DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Pożyczka prywatna Szczecin

Czy istnieje jakaś alternatywa dla produktów bankowych i firm pozabankowych? Jak najbardziej! Coraz bardziej dostępne okazują się pożyczki prywatne, a więc społecznościowe. Warto zatem przyjrzeć się zasadom udzielania tego typu zobowiązań, które są nieco inne w porównaniu z kredytami bankowymi i produktami finansowymi instytucji pożyczkowych. Dobrze też sprawdzić, jak ubiegać się o pożyczkę prywatną w Szczecinie i województwie zachodniopomorskim.

Na czym polega pożyczka społecznościowa (prywatna)?

Ten typ produktu finansowego dotyczy transakcji zawieranej między pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą. Z tym że podmiotem udzielającym zobowiązania jest osoba fizyczna, a nie podmiot gospodarczy.

To prywatny inwestor, który w ten sposób zarabia na swoich wolnych środkach. Tu ważne podkreślenie – pieniądze bezwzględnie muszą należeć do pożyczkodawcy. Tak stanowią zapisy znajdujące się w kodeksie cywilnym, a właśnie ten dokument obowiązuje.
Widać tu dużą różnicę w porównaniu z kredytami bankowymi czy zobowiązaniami oferowanymi przez firmy pozabankowe. Nie tylko mamy do czynienia z osobą prywatną, ale również brakuje ściśle określonych zasad wynikających z prawa bankowego (banki) lub konkretnych ustaw (instytucje pożyczkowe). Dlatego wszelkie parametry finansowania ustala się indywidualnie między zainteresowanymi stronami.

Pożyczki prywatne – dobra metoda na łatanie dziury w budżecie domowym?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od kilku czynników. Przede wszystkim należy rozważyć, czy zaciągnięcie tego typu zobowiązania nie spowoduje jeszcze większych problemów finansowych. W końcu każdą pożyczkę trzeba spłacić.
Druga kwestia dotyczy warunków transakcji. Z pewnością dobrym rozwiązaniem jest spisanie umowy, w której znajdą się wszystkie kluczowe detale, jak wysokość zobowiązania, harmonogram spłat oraz wysokość oprocentowania.

Ważnym elementem jest również określenie ewentualnych kar za brak spłaty. Wielu pożyczkodawców decyduje się na pożyczki prywatne pod zastaw lub pożyczki prywatne pod weksel. Co to oznacza dla pożyczkobiorcy? Musi on mieć świadomość, że w razie zaniechania spłaty straci przedmiot zastawu, a z reguły jest to nieruchomość. Z kolei w wypadku weksla grozi rozprawa sądowa i zajęcie komornicze. Co więcej, trzeba też przypilnować, aby w wekslu nie znalazły się niekorzystne zapisy, które dają możliwość puszczenia weksla w obieg.

Gdzie szukać pożyczek w Szczecinie?

Sprawa jest dość prosta. Mimo że oferty można znaleźć niemal na każdej tablicy ogłoszeń, to jednak zdecydowanie bezpiecznym i rozsądniejszym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie z szybkiej pożyczki online. Szczególnie poświęcone temu zagadnieniu specjalne serwisy internetowe są dobrą opcją. Użytkownicy przechodzą weryfikację i muszą się zarejestrować, co podwyższa poziom bezpieczeństwa transakcji. Dlatego mieszkańcy Szczecina i całego województwa zachodniopomorskiego dla zniwelowania ewentualnego ryzyka powinni szukać ofert pożyczek prywatnych przez internet.