dokumentów. Jeżeli formą zabezpieczenia dla pożyczek konsolidacyjnych jest hipoteka, to poza jej numerem oraz dowodem tożsamości tak naprawdę nie potrzeba nic więcej. Tym samym pożyczka konsolidacyjna okazuje się wyjątkowo łatwa i szybka do załatwienia.

Na co zwrócić uwagę?

Wszelkie decyzje dotyczące finansów należy podejmować z rozwagą i dokładnie przyjrzeć się warunkom umowy. To przede wszystkim kwestia harmonogramu spłat, ale również wysokość ewentualnych opłat związanych zarówno z uruchomieniem, jak i samą obsługą konsolidacji. Znaczenie ma na pewno okres, na jaki zostaje udzielona pożyczka konsolidacyjna, ponieważ to on determinuje wysokość comiesięcznej raty. Istotne jest również, do jakiej wartości nieruchomości (albo innej formy zastawu stanowiącego zabezpieczenie pożyczki) zostaje przyznana. Dobrze też przyjrzeć się oprocentowaniu oraz wysokości ewentualnej prowizji. Niektóre firmy pożyczkowe określają także maksymalną kwotę konsolidacji, więc w takim przypadku z pewnością lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty pożyczki konsolidacyjnej prywatnej.

Korzyści dla klienta:

Każda pożyczka konsolidacyjna ma na celu poprawę sytuacji finansowej pożyczkobiorcy i jest to rzeczywiście możliwe, ponieważ:

  • Odciąża się domowy budżet ze zbyt wysokich rat kredytów albo pożyczek
  • Obniża się comiesięczny koszt spłaty zadłużenia
  • Ogranicza się ilość zobowiązań finansowych
  • Optymalizuje się okres spłaty pożyczki
  • Nie trzeba pamiętać o kilku terminach na spłatę, ale o jednym.

Powyższe zalety sprawiają, że pożyczkę konsolidacyjną można uznać za wyjątkowo potrzebny produkt finansowy.