DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka prywatna Częstochowa

Warunki ustala się samodzielnie. Nie ma górnego limitu. Wszystkie formalności załatwia się przez internet, a pożyczkodawcą jest prywatny inwestor. Tak w skrócie wygląda pożyczka prywatna. Warto dokładniej przyjrzeć się jej parametrom i dowiedzieć się, gdzie można otrzymać pożyczkę prywatną w Częstochowie i w województwie śląskim.

Czym się charakteryzuje pożyczka prywatna?

Aby ubiegać się o kredyt bankowy trzeba wykazać się zdolnością kredytową. W celu otrzymania szybkiej pożyczki pozabankowej należy przedstawić np. jakiś dokument potwierdzający wpływ dochodów na konto. Problem z pozytywną weryfikacją mają zatem osoby z niską oceną punktową w bazie BIK, negatywnymi wpisami w bazach gospodarczych, z zadłużeniem, a w przypadku banku także z brakiem stałej pracy lub regularnych dochodów w odpowiedniej wysokości. Co zrobić, kiedy zarówno bank, jak i instytucja pozabankowa odmawia finansowania?

Na szczęście dostępna jest jeszcze jedna opcja, a mianowicie pożyczka prywatna, czyli społecznościowa. Ten typ zobowiązania zostaje udzielony przez osoby fizyczne, które nie reprezentują żadnej instytucji finansowej. Nazywa się je inwestorami, ponieważ poprzez pożyczanie pieniędzy na odpowiedni procent po prostu zarabiają. W tym przypadku nie obowiązują normy prawa bankowego czy stosownych ustaw dotyczących udzielania pożyczek pozabankowych, ale kodeks cywilny. Dlatego wszystkie kwestie związane z kosztami pożyczki oraz harmonogramem spłat ustalają między sobą obie zainteresowane strony – pożyczkodawca i pożyczkobiorca.

Jak ubiegać się o pożyczkę prywatną w Częstochowie?

Okazuje się to naprawdę proste. Jedna uwaga – lepiej nie korzystać z propozycji pojawiających się na tablicach ogłoszeniowych. Wynika to z faktu, że w ten sposób łatwo wpaść na naciągacza. Poważny inwestor stawia na inne kanały. Chyba dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że najprościej o pożyczkę prywatną online. W internecie są fora pożyczkowe dla osób szukających ofert, ale przede wszystkim specjalne serwisy pożyczkowe, które wymagają weryfikacji danych. W ten sposób zwiększa się poziom wiarygodności i ogranicza ryzyko związane z pożyczkami prywatnymi.

Co ważne, opcje są dwie. Można odpowiedzieć na ogłoszenie dodane przez pożyczkodawcę, w którym są przedstawione wszystkie parametry pożyczki albo samodzielnie wystawić ogłoszenie z konkretnymi danymi, jak wysokość zobowiązania i proponowany okres na spłatę oraz poziom oprocentowania. Oczywiście i w jednym, i w drugim przypadku zawsze można negocjować warunki. Ważne też, aby spisać umowę, która staje się takim gwarantem wywiązania się ze swoich obowiązków.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby przejść pozytywną weryfikację?

Pierwsza kwestia dotyczy wielu. Potencjalny pożyczkobiorca musi być osobą pełnoletnią i posiadać dowód osobisty. Druga kwestia dotyczy obywatelstwa. Szybkie pożyczki prywatne online z reguły są dla obywateli naszego kraju, chociaż w związku z rosnącą liczbą cudzoziemców mieszkających i pracujących w Polsce coraz częściej można spotkać się z ofertami i dla tej grupy. Ostatnia kwestia – warto mieć jakieś dochody, aby spłacać swój dług.