DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka prywatna Gdynia

Kiedy potrzeba dodatkowej gotówki, to tak naprawdę są trzy opcje. Pierwsza z nich oznacza kredyt bankowy. Druga - pożyczkę krótkoterminową lub długoterminową uzyskaną w firmie pozabankowej. Natomiast trzecia pożyczkę prywatną od osoby fizycznej, czyli inwestora. Sprawdźmy, czym charakteryzuje się ta ostatnia możliwość i gdzie szukać ogłoszeń pożyczek prywatnych w Gdyni i na Pomorzu.

Czym wyróżniają się pożyczki prywatne na tle innych zobowiązań pozabankowych?

W tym przypadku znaczenie ma podmiot udzielający pożyczek. Nie jest to bank czy firma pożyczkowa, ale osoba prywatna, tzw. inwestor. Warunek jest taki, że musi realnie dysponować funduszami pożyczkowymi – są to zatem wolne środki, na których można zarabiać, i to więcej niż na lokatach bankowych, i stabilniej niż na ryzykownych akcjach. Oczywiście jakieś ryzyko istnieje, ale każdy pożyczkodawca dobrze zabezpiecza swoje interesy. Dlatego z reguły mamy do czynienia z dwoma rodzajami produktów.

Pożyczka prywatna pod zastaw – przedmiotem zastawu jest zawsze przedmiot o wysokiej wartości. Dlatego z reguły to nieruchomość (dom, mieszkanie, działka, lokal) należąca do pożyczkobiorcy. Co ważne, na czas spłaty pożyczki nieruchomość pozostaje do dyspozycji pożyczkobiorcy. Jednak w razie zaniechania spłaty zobowiązania musi liczyć się z jej utratą.

Pożyczka prywatna pod weksel – zabezpieczeniem jest w tym wypadku weksel, czyli papier wartościowy. Brak wywiązywania się z harmonogramu spłat grozi sprawą karną lub puszczeniem weksla w obieg, jeżeli pożyczkobiorca nie zadbał o korzystne dla siebie wypełnienie weksla.

Wygodne pożyczki prywatne pozabankowe online w Gdyni

W zasadzie minęły już te czasy, kiedy pożyczek szukało się w placówkach stacjonarnych. Z pewnością szerokim łukiem należy też omijać ogłoszenia znajdujące się na słupach lub tablicach ogłoszeniowych. Z dużym prawdopodobieństwem w takich miejscach można szybciej natknąć się na oszustów niż realnych inwestorów. Dla większego bezpieczeństwa transakcji najlepiej korzystać z usług specjalnych internetowych serwisów pożyczkowych. W nich każdy musi się rejestrować, a więc przechodzi weryfikację danych. To zdecydowanie buduje większą wiarygodność.

Natomiast opcja uzyskania zobowiązania gotówkowego online sprawia, że można to uczynić nawet w środku nocy albo w dzień świąteczny.

Na jakie aspekty zwrócić uwagę przy ubieganiu się o pożyczkę społecznościową (prywatną)?

Z pewnością nawet przy najmniejszych kwotach warto podpisać umowę. W razie wszelkich niejasności właśnie ten dokument będzie miał moc prawną. Oczywiście ważne, aby każdy pożyczkobiorca wnikliwie przeczytał wszystkie paragrafy umowy, ponieważ jej podpisanie wyklucza późniejsze tłumaczenia, że czegoś się nie wiedziało, ponieważ nie doczytało.

Druga kwestia to rozsądek. Dostępne są przecież szybkie pożyczki prywatne bez BIK i KRD czy pożyczki społecznościowe dla zadłużonych. Jednak łatwość ich uzyskania nie może wyłączać rozumu. Każde zobowiązanie wymaga spłaty, jeżeli nie chce się mieć jeszcze większych problemów.