DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka gotówkowa

Rynek produktów finansowych zaskakuje swoją różnorodnością propozycji. Nie trzeba korzystać wyłącznie z oferty bankowej, ponieważ ciekawą alternatywę stanowi sektor pozabankowy. Wśród wielu możliwości zwraca uwagę pożyczka gotówkowa.

Czym charakteryzują się pożyczki gotówkowe?

Przede wszystkim należy podkreślić, że tego typu produkty proponują zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe, a nawet prywatni inwestorzy. Wybór zatem jest i to duży. Podstawę pożyczki gotówkowej stanowi umowa. Na jej podstawie pożyczkodawca udziela pożyczkobiorcy określoną  sumę środków pieniężnych. Umowa określa czas, na jaki ta kwota zostaje udostępniona oraz warunki jej przyznania. Każdy pożyczkobiorca zobowiązuje się do zwrócenia pieniędzy w umówionym terminie. Kwota do zwrotu jest zazwyczaj podniesiona o dodatkową sumę, wynikającą z prowizji czy odsetek. Warto przy tym zaznaczyć, że coraz częściej zdarzają się promocyjne oferty dla nowych klientów o zerowym oprocentowaniu i bez żadnych opłat wynikających z udzielenia pożyczki. Darmowe pożyczki
gotówkowe
są udzielane jednak na stosunkowo niewysokie kwoty, rzędu kilkuset złotych. Również czas na spłatę nie jest długi, ale na pewno to interesująca propozycja. Dla wielu osób dużą zaletą oferty gotówkowej jest brak konieczności określenia celu, na jaki pożyczkobiorca pragnie przeznaczyć pieniądze. Szczególnie instytucje pozabankowe wykazują w tym aspekcie niezwykłą elastyczność.

Co zawiera umowa?

W przypadku pożyczek bankowych należy się liczyć z dość drobiazgowym sprawdzeniem zdolności kredytowej oraz udokumentowaniem możliwości terminowej spłaty zaciągniętego zobowiązania. Sektor pozabankowy - a więc osoby prawne, osoby fizyczne czy też jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej – może sobie pozwoli na nieco mniej rygorystyczne podejście do potencjalnego pożyczkobiorcy. To kwestia niepodlegania pod prawo bankowe, które narzuca ściśle określone zasady przyznawania kredytów i pożyczek bankowych. Pożyczki bankowe wymagają umowy zawartej w formie pisemnej. Z kolei pożyczka gotówkowa pozabankowa nie musi mieć zachowanej takiej formy, jeżeli tylko jej wartość nie przekracza kwoty jednego tysiąca złotych. W takiej sytuacji wystarczy umowa ustna. Jednak jej ustalenia mają identyczną moc, jak umowa pisemna i lepiej o tym nie zapominać. Każda umowa powinna regulować kwestie ewentualnego odstąpienia od umowy czy przedterminowej spłaty całej kwoty. Konieczne jest też wyraźne uwzględnienie działań, jakie są podejmowane, jeżeli pożyczkobiorca nie wywiązuje się z ustaleń z pożyczkodawcą.

W jaki sposób można otrzymać pożyczkę gotówkową?

Jeżeli ma ona charakter pożyczki bankowej, to najprościej udać się do placówki danego banku. Jednak to głównie pożyczka gotówkowa pozabankowa cieszy się dużym uznaniem ze względu na wyjątkowo uproszczone reguły przyznawania. W takiej sytuacji wystarczy skorzystać z formularza elektronicznego u wybranego pożyczkodawcy. Nie ma zatem konieczności szukania siedziby stacjonarnej i tracenia czasu na dojazd. Wypełnienie i wysłanie formularza nie zajmuje więcej niż kilka minut. Warto pamiętać, że zasady przyznawania pożyczek ustala każdy pożyczkodawca, więc należy się z nimi dokładnie zapoznać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Niektórzy z nich wymagają zaświadczenia o dochodach albo weryfikują bazę BIK czy KRD. Na szczęście niski scoring lub zadłużenie nie musi całkowicie przekreślać szans na uzyskanie pożyczki. Pożyczkobiorca powinien być pełnoletni, ale czasami zostaje podniesiona dolna granica wieku do 21 lat. Potrzebny jest jeszcze dowód tożsamości, numer konta bankowego oraz numer telefonu. Bardzo ważne, aby wszystkie dane podawać zgodnie ze stanem rzeczywistym. Za celowe wprowadzanie pożyczkodawcy w błąd grozi odpowiedzialność karna.

Zalety produktu:

Ten produkt finansowy słusznie cieszy się sporą popularnością, ponieważ:

  • umożliwia uzyskanie określonej sumy w wygodnej formie przez internet
  • ma bardzo uproszczone procedury i formalności
  • wnioskowane pieniądze szybko pojawiają się na koncie pożyczkobiorcy
  • oferta jest niezwykle elastyczna i łatwo ją dopasować do indywidualnych potrzeb
  • jest dostępna nie tylko dla osób w różnym wieku, ale także dla firm
  • pozwala na pozytywną weryfikację nawet przy niskim scoringu w BIK-u lub przy zadłużeniu.