DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka prywatna Sosnowiec

Zdarza się, że bank oraz inne instytucje finansowe nie weryfikują wniosków o pożyczkę pozytywnie i tym samym odmawiają jej udzielenia. Czy to jest jednoznaczne z zerowymi szansami na otrzymanie finansowania? Nic z tych rzeczy, ponieważ jest jeszcze jedna opcja, a więc pożyczki prywatne na indywidualnych warunkach. Sprawdźmy, co to za produkt finansowy i gdzie szukać ogłoszeń pożyczek prywatnych w Sosnowcu i w województwie śląskim.

Na czym polegają i jak działają pożyczki prywatne?


Można powiedzieć, że to rodzaj pożyczki pozabankowej, ponieważ i w tym wypadku pożyczkodawcą nie jest reprezentant banku. Natomiast to nieco inny produkt niż tradycyjna chwilówka czy pożyczka pozabankowa długoterminowa. Podmiot pożyczający nie może być związany z instytucją finansową oferującą kredyty lub pożyczki, ale jest osobą prywatną – innymi słowy prywatnym inwestorem. Pożyczkodawca udziela pożyczek z własnych zasobów pieniężnych, a dzięki dobremu oprocentowaniu po prostu na nich zarabia.

Na pierwszy rzut oka można mówić o sytuacji win-win, ponieważ zyskuje inwestor oraz pożyczkobiorca. Przecież często dla osoby zadłużonej, z brakiem zdolności kredytowej czy z niskimi dochodami to jedyna opcja na otrzymanie dodatkowej gotówki. Jednak każdy pożyczkobiorca powinien zachować zimną krew – pożyczkę prywatną łatwo dostać, ale w razie jej niespłacania można stracić sporo majątku, a nawet mieszkanie. Wynika to z faktu zabezpieczenia pożyczki wekslem lub zastawem.

Jak najszybciej i najprościej znaleźć oferty pożyczek prywatnych?

W Sosnowcu i na terenie innych miast Śląska i Zagłębia nie warto tracić czasu na szukanie stacjonarne, tym bardziej że ryzyko jest większe. Nigdy nie wiadomo, na kogo się trafi, a znane są przypadki oszustw i wyłudzeń danych pod pozorem udzielenia pożyczki. Należy zatem zajrzeć na renomowany portal internetowy social lending, który łączy pożyczkodawców z pożyczkobiorcami.
Mechanizmy działania są w zasadzie dwa.

  • Pierwsza metoda polega na umieszczeniu na serwisie informacji o chęci uzyskania pożyczki. Czyni to zatem potencjalny pożyczkobiorca, a w ogłoszeniu podaje najważniejsze parametry jak kwota pożyczki, propozycja wysokości oprocentowania oraz sugerowany termin na spłatę. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość dowolnego ustawienia wszystkich parametrów, aby dopasować warunki pożyczki do swoich potrzeb. W takim wariancie istnieje natomiast ryzyko, że żaden inwestor nie będzie zainteresowany ofertą albo czas oczekiwania okaże się dość długi, albo też konieczne będzie negocjowanie nowych warunków.
  • Druga metoda polega na wybraniu przez pożyczkobiorcę optymalnej oferty spośród tych wystawionych przez pożyczkodawców. Możliwości jest zatem więcej, więc to doskonała opcja dla tych, którzy naprawdę nie mogą sobie pozwolić na czekanie. Trzeba jednak mieć trochę szczęścia, ponieważ najbardziej atrakcyjne propozycje są niemal natychmiast rezerwowane przez innych użytkowników serwisu. W związku z tym raczej nie ma co liczyć na negocjacje w kwestii warunków, ponieważ z reguły szybko się znajdzie ktoś, kto od razu przystanie na propozycję.