DOBIERZ PARAMETRY
TWOJEJ OFERTY


pln

mc

%

RATA MIESIĘCZNA

Jak wziąć pożyczkę – lepiej stacjonarnie czy przez internet?

Ubieganie się o pożyczkę nie powinno sprawić większych problemów ze względu na mocno rozwinięty sektor pozabankowy. Wiele osób, które z powodu nieustabilizowanej sytuacji finansowej czy niskiej zdolności kredytowej nie ma szans na pozytywną weryfikację w banku, znajduje odpowiednie propozycje w firmach pożyczkowych bądź w ramach social lending. Pozostaje tylko kwestia, w jaki sposób złożyć wniosek – stacjonarnie czy przez internet. Warto przyjrzeć się zatem, jak wyglądają procedury w obu przypadkach, i który z nich jest korzystniejszy.

Pożyczki coraz chętniej brane

Kiedy wyłącznie w banku można było ubiegać się o kredyt, to wielu potencjalnych klientów miało praktycznie zablokowany dostęp do tego typu produktu finansowego. Sytuacja mocno się zmieniła, odkąd na rynku pojawili się nowi gracze, czyli firmy pożyczkowe i prywatni inwestorzy w ramach pożyczek prywatnych. Odmienne zasady weryfikacji sprawiły, że grono osób otrzymujących pozytywną odpowiedź znacznie się poszerzyło. Wystarczy zresztą przyjrzeć się dostępnym rodzajom pożyczek, aby zrozumieć, z jaką de facto rewolucją mamy do czynienia. Przecież w sektorze pozabankowym można z powodzeniem ubiegać się o pożyczkę bez BIK i KRD  albo o pożyczkę na świadczenia.
Co ważne, to głównie dzięki podmiotom pozabankowym pojawiła się opcja załatwiania wszystkich formalności związanych z otrzymaniem pożyczki poprzez internet. Jednak nadal istnieje też możliwość skorzystania z formy stacjonarnej.

Opcja dla tradycjonalistów, czyli wizyta w oddziale

Od razu należy podkreślić, że nie wszyscy pożyczkodawcy dają swoim klientom taką możliwość, aby pójść do placówki działającej stacjonarnie w celu złożenia formularza. Każdy, kto preferuje właśnie taką formę załatwiania, musi wpierw zorientować się, czy wybrana firma udostępnia taką opcję. To z pewnością wygodna forma dla tych, którzy mają problem ze światem internetowym, a w związku z tym niezbyt w nim się odnajdują. Przede wszystkim dotyczy to osób starszych, często nawet bez dostępu do komputera czy smartfona podłączonego do sieci. Inna kwestia, że seniorzy z reguły wolą na miejscu dopytać o szczegóły. Oczywiście w wielu przypadkach można to uczynić telefonicznie – jednak kontakt osobisty z konsultantem bywa czasami lepszy.

Procedura składania wniosku o pożyczkę stacjonarnie przebiega w następujący sposób.

  1. Potencjalny pożyczkobiorca wypełnia formularz.
  2. Pracownik firmy weryfikuje dane na podstawie okazanego dowodu tożsamości.
  3. Zależnie od wysokości pożyczki oraz polityki danej firmy pieniądze są od razu wypłacane bądź wniosek zostaje przekazany dalej, aby ocenić poziom wypłacalności osoby ubiegającej się o pożyczkę.

Opcja nowoczesna, czyli usługa online

Niektórzy pożyczkodawcy oferują swoim klientom wyłącznie kontakt przez internet. Z kolei inni mają obie możliwości (stacjonarnie i online). Trochę inaczej wygląda weryfikacja. Pożyczkobiorca może być poproszony o skan dowodu tożsamości albo o wykonanie przelewu weryfikacyjnego z konta osobistego. W ostatnim czasie pojawiła się jeszcze inna opcja, czyli korzystanie z aplikacji. W przypadku ubiegania się o pożyczkę online pieniądze są przelewane bezpośrednio na podany rachunek bankowy. Oczywiście wcześniej należy jeszcze podpisać umowę pożyczki – można ją odesłać skanem lub przez kuriera.

Stacjonarnie czy online? Który sposób brania pożyczki wybrać?

W zasadzie każdy staje przed takim dylematem, a odpowiedź tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji, ale i możliwości. Każda z opcji ma swoje zalety, o których warto wspomnieć.

Wizyta w placówce stacjonarnej to okazja:

  • rozmowy z pracownikiem firmy twarzą w twarz,
  • załatwienia wszelkich formalności z bezpośrednią pomocą konsultanta,
  • na szybkie wyjaśnienie ewentualnych niedomówień,
  • natychmiastowego otrzymania pieniędzy.

Nie da się ukryć, że zwolennikami tej formy załatwiania pożyczki są tradycjonaliści. Często to ludzie starsi, którzy kiepsko się orientują w kwestiach związanych z obsługą komputera. Niektórzy też nie mają zaufania do zarządzania swoimi finansami przez internet, ponieważ obawiają się o bezpieczeństwo swoich danych. Jednak warto sobie uświadomić, że jest ogromne ograniczenie w postaci godzin funkcjonowania punktu. Wielu młodych ma zatem problem, aby dopasować się do godzin pracy oddziału. Inna kwestia, że czasami po prostu się nie chce jechać do placówki oddalonej o kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania lub pracy.
Właśnie dlatego to wnioskowanie o pożyczkę online staje się coraz popularniejsze. Korzyści z takiej formy wydają się dość oczywiste:

  • nie jest się zależnym od tego, w jakich godzinach funkcjonuje punkt, więc o pożyczkę można się ubiegać w dowolnym momencie,
  • nie trzeba martwić się o dojazd czy wygodne parkowanie samochodu,
  • pożyczkę można załatwić nawet podczas choroby czy kwarantanny.

Cenimy Twój czas!

Każdy z nas nie przepada za stertą formalności, wiemy to i staramy się być również w tej kwesti wyrozumiali. Wysłanie aplikacji trwa dosłownie kilka minut!

Wypełnij wniosek