DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka pozabankowa Wrocław

Jeszcze kilkanaście lat temu osoby z negatywną historią kredytową, zadłużone, z niskimi dochodami lub brakiem stałej pracy nie miały żadnych szans przy ubieganiu się o kredyt bankowy. Jednak pojawienie się na rynku produktów finansowych pożyczek pozabankowych zupełnie zmieniło ich sytuację. Obecnie zdecydowanie łatwiej przejść pozytywną weryfikację, jeżeli korzysta się z propozycji instytucji pożyczkowych. W kwestii banków oczywiście nic się nie zmieniło, ponieważ zasady przyznawania kredytów nadal są bardzo rygorystyczne – zgodne z zapisami znajdującymi się w Prawie bankowym. Z kolei pożyczki pozabankowe we Wrocławiu czy w innym mieście okazują się dostępne niemal dla wszystkich, którzy spełniają jedynie wymogi konkretnego pożyczkodawcy, a te z reguły nie są wygórowane.

Szybkie i proste formalności

O ile w bankach trzeba przygotować sporo dokumentów, o tyle w firmach pozabankowych często wystarczy dowód osobisty, aby otrzymać pożyczkę. Tak się dzieje, kiedy kwota jest niewysoka, a tym samym ryzyko dla danej instytucji stosunkowo niewielkie. Chwilówki na kilkaset złotych są zatem dostępne od ręki. Czasami nawet można liczyć na promocyjne oferty darmowych chwilówek, kiedy do spłaty pozostaje kwota bez żadnych prowizji i z zerowym oprocentowaniem – oznacza to, że spłaca się dokładnie tyle, ile się wzięło. Trochę więcej trzeba przedstawić w razie pożyczek pozabankowych na wyższe kwoty. Wtedy zazwyczaj potrzebne bywa jakieś zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach np. w formie wyciągu z banku albo praktykowany jest inny rodzaj zabezpieczenia. Coraz rzadziej to żyrant, natomiast często wymagana jest forma zastawu.

Oferta niemal dla każdego

Warto podkreślić, że instytucje pozabankowe nie przekreślają od razu osób z negatywną historią kredytową w BIK. Także zadłużenie, a nawet zajęcie komornicze nie musi oznaczać odmowy przyznania pożyczki. Z tej formy pomocy finansowej mogą również skorzystać osoby bez stałego zatrudnienia, które pracują na podstawie umów cywilnoprawnych, ale też studenci, emeryci czy renciści. Co więcej, dostępne są propozycje zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Ta druga opcja jest wyjątkowo kusząca szczególnie dla start-up`ów oraz firm mających przejściowe kłopoty z płynnością finansową, ponieważ trudno wtedy liczyć na pomoc finansową banku.

Warto skorzystać z pożyczek pozabankowych

We Wrocławiu jest wiele możliwości dla osób potrzebujących szybko zastrzyku gotówki. Wystarczy przejrzeć oferty firm pożyczkowych, a na pewno uda się znaleźć propozycję idealnie skrojoną pod indywidualne potrzeby. Ważne tylko, aby mieć:

  • ukończone co najmniej 18 lat i dowód osobisty,
  • obywatelstwo polskie,
  • aktywny rachunek bankowy (indywidualny, a nie wspólny czy firmowy),
  • numer telefonu,
  • adres e-mail.

Złożenie wniosku o pożyczkę nic nie kosztuje, a prawdopodobieństwo jej uzyskania okazuje się naprawdę wysokie. Trzeba jedynie szczerze przedstawić swoją sytuację i przede wszystkim nie zapominać, że każde zobowiązanie finansowe należy spłacać zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.