DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka prywatna Kraków

Obecnie istnieje kilka opcji ubiegania się o pożyczkę. Poza ofertami bankowymi dostępne są propozycje pozabankowe, nie tylko od firm pożyczkowych. Coraz więcej osób decyduje się na pożyczki społecznościowe od indywidualnych inwestorów. Warto zatem dowiedzieć się, czym jest pożyczka prywatna i gdzie szukać ogłoszeń pożyczek prywatnych w Krakowie i województwie małopolskim.

Proste i przejrzyste formalności – prywatne pożyczki w Krakowie


Ten rodzaj zobowiązania finansowego oznacza pożyczki udzielane przez osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej związanej z branżą pożyczkową. Dysponują natomiast odpowiednimi środkami i są w stanie pożyczyć na określonych warunkach konkretne kwoty. Bardzo ważne jest to, że wszelkie regulacje prawne wynikają z zapisów kodeksu cywilnego, a nie prawa bankowego czy ustawy o kredycie konsumenckim. W ten sposób można często uzyskać znacznie wyższe sumy niż w przypadku banków i firm pozabankowych, ponieważ nie ma żadnych limitów. De facto istnieje wyłącznie jeden limit związany z wysokością posiadanych środków przez inwestora.

Co więcej, kwestie dotyczące wysokości oprocentowania oraz harmonogramu spłat ustalają między sobą pożyczkodawca i pożyczkobiorca. Jest zatem zdecydowanie większe pole na negocjacje. Dzięki temu obie strony mogą na tym wyjść korzystnie. Trzeba jedynie pamiętać, że przy pożyczce wyższej niż 1000 zł niezbędne jest spisanie umowy.

Pożyczka prywatna 24/7 w województwie małopolskim

Chyba dla nikogo nie będzie zaskoczeniem fakt, że najłatwiej i najszybciej można znaleźć oferty tego typu zobowiązań w internecie. Nie trzeba tracić czasu na szukanie placówki stacjonarnej i stać w korkach. Co więcej, wszystkie formalności załatwia się o dowolnej porze, bez względu na dzień – można wykorzystać każdą wolną chwilę np. podczas przerwy w pracy albo w nocy. To wszystko sprawia, że pozyczki prywatne online są niemal na wyciągnięcie ręki.

Dla własnego bezpieczeństwa i wygody warto jednak zwrócić uwagę na to, gdzie szukać ogłoszeń. W wypadku forów lokalnych – krakowskich czy małopolskich nigdy nie wiadomo, na kogo się trafi. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z serwisów pożyczkowych. Wysłanie aplikacji to kwestia kilku minut.

Dla kogo są przeznaczone pożyczki społecznościowe?

W Krakowie i województwie małopolskim zdarzają się różne sytuacje i nie każdy może zostać pozytywnie zweryfikowany przez bank lub firmę pożyczkową. W takiej sytuacji często ostatnią deską ratunku jest szybka pożyczka prywatna online bez BIK i KRD. Z reguły to zobowiązanie pod weksel bądź pod zastaw. Może mieć charakter krótko- lub długoterminowy. A dla kogo jest przeznaczona ta forma pożyczek? To przede wszystkim osoby:

  • z niską oceną punktową w bazie BIK,
  • z zadłużeniem, także z zajęciem komorniczym,
  • bez pracy i stałego źródła dochodów,
  • z odrzuconymi wnioskami w instytucjach finansowych.

Jednak warto pamiętać, że w zasadzie każda osoba pełnoletnia może ubiegać się z powodzeniem o pożyczkę społecznościową. To szybki i łatwy sposób na dodatkowe pieniądze.